Czym zająć dzieci podczas ferii zimowych w domu?

Czym zająć dzieci podczas ferii zimowych w domu?

styczeń 27, 2019 | Opublikowano przez 14 komentarzy

 

Ferie zimowe 2019 właśnie rozpoczeły się w czterech województwach: dolnośląskim, opolskim, mazowieckim i zachodnio pomorskim. Dzięki czemu duże miasta w jakiś stopniu opustoszeją, w końcu część dzieci wyjedzie gdzieś na kolonie zimowe lub z rodzicami. Inni zaś skorzystają z „zimy w mieście”, która daje dzieciom możliwość ciekawego spędzenia tego czasu, kiedy rodzice jednak muszą iść do pracy.

Ale tak naprawdę są też takie dzieci, które nie wyjeżdżają na ferie, nie mają też możliwości skorzystać z „zimy w mieście”, bo po prostu zostają w domu, pod opieką rodziców. Z myślą właśnie o tych dzieciach powstał ten wpis, bo przecież my rodzice również możemy zadbać o to by nie spędzili tych ferii tylko w czterech ścianach.

Oto nasze propozycje co możecie robić lub gdzie się wybrać ze swoimi dzieciakami:

  1. Wszelkiego rodzaju prace plastyczne, zawsze fajnie angażują dzieciaki i sprawia że czas mija szybciej. Poszukajcie ciekawych pomysłów np na pitereście i potem wspólnie stwórzcie coś fajnego.
  2. Skorzystajcie z tego co daje Wam pogoda! Czyli jeśli spadł śnieg, pobawcie się z jego udziałem <propozycje zabaw znajdziecie tu klik>, jeśli nie macie śniegu a wręcz przeciwnie pada deszcz to też da się wykorzystać <propozycje zabaw tu klik>.
  3. Wyjdźcie wspólnie do muzeum, teatru, czy też kina!
  4. Czytajcie wspólnie książki, ale takie które interesują Wasze dzieci a nie Was <tu przykłady wielu książek>
  5. Gry planszowe, wyciągnijcie je z dna szaf i grajcie razem całą rodziną! Przykłady gier znajdziecie <tu klik>.
  6. Skorzystajcie z atrakcji, jakie daje Wam wasze miasto, czyli idźcie na łyżwy, basen.
  7. Ostatni punkt, jest najprostszy, ale często najbardziej ignorowany przez nas rodziców?! Po prostu zapytaj swoje dziecko jak spędzić ten czas z Tobą u boku. Tylko uprzedzam, odpowiedź może Was bardzo zaskoczyć, np., po prostu porozmawiajmy lub poczytaj mi książkę.

Często jest tak, że to my rodzice myślimy, że nasze dzieci potrzebują niesamowitych atrakcji za duże złotówki, a prawda jest zupełnie inna. Nasze ferie właśnie się zaczeły, pierwszą połowę spędzimy w domu, drugą będziemy jeździć na rehabilitacje, i cieszyć się sobą bardziej niż zwykle. A wy jakie macie plany na ferie zimowe?

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *