Darmowe atrakcje dla dzieci w Warszawie

Darmowe atrakcje dla dzieci w Warszawie

kwiecień 6, 2018 | Opublikowano przez 14 komentarzy

Dziś postanowiliśmy przygotować dla Was wpis, z informacją co ciekawego, i w dodatku z darmowym wstępem możemy rodzić z naszymi dziećmi w mieście Warszawa. Tak naprawę możliwości jest dużo więcej, ale są to też opcje płatne np seans w kinie za 10zł, moim zdaniem to cena ok, ale nie wiem czy chcielibyście widzieć w zestawieniu i takie atrakcje. Zwłaszcza, że w tytule mowa o darmowych atrakcjach dla dzieci w Warszawie?! Jeśli nie macie nic przeciwko, dajcie koniecznie znać. Poza tym nasi czytelnicy to nie tylko Warszawa więc dziwnie mi jakoś podając tu tylko to miasto, więc jeśli chcecie by kolejne zestawienia był poszerzone o jakieś miasto też dajcie znać. Teraz zaś zapraszamy Was do zapoznania się z atrakcjami na najbliższy weekend.

Bezpieczne poranki dla dzieci w Kinie Muranów <tu klik>

Data wydarzenia:
sobota 7 kwietnia 2018

Zapraszamy na cykl poranków z Kangusiem-Ratusiem, przeznaczonych dla naszych najmłodszych widzów (3+).

Wspólnie z portalem Twójratownik.pl – szkolenie i zabezpieczenia medyczne poprzez zabawę uczymy dzieci zasad bezpieczeństwa. W programie wspólne oglądanie animowanych bajek, śpiewnie piosenek oraz animacje z Kangusiem-Ratusiem.

 

Spotykamy się w soboty, o godzinie 11.00

temat:  7.04 Ratuś uczy zabezpieczać ranę

Film: Było sobie życie, odcinek: Krew

 

14.04 Ratuś w górach – jak radzić sobie z niską temperaturą ciała?

Filmy: Zimowe przygody Bolka i Lolka/ Reksio taternik/ Zimowa wycieczka.

Przygody myszki/

 

21.04 Co robimy jak się zadławimy?
Film: Było sobie życie odcinek: Jama ustna

 

Termin: 07 kwietnia, godz. 11:00

Miejsce: Kino Muranów

 

Lolek dzieciom. Warsztaty artystyczne z All Fredka <tu klik>

WSTĘP WOLNY
Data wydarzenia:
sobota 7 kwietnia 2018

LOLEK zaprasza wszystkie dzieci z rodzicami w swe gościnne wnętrza na rodzinne sobotnie animacje.

 

W każdy weekend dla naszych najmłodszych gości mamy warsztaty artystyczne prowadzone przez profesjonalnych animatorów.
Tym razem bawić się będziemy z All Fredka.

 

Termin: 07 kwietnia, godz. 14:00-16:00
Miejsce: Pub Lolek (Pole Mokotowskie), ul. Rokitnicka 20

Warsztaty komiksowe w DK Zacisze <tu klik>

Dzieci od 8 do 13lat
WSTĘP WOLNY
Data wydarzenia:
sobota 7 kwietnia 2018

Jak stosować techniki zawodowych rysowników komiksu? Jak opowiedzieć rysunkiem o problemie, z którym zmierzy się bohater opowieści? Jak zrobić własny komiks?

 

Codziennie zdarza się nam dużo zabawnych lub zastanawiających zdarzeń. Dużo łatwiej opowiedzieć o nich za pomocą komiksu. Poznamy techniki zawodowych rysowników komiksu i nauczymy się je stosować, aby opowiadać o wszystkim o czym tylko marzymy. Warsztaty dla dzieci 8-13 lat poprowadzi Szymon Teluk.

Historia komiksu to już niemal 130 lat, lecz tak naprawdę nie wiadomo kiedy komiks powstał. Dymki miały różną postać – od wstążek aż po napisy na koszulkach, zanim znalazły właściwy kształt.  Podczas warsztatów skonstruujemy plan, scenorys i gotową planszę komiksu w pełni profesjonalnymi metodami. Obejrzycie prezentację obejmująca przykładowe komiksy z Garfildem czy Fistaszkami, przedstawiającą przykłady różnego kadrowania i wykorzystania onomatopei komiksowych. Zapraszamy na przygodę z komiksem!

 

Oprowadzącym: Szymon Teluk
Rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomicznego.

 

Projekt „Dzieciaki nie płacą” finansowany z Budżetu Partycypacyjnego 2018.

 

Termin: 07 kwietnia, godz. 10:00 (zapisy od 28 marca)
Miejsce: DK Zacisze

Informacje:zacisze.waw.pl/pl/warsztaty-komiksu

 

Emesenki. Sztuka i architektura dla najmłodszych w Muzeum nad Wisłą <tu klik>

Dzieci 3 – 5 lat
WSTĘP WOLNY
Data wydarzenia:
sobota 7 kwietnia 2018

Poprzez obserwację, rozmowę i działania manualne cykl wprowadza dzieci w niezwykły świat sztuki współczesnej. Zajęcia składają się z krótkiej wycieczki po Muzeum i twórczego działania (w rolach głównych malowanie, sklejanie, rysowanie, konstruowanie i opowiadanie).

 

Zakładamy aktywny udział opiekunów na zasadzie współpracy z dzieckiem. Co miesiąc odkrywamy inną dziedzinę sztuki lub technikę artystyczną. Wychodzimy z założenia, że muzeum to najlepsze laboratorium pomysłów i miejsce ćwiczenia wyobraźni, a przy okazji dobra przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

 

Koncepcja i prowadzenie: Agnieszka Sinicka.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy: bit.ly/2upejqp

Liczba miejsc ograniczona.

 

Termin: 07 kwietnia, godz. 12:00-13:00

Miejsce: Muzeum nad Wisłą

Dzieci: wstęp bezpłatny, opiekun = bilet w cenie 1 zł na wystawę

Sensoryka dla smyka (dzieci w wieku od trzech do pięciu lat) <tu klik> są również zajęcia dla młodszych dzieci

Data wydarzenia:
sobota 7 kwietnia 2018

godz. 16 – 17.30

 

„Kwiecień plecień poprzeplata….”. Tym razem pobawimy się różnymi masami plastycznymi. Będziemy malowali, przelewali i sypali.

 

Prosimy o zabranie dzieciom kompletu ubrań na wypadek zalania lub dużego zabrudzenia. Przypominamy również, że jeśli wybierają się Państwo pierwszy raz, to warto upewnić się telefonicznie, czy jest jeszcze miejsce w wybranej grupie i czy zajęcia tego dnia na pewno się odbywają.

 

Przypominamy również, że jeśli wybierają się Państwo pierwszy raz, to warto upewnić się telefonicznie, czy jest jeszcze miejsce w wybranej grupie i czy zajęcia tego dnia na pewno się odbywają.

 

„Sensoryka dla smyka” to zajęcia dla małych dzieci i ich opiekunów. Trwają one półtorej godziny. Podczas zajęć dzieci mają okazję do swobodnego eksplorowania tematów z otaczającego je świata za pomocą różnych narzędzi (eksperymentowania). Mają też możliwość przebywania w gronie rówieśników oraz zaspokajania potrzeb ruchowych i wrażeniowych. Instruktor stara się wyjaśniać na bieżąco, dlaczego zaproponowana zabawa jest ważna i jak wpływa ona na rozwój dziecka. W zajęciach opiekun (rodzic) uczestniczy wraz z dzieckiem i doświadcza tego, co ono, dlatego ma możliwość właściwie nazywać odczucia i dzielić się przemyśleniami z dzieckiem, które wykonuje to samo, ale nie umie jeszcze nazwać swoich obserwacji i formułować wniosków. Bawimy się razem po to, by nadać wagę zabawom, dowartościować dzieci i pokazać im, że są dla nas ważne.

Cykl zajęć budowany jest wokół tematów zaczerpniętych z najbliższego otoczenia dziecka. Niektóre zabawy powtarzają się, choć zwykle nie z zajęć na zajęcia, inne proponowane są jedynie dla danego tematu. Po kilku minutach swobodnej zabawy podczas wszystkich zajęć następuje powitanie i wprowadzenie w temat. Każdorazowo instruktor proponuje 2-3 zabawy na małą motorykę, 2-3 zabawy ruchowe, zabawy muzyczne, pląsy do piosenek, z których jedna zwykle jest nowa i nawiązuje do tematu, a pozostałe powtarzamy z poprzednich zajęć oraz zabawa sensoryczna na wyciszenie pod koniec zajęć.

 

Zapisymuzycznaprzystan@wp.pltel:. 781341883

Rodzinne niedziele w FunEscape! <tu klik>

Data wydarzenia:
niedziela 8 kwietnia 2018

Co to jest Escape Room?

 

To nowoczesna forma rozrywki, przeznaczona dla osób w każdym wieku, mająca na celu rozwijanie umiejętności pracy w grupie, logicznego myślenia, kojarzenia faktów oraz działania pod presją czasu. Macie 60 minut aby rozwiązując szereg zagadek wydostać się z jednego z tematycznych pokoi!

W każdą niedzielę, dla wszystkich rodzin z dziećmi, przygotowaliśmy specjalną promocję- 15% na dowolny pokój w FunEscape! Zabierzcie Wasze pociechy i przeżyjcie jedną z niesamowitych przygód! Możecie odkryć tajemnice “Bezludnej Wysypy”, odkryć sekret “Mistrza Zen”, odnaleźć “Pokój, którego nie ma”, włamać się do “Skarbca”, uwolnić się z łodzi podwodnej w pokoju “Przygoda na dnie oceanu”, odnaleźć magiczne zaklęcie w domku na bezkresnej sawannie w pokoju “Rytuał, lub zobaczyć świat klaunów w pokoju “Klaun w krzywym zwierciadle”.
Aby zarezerwować termin, zapraszamy na stronę www.funescape.pl , w polu “nr. vouchera” wpisujemy “CzasDzieci.pl”!

Wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu +48 508 528 528 lub mailowo biuro@funescape.pl

Ptasie spacery w SDK <tu klik>

WSTĘP WOLNY
Data wydarzenia:
niedziela 8 kwietnia 2018

Poznajmy razem skrzydlatych mieszkańców Dolinki Służewieckiej! Zapraszamy na spacery ornitologiczne, organizowane przez Służewski Dom Kultury we współpracy z Warszawską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

 

Podczas spacerów dowiemy się, jakie ptaki przebywają w Dolince stale, a jakie odwiedzają park tylko w wybranych porach roku. Poznamy mieszkańców stawów, dziupli i budek lęgowych oraz ich zwyczaje i głosy.

 

Przewodnik: Sławomir Kasjaniuk, ornitolog amator, członek WG OTOP, który ptaki w Dolince Służewieckiej obserwuje od ponad 10 lat.

 

Termin: 08 kwietnia, godz. 12.00 (czas trwania: 2-3 godziny)

Miejsce: Służewski Dom Kultury

Dzieci z Bullerbyn <tu klik>

 

Dzieci od 5 lat

Familijny spektakl wiernie oddający klimat powieści Astrid Lindgren. Zwariowane przygody paczki przyjaciół z Bullerbyn, dużo muzyki, tańca i okazji do wspólnego, serdecznego śmiechu.

 

Opowieść o małych, wszędobylskich mieszkańcach sympatycznej osady Bullerbyn zna niemal każdy, bo powieść Astrid Lindgren to szkolna lektura a zarazem jedna z ukochanych książek dzieciństwa wielu pokoleń. Teraz dziadkowie, rodzice i dzieci mogą obejrzeć jej sceniczną wersję – na deskach naszego teatru.

Współautorem adaptacji i reżyserem przedstawienia „Dzieci z Bullerbyn” jest Krzysztof Jaślar, którego muzyczne spektakle („Zamach na MoCarta” czy „Śpiewnik Pana Wasowskiego”) są przebojami Teatru Syrena. Jak zwykle w przypadku naszych przedstawień dla dzieci, tak i tym razem spektakl pełen jest pięknych, melodyjnych piosenek, muzyki i tańca.

 

Na przedstawienie zapraszamy dzieci od lat 5.

 

Spektakl objęty jest honorowym patronatem Ambasady Szwecji i został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Czas trwania:
120 minut z przerwą

Lolek Dzieciom. Młody Alchemik <tu klik>

WSTĘP WOLNY
Data wydarzenia:
niedziela 8 kwietnia 2018

W rodzinną niedzielę w Lolku dla młodych pasjonatów nauki czekają ciekawe warsztaty!

 

Młody Alchemik – warsztaty naukowe: chemia i fizyka niestraszna dla małego Alchemika

 

Rodzinne weekendy w Lolku są dla Was!

Co Niedzielę Pub Lolek organizuje warsztaty tematyczne, zabawy i konkursy, które rozwiną Waszą ciekawość świata i pobudzą kreatywność!
Będą balony i popcorn

 

Termin: 08 kwietnia, godz. 14:00
Miejsce: Pub Lolek (Pole Mokotowskie), ul. Rokitnicka 20

Rezerwacja stolików: publolek.pl/formularz-rezerwacji/

Kino na poduchach w Nutka Cafe <tu klik>

Dzieci od 4 roku
WSTĘP WOLNY
Data wydarzenia:
niedziela 8 kwietnia 2018

Przyciemniona sala, miękkie poduchy i dywan, a na wielkim ekranie – znani bohaterowie. Natężenie dźwięku dostosowane do małych odbiorców, toaleta tuż obok. Macie ochotę do nas dołączyć?

 

Film pt. Pan Peabody i Sherman (2014)

 

Termin: 04 kwietnia, godz. 16:30

Miejsce: Nutka Cafe

 

Szczegółowy repertuar: kinonutka@interia.pl lub wchodząc na stronę: nutkacafe.strefa.pl/repertuar.html

Dzieci od 4 roku
WSTĘP WOLNY
Data wydarzenia:
niedziela 8 kwietnia 2018

Przyciemniona sala, miękkie poduchy i dywan, a na wielkim ekranie – znani bohaterowie. Natężenie dźwięku dostosowane do małych odbiorców, toaleta tuż obok. Macie ochotę do nas dołączyć?

Film pt. Pan Peabody i Sherman (2014)

Termin:  godz. 16:30

Miejsce: Nutka Cafe

 

Szczegółowy repertuar: kinonutka@interia.pl lub wchodząc na stronę: nutkacafe.strefa.pl/repertuar.html

Tagi: , , , , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *