Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz? Na kogo się zdecydowaliśmy

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz? Na kogo się zdecydowaliśmy

wrzesień 11, 2019 | Opublikowano przez 16 komentarzy

 

Doskonale pamiętam ten moment kiedy, 10 lat temu odbieraliśmy klucze do naszego mieszkania. Pamiętam, też jak uważałam, że mam wizję idealną na swoje mieszkanie i nie zdecydowaliśmy się na usługi żadnego architekta. Dziś z perspektywy lat, mogę Wam powiedzieć jedno, to był błąd. A świadomość tych błędów nie pojawiła się od razu, lecz z biegiem lat.

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

  1. Zanim przedstawi Wam swoją wizję dokładnie wysłucha tego, jakie są wasze potrzeby, na czym bardzo Wam zależy lub o czym nie chcecie słyszeć w żadnym wypadku.
  2. Zaproponuje Ci on rozwiązania, o których raczej sami nie myślimy.
  3. Oszczędzasz czas, a właściwie dużo czasu. Bo wszelkie propozycje podsyła Ci architekt, więc to on zajmuje się szukaniem wszystkiego.
  4. Ustalony budżet, to dla architekta „świętość”, którego będzie się trzymał ponad wszystko.
  5. Jeśli umowa obejmuje projekt wykonawczy wraz z nadzorem, to architekt dopilnuje wszystkiego w jego zakresie. Co pozwoli nam uniknąć pomyłek ze strony fachowców.

Jak wybrać właściwego architekta wnętrz?

  1. Jeśli w swoim otoczeniu macie znajomych, którzy korzystali z usług architekta wnętrz, to po prostu popytajcie. Powiedzą oni Wam prawdę o tym jak przebiegała współpraca, a jej efekty zobaczycie na własne oczy.
  2. Jeśli nie możecie się oprzeć na opinii znajomych, to wybierając architekta zwróćcie uwagę na jego portfolio. Pozwoli Wam to zdecydować, czy jego projekty do was pasują.
  3. Nie skupiaj się na cenie, nie zawsze niska cena jest wyznacznikiem świetnej decyzji. Warto wybrać takiego architekta, którego zarówno prace, jaki i jego charakter nas do siebie przekonają. Dlatego też warto się spotkać i porozmawiać z architektem zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Na kogo my się zdecydowaliśmy?

Paulina Gawron jest wykładowcą, i  założycielką pracowni projektowej oraz instytucji szkoleniowej Mam Plan <tu klik>. Artystyczna dusza z technicznym wykształceniem. Projektantka młodego pokolenia, którą inspirują natura i modernistyczne dzieła architektury. Współpraca z nią to czysta przyjemność, to jej portfolio sprawiło, że na jej stronie zostaliśmy na dłużej. Dodatkowo jeszcze bardziej zyskuje przy bliższym poznaniu. Poza ty Paulina pokazuje na swoim Instagramie <tu klik> zdjęcia i filmy podczas realizacji projektów, współpracuje z ekipami wykończeniowymi, dzięki czemu inwestorzy nie muszą się zajmować ich szukaniem.

Poniżej chciałam Wam pokazać kilka projektów Pauliny, które sprawiły, że to jej postanowiliśmy powierzyć stworzenie nowej odsłony naszej kuchni.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *