FunEscape czyli pokój zagadek do którego możesz zabrać swoje dziecko

FunEscape czyli pokój zagadek do którego możesz zabrać swoje dziecko

lipiec 18, 2018 | Opublikowano przez 50 komentarzy

O tym, że tegoroczne wakacje spędzamy w domu, trąbiliśmy Wam, już chyba z milion razy. W związku z tym poza pokazywaniem Wam wielu zabawek dla dzieci, chcemy i będziemy Wam w najbliższym czasie pokazywać miejsca do których możecie się wybrać całą rodziną.

O FunEscape pierwszy raz dowiedzieliśmy się wioząc Karinę na dodatkowe zajęcia. Naszym oczom ukazał się wielki baner, gdzie najpierw pojawiła się myśl „ale super sprawa”, a później „ale to pewnie bez dzieci”, i jakoś tak temat ucichł.

W związku z tymi całymi wakacjami, w domu z dwójką dzieci, zaczęliśmy szukać miejsc gdzie by tu je zabrać. I tak znowu przypadkiem trafiliśmy na stronę FunEscape i okazało się, że są tam pokoje do których mogą wejść również dzieci od 5 roku życia. Dla nas bomba Noam rocznikowo już się łapie, a Karina wiadomo- to już duża dziewczyna. Żeby było jeszcze ciekawiej popytaliśmy wśród znajomych, czy ktoś się nie chce z nami wybrać?! Bo wiadomo większa grupa = lepsza zabawa.

Ale teraz przejdźmy do rzeczy- FunEscape to miejsce gdzie wchodzi się do tematycznego pokoju (na chwilę obecną pokoi jest 9, z czego 8 posiada specjalne scenariusze dla dzieci), i mamy 60 minut by się z niego wydostać. W tym czasie trzeba rozwiązać szereg różnego rodzaju zagadek i tajemnic.  Do pokoju z dziećmi mogą wejść również rodzice lub też puścić je z jednym z animatorów, a samemu w tym czasie można iść do innego pokoju i się rozerwać.

Po wejściu do pokoju, nie zostajecie totalnie sami, bo obsługa bacznie Was obserwuje przez cały czas. Na ekranie zaś wyświetla się czas byśmy mieli świadomość ile jeszcze minut zostało nam do końca. Jeśli będziecie mieli problem z zagadką w każdej chwili możecie prosić o podpowiedź. Wstyd się przyznać, ale my o taką prosiliśmy :). Co do kosztów-  zależny jest od tematu pokoju, liczby osób, dnia oraz godziny rezerwacji. Ceny wahają się od 99 do 180zł. No i oczywiście zapomnielibyśmy Wam powiedzieć, o tym że zanim wejdziecie do pokoju, w specjalnej szafce zostawiacie wszystkie swoje rzeczy łącznie z telefonami. Także nie ma mowy o wyciągnięciu smartfona i szukaniu odpowiedzi w otchłaniach internetu :).

Bawiliśmy się naprawdę fajnie, to wyjście pokazało nam, że umiemy się zgrać, że dzieci często mają trafniejsze sugestie niż dorośli. Nie pytajcie nas tylko, o wystrój pokoju, bądź jakiego typu były zagadki, bo zwyczajnie Wam tego nie zdradzimy. Z jednego podstawowego powodu, jeśli się tam wybierzecie to pozbawilibyśmy Was całego mnóstwa świetnej zabawy.

Ale w sumie o jeszcze jednej rzeczy mogę Wam powiedzieć, w FunEscape poza możliwością odwiedzenia pokoi, jest także możliwość zorganizowania urodzin Twojego dziecka. Gdybyśmy wiedzieli o tym, w maju to tam też odbyły by się urodziny Kariny, bo samo miejsce spodobało jej się tak bardzo, że już pyta kiedy tam wrócimy.

 

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

50 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *