Gdzie warto wybrać się z dziećmi będąc w Gdańsku?!

Gdzie warto wybrać się z dziećmi będąc w Gdańsku?!

maj 20, 2019 | Opublikowano przez 15 komentarzy

 

Kiedy w marcu planowaliśmy nasz wyjazd do Stegny, pisałam Wam o nim  w tym wpisie <tu klik>, postanowiliśmy również mieć plan awaryjny (gdyby pogoda zawiodła), dokąd zabierzemy dzieciaki.

Lista ta docelowo nie jest długa, bo nie da się nie wiadomo ile zobaczyć będą w Gdańsku tylko jeden dzień. Ale mimo wszystko może, wielu z Was ułatwić poszukiwanie ciekawych miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi.

1.Galeria Starych zabawek – to bardzo małe pomieszczenie ale robi wrażenie, zarówno na dzieciach jak i na nas dorosłych.

2. Hewelianum -to centrum nauki w niebanalnym miejscu, dokładnie w  Starych Fortach, idealne także na spacer, bo jest tam piękny widok na Gdańsk z Góry Gradowej.

3.Ośrodek kultury Morskiej znajduje się na starym mieście, tuż nad Motławą. To miejsce gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny!
4. ZOO – to oczywiście bardzo fajny plan kiedy dopisuje pogoda, osobiście do dziś pamiętam jak będąc dzieckiem je odwiedziłam.
5. Wydział Zabaw w ECS – tam znajdziecie bardzo fajny plac zabaw w klimacie stoczniowym, przy okazji można również zobaczyć wystawę w ECS ale ona jest bardziej skierowana do dorosłych.

6. Rejs statkiem Pirackim – można popłynąć takim rejsem do Westerplatte, zostać tam na dwu godzinny spacer i wrócić z powrotem na stare miasto.

Jeśli jest Waszym zdaniem jeszcze jakieś miejsce warte odwiedzenia z dzieciakami, właśnie w Gdańsku koniecznie dajcie w komentarzach.

 

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *