Jak oddać włosy dla Fundacji Przyjaźń

Jak oddać włosy dla Fundacji Przyjaźń

lipiec 8, 2021 | Opublikowano przez 2 komentarze

 

Od dłuższego czasu w naszym domu powracał temat obcięcia włosów, przez Karinę. Osobiście bardzo lubiłam jej loki i nie bardzo chciałam, aby je obcinała. Karina jest uparta i kiedy wbije se coś do głowy, naprawdę ciężko jest ją odwlec od tego pomysłu. Dlatego również dużo o tym rozmawialiśmy, w końcu obcięcie włosów to duża zmiana, a i nie odrastają w parę dni.

 

Kiedy myślałam, że…

Tak naprawdę, kiedy myślałam, że zrezygnowała z tego pomysłu, to ona przyszła do nas z informacją, że znalazła w Internecie Fundację Przyjaźń, która prowadzi akcję zbiórki włosów dla dzieci po chemioterapii i operacjach. W związku, z czym pomyślała, że obcinając,swoje włosy, pomoże innym dzieciom. Wtedy już nawet nie chciałam, jej wybijać tego pomysłu z głowy, bo byłam zwyczajnie z niej dumna.

 

Jak ściąć włosy dla Fundacji

Najlepiej wejść na stronę fundacji  Przyjaźni i sprawdzić listę salonów, które tę usługę wykonają i przekażą włosy dalej. W naszym przypadku okazało się, że tę usługę możemy wykonać w Hair Mate, czyli salonie, w którym ja od lat już obcinam i farbuje swoje włosy. Zwykle tego typu usługa jest wykonywana za darmo, aczkolwiek nie zawsze tak jest, wszystko zależy od punktu.

Niestety nie każdy może oddać swoje włosy dla fundacji, aby to zrobić, trzeba spełnić parę wymogów. Włosy nie mogą być nigdy farbowane, muszą mieć również określoną długość minimalną po obcięciu. Dlatego też to małe dziewczynki, najczęściej mogą tylko oddać włosy na tak szczytny cel.

Teraz kiedy ktoś pyta czemu obcięła ponad 30 cm swoich włosów, ona odpowiada z dumą, że to tylko włosy, a ona, chociaż tak mogła pomóc innym chorym dzieciom.

 

Tagi: , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

2 komentarze

  • Anna :

    Bardzo dobry pomysł. Popieram taką akcję. Wyhodowanie włosów to nie jest wysiłek, ale ich podarowanie może naprawdę poprawić komuś samopoczucie.

  • TosiMama :

    Właśnie przymierzamy się do oddania po raz drugi włosów córki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *