Jak wygląda wizyta u trychologa i czego można się dowiedzieć.
lipiec 30, 2020 | 11 komentarzy
Z myślą o pójściu do trychologa biłam, się od jakiegoś czasu, jest to stosunkowo nowa specjalizacja na pograniczu dermatologii i kosmetologii. Ale zanim zdradzę Wam dlaczego, zdecydowałam się na wizytę, to ustalimy kiedy warto się do niego udać.
Kiedy należy udać się do trychologa?
Przede wszystkim trychologa należ odwiedzić, gdy zaobserwujemy zmiany na skórze głowy, takie jak: skupiska krostek, zaczerwienienie, suche płatki łupieżu, zbierającą się oleistą substancję za paznokciami po wcześniejszym podrapaniu się po głowie, problem ze swędzącą skórą głowy lub uczuciem jej nadmiernego ściągnięcia. Ale również w wtedy, gdy zauważymy dużą ilość wypadających włosów.
Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?
Przyczyn może być wiele, które mogą wpływać na osłabienie włosów i ich wypadanie u kobiet. Wymienię Wam tu parę najczęstszych przyczyn:
- problemy hormonalne;
- stres;
- błędy żywieniowe;
- predyspozycje genetyczne.
Problemy ze stresem i niewłaściwym odżywianiem, mogą spowodować nie tylko wypadanie włosów, ale ich kruszenie się, łamliwość. Czyli nie możemy, drogie Panie zrzucić winy na farbowanie włosów, bo to nie musi być przyczyną naszego problemu z włosami, choć wiadomo, na pewno w jakimś stopniu je dodatkowo osłabia.
Jak wygląda wizyta u trychologa?
Zacznę więc od najważniejszego, że na wizytę nie przychodzimy z świeżo umytymi włosami, umyć możemy je max na wieczór przed wizytą. Na samym początku, przeprowadza się z nami wywiad, aby ustalić co nas martwi, w moim przypadku było to pojawianie się krostek na skórze głowy. Trycholog posiada wiele specjalistycznych narzędzi, które umożliwiają dokładną ocenę stanu naszej skóry głowy. Do najważniejsze z nich zaliczymy:
- Badanie polegające na użyciu mikrokamery, która daje nam możliwość obejrzenia w powiększeniu 60 – 150 razy skórę głowy. Badanie trychologiczne w powiększeniu 60 razy pod specjalnym światłem UV umożliwia precyzyjną ocenę obecności drożdżaków, bakterii czy zrogowaciałego naskórka. Natomiast powiększenie 150 razy pozwala dostrzec miniaturyzację mieszków włosowych, łuszczący się naskórek, nieprawidłowości w budowie włosów, nadmierne gromadzenie się łoju czy obecność mieszków włosowych w telogenie.
- Urządzenie Hair Polariser, służące do zbadania stopnia odżywienia cebulki włosa oraz łodygi włosa. Po wykonaniu badania ustaliłyśmy na wstępie, że faktycznie nie posiadam problemu z wypadaniem włosów, ale mam nieodpowiednio dobrany szampon do włosów. Zawsze myślałam, że moje włosy należą do przetłuszczających się, a okazuje się, że to efekt szamponu, który źle wypłukuje się z włosów, oblepiając je. Przez co wymagały codziennego mycia.
Od razu ustaliłyśmy, że nie wszystkie zabiegi są dla mnie odpowiednie np. mezoterapia igłowa, nie wchodzi w grę dopóki nie ustalę jaką chorobę autoimmunologiczną posiadam. Dostałam również rozpiskę, jakiego typu badania powinnam wykonać, by wykluczyć niedobory, które wpływają na stan moich włosów. Z racji tego, że ustaliłyśmy od razu problem z nie właściwie dobranym szamponem, wykonałyśmy zabieg oczyszczania skóry głowy.
Ile kosztuje wizyta u trychologa, ile razy trzeba go odwiedzić?
Cena wizyty u trychologa w Instytucie Tryhologi <tutaj > wynosi 150 złotych. W zależności od tego jaki problem ustalimy, i jakich zabiegów potrzebujemy by pozbyć się naszego problemu, zależna jest ilość wizyt, nie mniej jednak z reguły nie są to wizyty częściej niż raz w tygodniu.
Tagi: co moze zaproponowac trycholog, instytut trychologi, instytut trychologii warszwa, jak wyglada wizyta u trychologa, jak zadbac o wlosy, kiedy isc do trychologa, modna mama, piekne wlosy, swiadoma pielegnacja wlosow, trycholog warszawa, zdrowe wlosyAutor: Świat Karinki
11 komentarzy
Byłam raz u trychologa… Okazało się, że mam więcej problemów niż myślałam, ale przynajmniej dowiedziałam się co dalej…
Byłam u trychologa lata temu. Niestety mam problemy z wypadaniem włosów i szykuję się, by ponownie sprawdzić ich stan.
Nie byłam u trychologa, ale nigdy nie wiadomo czy te informacje mi się nie przydadzą kiedyś 🙂
U trychologa jeszcze nie byłam, ale zastanawiam się nad wizytą, bo ostatnio kondycja moich włosów nie jest najlepsza 🙁
Czy są jakieś przeciwskazania do tych badań? Jakieś choroby, ciąża?
Do badania nie ale do dalszych zabiegów już np mogą być. U mnie po skórze głowy widać chorobę immunologiczne, co wyklucza już skorzystanie z pewnych zabiegów
O! A mam pytanie – czy z nastolatkiem też można wybrać się do takiego specjalisty?
Tak oczywiście że można
Nigdy nie byłam, a widzę, że powinnam.
Pierwszy raz się spotkałam z taką nazwą i dobrze wiedzieć że tacy fachowcy istnieją.Sama tez muszę się udać.Bardzo pomocny artykuł.
Bardzo pomocny artykuł