Jak wygląda wizyta u trychologa i czego można się dowiedzieć.

Jak wygląda wizyta u trychologa i czego można się dowiedzieć.

lipiec 30, 2020 | Opublikowano przez 11 komentarzy

 

Z myślą o pójściu do trychologa biłam, się od jakiegoś czasu, jest to stosunkowo nowa specjalizacja na pograniczu dermatologii i kosmetologii. Ale zanim zdradzę Wam dlaczego, zdecydowałam się na wizytę, to ustalimy kiedy warto się do niego udać.

Kiedy należy udać się do trychologa?

Przede wszystkim trychologa należ odwiedzić, gdy zaobserwujemy zmiany na skórze głowy, takie jak: skupiska krostek, zaczerwienienie, suche płatki łupieżu, zbierającą się oleistą substancję za paznokciami po wcześniejszym podrapaniu się po głowie, problem ze swędzącą skórą głowy lub uczuciem jej nadmiernego ściągnięcia. Ale również w wtedy, gdy zauważymy dużą ilość wypadających włosów.

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Przyczyn może być wiele, które mogą wpływać na osłabienie włosów i ich wypadanie u kobiet. Wymienię Wam tu parę najczęstszych przyczyn:

Problemy ze stresem i niewłaściwym odżywianiem, mogą spowodować nie tylko wypadanie włosów, ale ich kruszenie się, łamliwość. Czyli nie możemy, drogie Panie zrzucić winy na farbowanie włosów, bo to nie musi być przyczyną naszego problemu z włosami, choć wiadomo, na pewno w jakimś stopniu je dodatkowo osłabia.

 

Jak wygląda wizyta u trychologa?

Zacznę więc od najważniejszego, że na wizytę nie przychodzimy z świeżo umytymi włosami, umyć możemy je max na wieczór przed wizytą. Na samym początku, przeprowadza się z nami wywiad, aby ustalić co nas martwi, w moim przypadku było to pojawianie się krostek na skórze głowy. Trycholog posiada wiele specjalistycznych narzędzi, które umożliwiają dokładną ocenę stanu naszej skóry głowy. Do najważniejsze z nich zaliczymy:

 

Od razu ustaliłyśmy, że nie wszystkie zabiegi są dla mnie odpowiednie np. mezoterapia igłowa, nie wchodzi w grę dopóki nie ustalę jaką chorobę autoimmunologiczną posiadam. Dostałam również rozpiskę, jakiego typu badania powinnam wykonać, by wykluczyć niedobory, które wpływają na stan moich włosów. Z racji tego, że ustaliłyśmy od razu problem z nie właściwie dobranym szamponem, wykonałyśmy zabieg oczyszczania skóry głowy.

Ile kosztuje wizyta u trychologa, ile razy trzeba go odwiedzić?

Cena wizyty u trychologa w Instytucie Tryhologi <tutaj > wynosi 150 złotych. W zależności od tego jaki problem ustalimy, i jakich zabiegów potrzebujemy by pozbyć się naszego problemu, zależna jest ilość wizyt, nie mniej jednak z reguły nie są to wizyty częściej niż raz w tygodniu.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *