Jaki okap jest najlepszy?

Jaki okap jest najlepszy?

marzec 3, 2020 | Opublikowano przez 32 komentarze

 

 

Przyszedł w końcu ten czas, kiedy nasza kuchnia jest skończona, i w końcu moglibyśmy pokazać Wam jej finalny efekt. Ale pomyślałam sobie, że zanim pokażę Wam całość na zdjęciach, to przygotuję dla Was wpisy z produktami, które do niej wybraliśmy. Dzięki temu Wy będziecie mieli możliwość dowiedzieć się dlaczego, wybraliśmy dany produkt, a później na zdjęciach zobaczycie jak to wszystko się fajnie zgrało.

 

Zaczniemy od

Zaczniemy od okapu, bo jest on jednym z najważniejszych urządzeń w kuchni, w końcu ma bardzo ważne zadanie w postaci usuwania
nieprzyjemnych zapachów oraz pochłanianie oparów i tłuszczów, powstających podczas przygotowywania potraw. Dodatkowo to właśnie dzięki jego pracy meble, ściany nie są oblepione tłuszczem. Poza tym wymiana okapu nawet, w starej kuchni może odmienić wnętrze.

 

Najdłużej wybieraliśmy okap, bo?

Obecnie na rynku istnieje kilka rodzai okapów tj., okapy podszafkowe, kominowe, wyspowe. Są również okapy do zabudowy, które dzielą się na: teleskopowe, narożne, uniwersalne, blatowe, są nawet okapy w zestawie z płytą grzewczą. Wybór jest bardzo duży dlatego, warto mieć od
początku projekt kuchni, by nie tracić czasu na szukanie czegoś co w efekcie nie będzie nam pasować.

Dlatego też w naszym przypadku, na wstępie odpadły wszystkie okapy do zabudowy, bo jak wiecie zdecydowaliśmy się na ograniczenie ilości
szafek, więc szafka do zabudowy okapu nie wchodziła w grę. Przy wyborze okapu poza jego rodzajem, wyglądem warto też zwrócić uwagę na filtry jakie posiada.

Na naszym runku dostępne są następujące rodzaje filtrów: przeciw tłuszczowe – których zadaniem jest zatrzymywanie w nich cząsteczek tłuszczu, które wydostają się wraz z para wodną podczas gotowania i smażenia. Filtry te chronią silnik oraz wewnętrzną obudowę okapu przed nadmiernym zabrudzeniem. Węglowe – używa się gdy nie można podłączyć okapu do wentylacji (tak jest właśnie w naszej kuchni). Bo okap pracuje wtedy jako pochłaniacz i przefiltrowane powietrze wraca z powrotem do pomieszczenia. Ten rodzaj filtra pochłania zapachy, w zależności od rodzaju filtra, mogą pracować od kilku miesięcy do roku. Fizelinowe – są najczęściej spotykane w okapach pod szafkowych. Wykonane są z włókniny, która zatrzymuje tłuszcz i zabrudzenia. Taki filtr z reguły należy wymieniać co kilka miesięcy. Na szczęście tego tego typu filtry są już coraz rzadziej produkowane.

 

Wybraliśmy okap kuchenny Roxano 39.1 White, bo?

Po pierwsze dlatego, że mamy kilka znajomych rodzin, które kupiło wcześniej okapy marki Globalo, i bardzo je chwalą, nie tylko za wydajność, nie tylko za świetny desing, ale też za doskonałą jakość obsługi klienta. A po przejściach jakie mieliśmy kiedyś, z innymi producentami sprzętów AGD, było to dla nas mega istotne.

 

Zalety i korzyści dla użytkownika okapu Roxano 39.1 White

Poza tym, jest ona naprawdę piękny, to ma równie oryginalną stylistyką i ponadczasowością użytych materiałów. Jest to okap przyścienny okrągły, który może działać w dwóch trybach, to było dla nas bardzo istotne jak już wcześniej pisałam. Pochłaniacz szybko i sprawnie filtruje powietrze w kuchni, natomiast wyciąg (po podłączeniu do kanału wentylacyjnego) odprowadza opary na zewnątrz. Posiada dwa filtry aluminiowy i węglowy, które zapewniają nienaganną pracę urządzenia. Filtr aluminiowy, jak Wam wcześniej pisałam, pochłania tłuste drobiny i uwalnia sprzęty kuchenne od nieprzyjemnej w dotyku lepkiej warstwy. Zaś filtr węglowy można zamówić opcjonalnie, jeżeli urządzenie pracuje w trybie pochłaniacza (zawarte w nim cząsteczki aktywnego węgla neutralizują przykre zapachy).
My właśnie z tego filtru korzystamy. Jest on sterowany sensorycznie, posiada oświetlenie LED, a także  4-stopniowy zakres intensywności
działania + funkcja boost co pozwala dostosować pracę okapu do naszych potrzeb. Muszę jeszcze wspomnieć o tym, że jest naprawdę cichy.

 

Ale ten montaż?

O montażu tego okapu, nie znalazłam informacji na stronie producenta, co uważam za błąd. Bo kiedy już doszliśmy z Tatinkiem do porozumienia, że parametry i wygląd odpowiada nam obojgu, to On obawiał się kwestii montażu. W ostateczności okazało się to tak proste i łatwe, że poradziliśmy sobie z nim sami w ciągu 20 minut. Oczywiście instrukcja montażu przedstawiona jest w instrukcji obsługi, ale wiecie jakbyśmy to zobaczyli wcześniej na stronie, to jakoś tak byli byśmy spokojniejsi.

 

Podsumowując

Wiecie już na co zwrócić uwagę wybierając okap, wiecie też na jaki model my się zdecydowaliśmy. Za chwilę miną dwa miesiące użytkowania i jesteśmy zadowoleni. Nie tylko cieszy moje oko swoim wyglądem, ale też  idealnie dopełnia wnętrze.

 

 

 

 

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

32 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *