Zaraz wolne! Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Zaraz wolne! Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

wrzesień 1, 2019 | Opublikowano przez 12 komentarzy

 

Tak wiem, że dziś dopiero ma miejsce rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020, a że ja jestem osobą, która lubi mieć wszystko zaplanowane i wpisane w planner. Ale przychodzę dziś do Was z rozpiską dni wolnych od nauki, byście mieli łatwiej zaplanować długie weekendy, lub tę jednodniowe przerwy od szkoły.

O tym kiedy rozpoczyna się rok szkolny, nie będę już Wam tu wspominać, bo już wszyscy wiemy. Pierwsze wolne dni od szkoły wypadają w piątek 1 listopada, kiedy to przypada Święto Wszystkich Świętych, później, a dokładniej w poniedziałek, 11 listopada, wypada w Święto Niepodległości. W obydwu tych przypadkach mamy dłuższy weekend.

Zimowa przerwa świąteczna rozpoczyna się w poniedziałek, 23 grudnia i trwać będzie do środy 1 stycznia. Ferie zimowe w roku szkolnym potrwają przez dwa tygodnie, a data ich rozpoczęcia zależna jest od województwa. Ale nie martwcie się poniżej znajdziecie szczegółowe terminy ferii dla każdego województwa.

W tym roku niestety nie mamy co liczyć na wyjątkowo długą majówkę, 1 maja wypada w piątek (Święto Pracy), czyli dzień ustawowo wolny. W dniach 4-6 maja (poniedziałek-środa) odbywać się będą pisemne egzaminy dojrzałości z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. No i dotarliśmy do czerwca, a w czerwcu – w czwartek, 11 wypada Boże Ciało, które jest dniem ustawowo wolnym. Z reguły większość dyrektorów placówek szkolnych, ustala następny dzień (12.06) dniem wolnym od zajęć. Zakończenie roku szkolnego 2019/20 będzie miało miejsce w piątek, 26 czerwca.

13 – 26 stycznia 2020 r. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
20 stycznia – 2 lutego 2020 r. podlaskie, warmińsko-mazurskie
27 stycznia – 9 lutego 2020 r. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
10-23 lutego 2020 r. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Następnie zostaje czekać na przerwę wielkanocną w 2020 roku. Rozpocznie się ona w czwartek, 9 kwietnia i potrwa do wtorku, 14 kwietnia. W dniach 15-17 kwietnia odbywać się będzie egzamin ósmoklasisty.

W tym roku niestety nie mamy co liczyć na wyjątkowo długą majówkę, 1 maja wypada w piątek (Święto Pracy), czyli dzień ustawowo wolny. W dniach 4-6 maja (poniedziałek-środa) odbywać się będą pisemne egzaminy dojrzałości z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego.

No i dotarliśmy do czerwca, a w czerwcu – w czwartek, 11 wypada Boże Ciało, które jest dniem ustawowo wolnym. Z reguły większość dyrektorów placówek szkolnych, ustala następny dzień (12.06) dniem wolnym od zajęć. Zakończenie roku szkolnego 2019/20 będzie miało miejsce w piątek, 26 czerwca.

 

Tagi: , , , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *