Kontrowersyjna wystawa Body Worlds na którą zabraliśmy dzieci!

Kontrowersyjna wystawa Body Worlds na którą zabraliśmy dzieci!

luty 6, 2019 | Opublikowano przez 9 komentarzy

 

Dziś chcielibyśmy napisać Wam parę słów o wystawie Body World, na której przyjemność mieliśmy być z Tatinekiem jeszcze przed narodzinami naszych dzieci. A tak dokładniej to kiedy się na nią wybraliśmy, ja już pod sercem nosiłam Karinę ale jeszcze o tym nie wiedziałam.

BODY WORLDS & The Cycle of Life – Ta naprawdę  imponująca wystawa, która tak naprawdę ma edukacyjny charakter przedstawiając etapy cyklu życia człowieka. Zwiedzając mamy możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Podczas tej wystawy widzimy autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, a jest ich ponad 150 są prawdziwe, ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.

Dzięki tej innowacyjnej metodzie plastynacji, która została wynaleziona i opatentowana przez dr Gunthera von Hagens, mamy możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do takich zakamarków ludzkiego organizmu, o jakich normalnie byśmy nie pomyśleli, mamy wrażenie poruszania się po trójwymiarowym atlasie anatomii.

Patrząc na parę poniższych zdjęć powiecie pewnie, że to nie jest wystawa dla dzieci, cóż my się z tym nie zgadzamy! Ale też znamy nasze dzieci jak nikt inny i wiemy co je zainteresuje, a co może przestraszyć. W tym wypadku nie mieliśmy się czego bać, co najwyżej potoku pytań na które nie do końca możemy znać odpowiedź. Kiedy byliśmy na tej wystawie te 9 lat temu, wywarła na nas takie same wrażenie jak teraz, choć widzimy jakie zmiany zaszły i wiemy, że warto było ją zobaczyć kolejny raz.

Wystawa ta będzie prezentowana w PAŁACU KULTURY I NAUKI tylko do 28 lutego 2019r., a cena biletu rodzinnego (2+2) wynosi 135zł, ale przewidziane są także bilety normalne, ulgowe, szkolne, a także dla osób niepełnosprawnych <tu możecie zobaczyć cały cennik>.

 

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

9 komentarzy

 • Byliśmy, z nastolatkami i bardzo im się podobało .
  I właśnie zaskoczyła mnie ilość dzieci na tej wystawie 🙂

 • Moje dzieci by się chyba bały, choć ja jestem pod wrażeniem postaci kopiącej piłkę, zdaje się być taka zabawna, a może połączenie gry w piłkę z totalna anatomią daje efekt śmieszności, a zarazem zaciekawia.

 • MartaLS :

  Trochę przerażające, a jednak fascynujące. Myślę, że.moke dzieci byłyby pod wrażeniem.

 • Monika Flok :

  o wowo ..cos innego fajne:) chodz nie wiem czy bym tam nasza 4 latke zabrała

 • Do mnie ta wystawa nie przemawia.

 • Z jednej strony przerażające, a z drugiej fascynujące 😉 Dzieci trzeba rozwijać 🙂

 • Kasia :

  Byliśmy kilka lat temu jak byłam w pierwszej ciąży. Ilość uszkodzeń płodów na wystawie sprawiła ze miałam traumę do końca ciąży…

 • Dzieci mają trochę inną wrażliwość niż my dorośli, możliwe, że taka wystawa nie jest dla nich odrażająca tak jak np. dla mnie. Nie poszłabym tam. Same widoki ciężkie do zniesienia, a jeszcze świadomość, że te eksponaty to byli kiedyś żywi ludzie… Zastanawiam się czasem, jak się z tym czują ich bliscy.

 • Edyta :

  Ja również nie zgadzam się, że nie jest to wystawa dla dzieci. Dzieci rozumieją o wiele więcej niż nam się wydaje, oczywiście może jesli one są w przedszkolnym wieku lepiej poczekac kilka lat aby zabrać ich tam, ale jeśli sa już w szkole podstawowej to naprawde świetny pomyśł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *