Ludzie którzy zmieniają świat, niezwykła historia z Ciechocinka

Ludzie którzy zmieniają świat, niezwykła historia z Ciechocinka

wrzesień 27, 2019 | Opublikowano przez 3 komentarze

 

Kiedy w lipcu jechałam z Martą do Ciechocinka nie spodziewałam się, że ten wyjazd przyniesie coś więcej niż tylko odpoczynek. Jednak okazało się, że jest inaczej. Na miejscu okazało się, że gdybyśmy dotarły na miejsce trzy tygodnie później na pewno nie nocowały byśmy w TeoDorce.

W hotelu w tym czasie nie ma komercyjnych gości, są tylko artyści z Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej – Muzyczne Impresje. Nie wiem czy o nim słyszeliście, bo ja muszę przyznać, że nie. A Festiwal ma piękną historię i to 23 letnią! Co roku w samym środku lata zjeżdża do Ciechocinka młodzież, którą łączą dwie rzeczy: wielki talent wokalny i niepełnosprawność, z czego ten pierwszy jest znacznie ważniejszy, bo pozwala dzieciakom (i nie tylko im, ale też opiekunom), zapomnieć o tej drugiej.
Pomysłodawczynią Festiwalu byłą nieżyjąca już Grażyna Świtała, dziś jej dzieło kontynuuje Fundacja Pro Omnibus, na czele której stoją właściciele Hotelu TeoDorka. Pani Barbara Mateiej i  Pan Mirosław Satora. Ta niesamowita para wkłada w swoją pracę całe serca i energię. Obecność artystów czuć w hotelu na każdym kroku. To miejsce i Ci ludzie są magiczni, jeśli więc będziecie w przyszłym roku w Ciechocinku pod koniec lipca koniecznie wybierzcie się posłuchać, a o każdej porze roku możecie wybrać się do Hotelu, o którym więcej pisałam TUTAJ i chłonąć tą atmosferę.
Tagi: , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *