Moje zmagania z hybrydą. Manicure dla opornych

Moje zmagania z hybrydą. Manicure dla opornych

maj 9, 2020 | Opublikowano przez 13 komentarzy

 

Kiedy pojawiło się to całe szaleństwo z koronawirusem, wrzuciłam na facebooka mem z tym jak my, kobiety będziemy wyglądać za parę miesięcy. Wiecie zarośnięte brwi, nie pomalowane włosy i paznokcie, szczerze to nic mnie z tego obrazka nie przerażało tak, jak to, że nie będę miała zrobionych paznokci.

Bo u mnie brak hybrydy oznacza brak długich paznokci, a ja najzwyczajniej w świecie, takie lubię najbardziej. Przyznaje też, że nawet zwykłym lakierem trudno mi osiągnąć fajny efekt na prawej dłoni. Dlatego kiedy zobaczyłam nowość od semilaca jaką jest One Step Hybrid <tu klik>, postanowiłam sprawdzić,czy sama podołam.

 

O co chodzi z Markerem Semilac One Step Hybrid?

Po pierwsze jest to produkt dedykowany osobom, które po raz pierwszy chcą zrobić samodzielnie hybrydę w domu. Łatwość obsługi dzięki połączeniu unikalnej formuły z zaawansowanym technologicznie aplikatorem, sprawia, że  każdy będzie potrafił pomalować sobie paznokcie tym lakierem. Nigdy tak łatwo nie malowało mi się paznokci u prawej ręki. Przypomina flamaster, dzięki czemu łatwiej go utrzymać i rozprowadzić lakier pod skórki. Kolejnym plusem jest to, że One Step Hybrid zastępuje bazę, kolor i top, a paznokcie nie pieką po włożeniu ich do lampy.

 

Pomalowałam i co?

Kiedy manicure z salonu odrosły tak, że nie dało się go dłużej ignorować, zabrałam się za zrobienie nowego. Tym razem w domu. Zanim zabierzecie się za malowanie, najlepiej zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu i obejrzeć materiały video, na których krok po kroku pokazane jest, jak nałożyć i zdjąć hybrydę wykonaną tym produktem <tu klik>. Jeśli tego nie zrobicie gwarantuje Wam, że popełnicie te same błędy które ja popełniłam za pierwszym razem.

 

Jakie błędy popełniłam?

Po pierwsze jeśli nakładając lakier będziecie widzieć bąbelki powietrza, tzn., że nie przeczytaliście dokładnie ulotki, tam jest napisane
dokładnie jak przygotować produkt przed pierwszym użyciem. Po nalaniu produktu do opakowania znajduje się w nim odrobinę powietrza. Bardzo ważne jest by na początku pozbyć się go z markera. W tym celu należy trzymać opakowanie pędzelkiem ku górze! Dzięki temu przy powolnym przekręcaniu najpierw usuniesz powietrze, a dopiero potem pojawi się lakier.Jeśli przy przekręcaniu marker skierowany jest ku dołowi, to powietrze pozostaje w opakowaniu i powoduje bąbelki. Pamiętaj też by nie wstrząsać produktem i po wykonaniu manicure przechowywać go pędzelkiem ku górze.
Po drugie kiedy dotarłam już do ostatniego etapu, który polega na użyciu cleanera, robiłam sobie łaty na pazurach ścierając kolor. Bo zbyt duża ilość cleanera spowoduje „zebranie koloru”.  Najlepiej dać 2/3 cleanera mniej niż ostatnio gdy zbierał się kolor. Na koniec nałóż na nowy wacik lub bezpośrednio na paznokieć oliwkę i wypoleruj lakier do uzyskania pięknego połysku.
Po trzecie malując jasnym kolorem nie jestem w stanie równo pokryć koloru w trzech warstwach. O tym, że jasnymi kolorami zawsze maluje się trudniej pewnie wiecie, dlatego tu tak istotne jest to, że marker Semilac jest tak skonstruowany aby aplikacja nim umożliwiała nakładanie bardzo cienkich warstw lakieru. Dzięki temu nawet osoby po raz pierwszy wykonujące samodzielną hybrydę mają pewność, że produkt prawidłowo się utwardzi, nie zmarszczy się, a manicure będzie wyglądał profesjonalnie. Jeśli po nałożeniu drugiej warstwy lakieru widoczne są prześwity, to przekręć marker i nałóż 2 grubsze warstwy produktu, najlepiej nakładać lakier pędzelkiem przylegającym całą powierzchnią do płytki paznokcia, wtedy łatwiej równo nałożyć kolor. Ale pamiętajcie by utwardzić każdą z nich.

Jakie ma plusy?

  •  nie wymaga użycia bazy i topu,
  • łagodny lakier, który nie niszczy płytki,
  • lakier łatwo i szybko się usuwa,
  • piękny kolor i połysk,
  • paznokcie w trakcie noszenia są wzmocnione, co pozwala je zapuścić,
  • zaawansowany technologicznie aplikator, który ułatwia nakładanie
    lakieru,
  • malowanie pod same skórki,
  • idealny dla początkujących.

 

Podsumowując…

Za pierwszym razem, moje paznokcie nie wyszły idealne, ale stało się tak, bo nie przeczytałam dokładnie ulotki.  One Step to nieco inny
produkt, który jest dedykowany do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hybrydami, i nie mają nawyków ze ‚standardowej’ hybrydy, dzięki czemu łatwiej nauczyć się aplikować one step od podstaw.

Dlatego jeśli za pierwszym razem nie Twoje pazury nie wyjdą idealnie, nie poddawaj się, sprawdź ulotkę i wyciągnij wnioski co zrobiłaś źle. Bo niewątpliwie dzięki cienkim warstwom jakie nakładamy Markerem One Step, usunięcie jej jest dużo łatwiejsze niż przy tradycyjnej hybrydzie.

 

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *