Muzeum nie musi być karą dla dziecka!

Muzeum nie musi być karą dla dziecka!

styczeń 18, 2019 | Opublikowano przez 10 komentarzy

 

Bardzo często dzieci nie chcą chodzi do muzeów/galerii (mam na myśli te starsze dzieci), bo to miejsce z reguły kojarzy im się z czymś nudny. Jest tak bardzo często dlatego, bo nie zabieramy do nich naszych małych dzieci. A tak naprawdę wystarczyło by od najmłodszych lat oswajać, z tego typu miejscami nasze dzieci.

Wtedy nie będą im się kojarzyć z nudą, której tak naprawdę tam nie ma. Bo oglądanie eksponatów może być czymś fajnym, ale oczywiście wtedy kiedy dobierzemy na początku muzeum do zainteresowań dzieci. Noam w ostatnim czasie bardzo zainteresował się wszelkimi pojazdami wojskowymi, dlatego odwiedzenie Muzeum Narodowego było dla niego ogromną radością.

W przypadku dziewczynki, śmiało możemy polecić mam Muzeum Domków dla Lalek, Karina była w nim podczas wycieczki szkolnej i również wróciła oczarowana tym miejscem. Dla fanów geologii śmiało możemy polecić Muzeum Geologiczne <pisaliśmy o nim tu>, a jeśli chcecie wiedzieć do jakiego Muzeum wejdziecie za darmo zajrzyjcie do tego wpisu <tu klik>.

Jak to jest z Waszymi dziećmi, lubią odwiedzać tego typu miejsca czy może zawsze są na nie?

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *