Na co zwrócić uwagę wybierając deszczownicę?

Na co zwrócić uwagę wybierając deszczownicę?

wrzesień 8, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Kiedy zdecydowaliśmy się na remont naszej łazienki, bardzo zależało nam na tym, aby zarówno kąpiel w wannie, jak i pod prysznicem była przyjemnością. Decydując, się na rozwiązanie 2w1 musieliśmy wybrać odpowiednią deszczownicę. Deszczownica działa na podobnej zasadzie jak słuchawka prysznicowa, aczkolwiek jest większa. Deszczownica przede wszystkim rozprasza strumień wody i zapewnia delikatną, przyjemną kąpiel, ponieważ imituje deszcz, a jest to zasługą większej ilości otworów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając deszczownice?

Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę to materiał, z jakiego został wykonany. Bardzo dobrze sprawdzają się zrobione z popularnej stali nierdzewnej. Ponieważ materiał ten bardzo dobrze funkcjonuje przez długie lata i jest on bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.

Kolejnym ważnym aspektem jest model, którego potrzebujemy. Na rynku dostępne są bowiem modele w różnym kształcie oraz wykonane z różnego materiału. Poza tym niektóre z nich mogą być wbudowane bezpośrednio do ściany lub sufitu bądź montowane do wylewki. To, którą wybierzemy, zależy między innymi od możliwości technicznych naszej łazienki. Dlatego wybór deszczownicy powinien być podyktowany wieloma czynnikami.

 

Jakie są rodzaje deszczownic?

– deszczownica podtynkowa – montowane bezpośrednio w ścianie bądź suficie, posiadają ukryty montaż
– deszczownica podtynkowa montowana do wylewki – wszystkie elementy montażowe zostają zabudowane w ścianie, dlatego też nie zaburzają wystroju wnętrza.
Właśnie tego typu deszczownice Pretto <tutaj>, postanowiliśmy zamontować w naszej łazience.
– deszczownica wbudowana w kolumnę natryskową – zamontowana na drążku kolumny, często z możliwością regulacji wysokości

 

Ile kosztuje deszczownica?

Na cenę deszczownicy wpływa m.in., materiał wykonania, dodatkowe funkcje. Dlatego też ceny mogą się zaczynać od 50 złotych, za bardziej wyszukane modele możemy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Warto mieć na uwadze, że najtańsze modele są wykonane z tworzyw sztucznych.

 

Po co nam odpływ linowy?

Decydując się na wannę wolnostojącą z niestandardowym składanym parawanem, postanowiliśmy dodatkowo się zabezpieczyć przed rozlewającą się wodą montując odpływ liniowy Slim. Ze względu na mieszkanie w bloku wybraliśmy model, którego niska zabudowa umożliwia montaż w niższych stropach. Wyjmowany ruszt powoli na szybkie usunięcie zabrudzeń w trakcie sprzątania. Remont naszej łazienki zakończył się pod koniec lutego, więc blisko od pół roku sprawdzamy to rozwiązanie i jesteśmy zadowoleni.

 

 

Tagi: , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *