Pomysł na dzień dziecka. 15 moich propozycji

Pomysł na dzień dziecka. 15 moich propozycji

maj 15, 2019 | Opublikowano przez 12 komentarzy

Dopiero co witaliśmy Nowy Rok,  a tym czasem już w nasze progi zawitał maj. Do Dnia Dziecka została już dosłownie chwila, żeby trochę ułatwić Wam przygotowania do tego szczególnego święta w rodzicielskim kalendarzu przygotowaliśmy  kilka pomysłów, jak sprawić by ten dzień był dla dzieciaków  niezapomniany.

1. Sprawdź co planuje Twoje miasto 

Zwykle z tej okazji odbywają się pikniki, festyny,czasem są promocyjne wejścia na jakieś obiekty, albo można się przejechać tramwajem, który zwykle nie jest dostępny. Przejrzyj dokładnie tą ofertę, istnieje spora szansa, że znajdziesz coś, co zachwyci i zaskoczy Twoje dziecko.

2. Wycieczka rowerowa

Jeśli całą rodzinną kochacie jeździć na rowerze, to jest to idealny sposób na spędzenie tego dnia wspólnie. Zaplanujcie wspólnie trasę, spakujcie prowiant na postój i ruszajcie ku przygodzie. zarówno poznawanie okolicy, jak i obiad w plenerze na kocu będzie nie lada atrakcją.

3. Wyprawa na basen/kąpielisko

Zabawa w wodzie to coś co kocha większość dziecko, w zależności od pogody możemy się wybrać na kryty basen lub kąpielisko pod chmurką. W tym drugim przypadku, już zabawa na plaży może być strzałem w dziesiątkę.

4. Śniadanie do łóżka

Taca, na niej wazonik z jednym kwiatkiem, sok, kakao a do tego ukochane tosty, albo naleśniki. Sami wiecie, co wasze dzieci lubią najbardziej. Zaskoczcie je! Tego nie spodziewa się żaden kilkulatek. Na dzień dziecka, ale i na urodziny – to zawsze świetna niespodzianka, kiedy maluch może nakruszyć w łóżku!

5. Muzeum

Muzeum to nie tylko filcowe kapcie i nudne obrazy. Obecnie możecie znaleźć wiele fajnych wystaw stworzonych z myślą o dzieciach, a jeśli jeszcze połączycie je z zainteresowaniami dzieci, to tym bardziej będzie fajnie spędzony wspólny czas.

6. Teatr/Kino

W przypadku teatru polecamy szukać spektakli, które zaangażują małego widza. Ich oferta Was zaskoczy, nie tylko w dzień dziecka.Jeśli chodzi, o kino, to oczywiście dziecko wybiera film na który pójdziecie.

7. Piknik

Wiele tu nie trzeba bo wystarczy koc, kosz (wcale niekoniecznie piknikowy) pełen jedzenia i jakaś łączka, nawet w pobliskim parku. Możemy nawet zabrać ze sobą barbiton, piłkę , frizbee aby spędzić aktywnie ten czas.

8. Puszczanie latawców

Można właśnie taki latawiec podarować tego dnia dziecku, lub jeśli macie możliwość zrobić go wspólnie, a następnie wybrać się go puszczać na pobliską polanę.

9. Podchody

Jako dziecko uwielbiałam tą zabawę, można ją zorganizować z innymi rodzicami i ich dziećmi, ale warto pamiętać by stopień jej trudności dostosować do wieku dzieci.

10. Jednodniowa wycieczka

Czyli wstajemy rano pakujemy prowiant w plecaki, i wyruszamy na jednodniową wycieczkę pociągiem. Tak, tak pociągiem, nie autem.

11. W kuchni jest zabawa

Mały Master Chef, uwielbia nie tylko piec babeczki, ale też kroić warzywa (pod nadzorem rodzica, większość dzieci, nawet kilkuletnich świetnie radzi sobie z nożem. No i najważniejsze, tego dnia to Wasz „chef” narzuca, co jecie. Szpinaki i inne jarmuże przygotujesz jutro, jeden dzień na burgerach i frytkach jeszcze nikogo nie zabił.

12. Bal przebierańców

Pogadajcie ze znajomymi, którzy mają dzieci w podobnym wieku i zróbcie party z przebierankami, ale co bardzo ważne: rodzice też się muszą przebra. Zapewniam Was, że dzieci chętnie pomogą z makijażem 😉

13. Zamiana ról

Zaproponować dzieciom zamianę ról czyli dzieci przebierają się za rodziców, rodzice za dzieci – to też ciekawy sposób by zobaczyć jak postrzegają nas nasze dzieci. Ale pamiętajcie, po pierwsze, trzeba być gotowym na wszystko, można się o sobie dowiedzieć kilku przykrych spraw. A no i raczej nie liczcie, że to Wy będziecie mieć dzień dziecka z gotowym obiadkiem i czystą łazienką.

14. Wesołe Miasteczko/sala zabaw

To jedna z atrakcji, które dzieci uwielbiają, więc dlaczego by ich tam nie zabrać tego dnia. Chociaż uwaga! To najprostsza z opcji, wielu rodziców tam skieruje swoje myśli i ciała, więc jeśli nie lubicie tłumów…

15. Ognisko

To może być bardzo fajną formą zakończenia dnia dziecka, wspólnie przygotujmy z dzieckiem kiełbaski, pianki, które później upieczemy nad ogniskiem. Takie ognisko, to też doskonała okazja, żeby pokazać dzieciom, jak bezpiecznie to zorganizować, zwłaszcza teraz, w czasie suszy.

W naszym domu, takie propozycje spędzenia czasu razem to zawsze dodatek do wymarzonego prezentu zabawkowego. Bo chcemy by nasze dzieci wspólnego czasu nie traktowały jako prezent z danej okazji, tylko coś zupełnie normalnego, może ciut bardziej szalonego niż zwykle. To najważniejsze – wspólny czas każde dziecko powinno mieć na co dzień, nie tylko od święta. Jak planujecie spędzić ten dzień, ze swoimi dziećmi, a może Wy macie jeszcze jakieś propozycje, które dopiszemy do tej listy?
Tagi: , , , , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *