Spotkanie Klubu Mam Ekspertek

Spotkanie Klubu Mam Ekspertek

Marzec 24, 2017 | Opublikowano przez 1 Komentarz

 

 

 

http://arkadia.fikolki.pl

Już po raz kolejny Mamy ekspertki spotkały się w wyjątkowym miejscu dla dzieci i rodziców jakim jest sala zabaw „Fikołki”, ale to nie koniec atrakcji. To magiczne miejsce przygotowało specjalną ofertą dla swoich najmłodszych gości i w każdą niedzielę wszyscy milusińscy mogą brać udział w niedzielnych przedstawieniach.

Niedzielne w Fikołkach

Zawsze kolorowe, malowane przez profesjonalnych plastyków dekoracje, kilkakrotnie zmieniane podczas spektaklu. Przepiękne, bogate kostiumy. Różnorodne lalki; pacynki, kukiełki, jawajki. Do tego muzyka na żywo. Występy różnych grup teatralnych, które na długo zostaną w pamięci dzieci.

Terminy przedstawień: każda niedziela, godz. 16:00

14 marca specjalnie dla Mam Ekspertek i ich dzieci została wystawiona wspaniała bajka „Jas i Małgosia”. Spektakl ten wystawiany jest japońską techniką Kamishibai polegającą na wykorzystaniu w występach ilustracji i muzyki. W ten sposób aktorzy oddziałują na wszystkie zmysły małych i dużych słuchaczy

Wystąpił Mały Teatr Ilustracji (www.malyteatrilustracji.pl), który prowadzi spektakle i warsztaty dla dzieci wykorzystując niezwykle ciekawą, starą japońską technikę teatru ilustracji zwaną Kamishibai. Sami ilustrują spektakle, tworząc przedstawienia na podstawie znanych baśni, legend i wierszy, a także sami piszą swoje przedstawienia.

Dzieci siedziały jak zaczarowane!

 

Prezentacja produktów:

Galeria Handlowa Arkadia

http://arkadia.com.pl/

Mamom została przedstawiona wyjątkowa Karta Stałego Klienta

Bezpłatna Karta Stałego Klienta, która po założeniu upoważnia do uzyskania atrakcyjnych rabatów w 76 sklepach i u 9 zewnętrznych partnerów.

Dodatkowo z kartą można otrzymać:

Jak założyć kartę?

3 sposoby:

Po rejestracji w aplikacji aktualne oferty dostępne na Waszych smartfonach

 

Swoje wyjątkowe produkty na zaprezentowała firma Marko,


https://www.marko-baby.pl/firma.html

która od momentu powstania prężnie się rozwija i aktualnie jest liderem na rynku zabawkowym. Nadrzędną wartością i celem przyświecającym firmie jest troska o bezpieczny, prawidłowy oraz wszechstronny rozwój noworodków, niemowlaków, przedszkolaków i uczniów. Ich ekspercka wiedze z 25-letnim doświadczeniem, sprawia, że wybierają innowacyjne i bezpieczne produkty, które posiadają standardowe Certyfikaty Unii Europejskiej.

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane produkty marki Smart Trike, hulajnogi dla dzieci już od 15 miesiąca życia Smart Trike Scooter T1, dla przedszkolaków Smart Trike Scooter T5. Mamy dowiedziały  się więcej na temat jeździków, rowerków biegowych czy pojazdów 4 i 5 w 1, by w przyszłości móc jak najlepiej wykorzystać zdobytą wiedzę i przekazać ją swoim czytelnikom.

Trike Scooter T1

Rowerek biegowy smarTrike

http://www.marko-baby.pl/smart-trike,142,kolekcja.html

Magdalena Kordaszewska zaprezentowała również nowości K’s Kids

http://www.marko-baby.pl/k-s-kids,120,kolekcja.html

Przytulankę z dzwoneczkiem

Kolorowa zabawka w kształcie kuli z wizerunkiem Wayna i dzwoneczkiem, która uczy Twoje dziecko cierpliwości i wywołuje w nim ciekawość kształtów i dźwięków, odchyla się na boki. Ta zabawka zaintryguje i rozbawi Twojego maluszka i pomoże mu rozwijać głównie zdolności motoryczne.

Lalkę malowankę

Dzięki tej lalce dziecko może stworzyć własny ubiór za pomocą wodnego mazaka. Poprzez malowanie zabawki dziecko kształtuje swoje umiejętności motoryczne, pobudza zmysł wzroku i dotyku, rozwija pomysłowość jak również kreatywność.

Przytulanka interaktywna Julia uczy mówić

Milutka, mięciutka zabawka z funkcją nagrywania głosu.

Lalka w zabawny sposób powtarza wypowiadane słowa, powodując uśmiech nie tylko na twarzach dzieci. Gra 4 wesołe melodie i kiwa głową w ich rytm. Posiada funkcję nagrywania głosu i powtarzania nagrań w późniejszym czasie

Lalka zachęca dziecko do słuchania, mówienia i powtarzania, dzięki czemu nauka staje się świetną zabawą.

Klocki Popboblocs

Mięciutkie, gumowe klocki Popboblocks, które zapewniają najmłodszym niekończącą się zabawę. Dzięki możliwości łączenia ich ze sobą, tylko wyobraźnia dziecka będzie granicą ich możliwości.

 

 

Kolejną firmą, która pokazała swoje produkty był Hippocampus.

http://www.hippocampus.pl/

 

Mistrz i kultowi bohaterowie „Było sobie życie” mają już 30 lat!

W tym roku mija 30 lat od kiedy „Było sobie życie” po raz pierwszy trafiło na ekrany telewizorów i od razu skradło nasze serca.

 

U większości z nas serial niezmiennie przywołuje szczery uśmiech i wspomnienia z dzieciństwa. Do tej pory, kilka pokoleń z ogromnym sentymentem wspomina tę wspaniałą serię kultowych bajek, stworzonych przez Alberta Barillé.

 

„Było sobie życie” to ekscytująca przygoda, prowadząca dzieci przez tajemnice ludzkiego ciała. W serialu realny świat wnętrza organizmu łączy się ze światem bajkowym, pełnym bohaterów stających do pojedynku z bakteriami i wirusami. Ta perspektywa jest bliska dzieciom i ich rozumieniu otaczającego świata. Komórki, leukocyty i czerwone krwinki stają się żyjącymi istotami, które wprowadzają młodych widzów w tajniki wiedzy o ludzkim organiźmie. Dzięki ludzkim cechom bohaterów, dzieci identyfikują się z nimi i przeżywają wspólne przygody. Bajki są jednym z najprostszych sposobów na przekazywanie maluchom wiedzy o świecie, bezpośrednio odwołują się do pamięci mimowolnej, dzięki której uczą się niezwykle szybko.

 

Albert Barillé, twórca serialu, doskonale zdawał sobie sprawę z dobrodziejstwa jakie mogą nieść bajki. Był przekonany, że dzieci rozumieją znacznie więcej, niż nam się wydaje. Podkreślał, że należy je traktować poważnie i dać im odpowiednie narzędzia, dzięki którym mogą odkrywać świat, rozbudzać pasję i rozwijać się. Bajki z serii „Było sobie…” są ponadczasowym dziełem, czego najlepszym dowodem jest ich ogromna popularność od ponad 30 lat.

 

W podróż po ludzkim organizmie wyruszają Piotr, Pierretka, Porucznik PSi, Konus i Wredniak. Główną zaś postacią jest Mistrz z wielką, białą brodą –sprytny i wesoły mędrzec. W serii „Było sobie życie”, jego siedziba znajduje się w jądrze komórki, z którego przekazuje najtajniejszą wiedzę o ludzkim organizmie. Choć pomysłodawcą każdej z postaci był sam Albert Barillé, to charakterystyczny wygląd nadał im rysownik Jean Barbaud. Niezwykli bohaterowie towarzyszą nam we wszystkich 7 seriach bajek „Było sobie…”.

 

Niezapomnianą muzykę i wszystkim znaną piosenkę „Oda do życia” skomponował Michel Legrand. Zaśpiewała ją Sandra Kim, młoda piosenkarka z Belgii, która w 1986 roku wygrała konkurs piosenki Eurowizji.

 

W związku z niesłabnącym zainteresowaniem, który fascynuje kolejne pokolenia dzieci, Wydawnictwo Hippocampus postanowiło uczcić jubileusz 30-lecia wydaniem filmu w nowej wersji HD.

 

Dzięki rekonstrukcji serii, której podjęło się studio Mikros Image, młode pokolenie ma okazję doświadczyć nowej jakości i utwierdzić się w przekonaniu, że wiedza i nauka to przede wszystkim pasja oraz świetna zabawa.

 

Złota Kolekcja filmu Alberta Barillé w wersji HD, to komplet 6 płyt DVD, na który składa się 26 odcinków, łącznie 10 godzin filmów.

Wydawcą Złotej Kolekcji filmów z serii „Było sobie…” jest Wydawnictwo Hippocampus.

Kolekcja do nabycia w salonach Empik już od 15 marca.

 

Swoje produkty zaprezentowała również firma Winning Moves,

https://www.winningmoves.co.uk/

 

która w swojej ofercie posiada rewelacyjne produkty: Top Trumps. To numer 1 wśród gier karcianych w Wielkiej Brytanii. Początki gry sięgają lat 70.tych XX w., a przez obecnego wydawcę Winning Moves UK, Top Trumps na nowo ujrzały światło dzienne w roku 1999.

Każda talia skupia się wokół jednego tematu przewodniego, karty przedstawiają różne obiekty czy postaci, z których każda wyposażona jest w 5 specjalnych umiejętności czy cech.

Karty Top Trumps to ciekawa alternatywa do popularnej w Polsce gry karcianej w Wojnę.

Zasady gry: talię gier tasujemy i rozdajemy uczestnikom. Ci trzymają swoje karty w ręku, rewersem do góry. Gracz rozpoczynający bierze pierwszą kartę z wierzchu swojego stosu, odwraca ją i wybiera jeden z atrybutów. Reszta graczy również odwraca pierwszą kartę ze swojego stosu, podając swoje wartości przypisane do danej cechy. Gracz, który ma najwyższą liczbę punktów, wygrywa – zabiera karty pozostałych graczy i umieszcza je na spodzie swojego stosu.

Dodatkowym atutem jest to, że grę można zabrać ze sobą wszędzie, jest mała, poręczna zmieści się nawet do kieszeni.

W tej serii gier znajdziemy:

MATCH Avengers

NOWOŚĆ! Doskonała gra logiczna dla małych i nieco starszych dzieci. Celem gry jest ułożenie 5 bohaterów w jednym rzędzie (poziomo, pionowo lub na ukos). Do wyboru masz aż 15 postaci – dobrze wszystkim znanych bohaterów Avengers, takich jak Iron Man, Hulk, czy Thor. Powróć do bajecznego świata Avengers i jego postaci!

MATCH Princess

NOWOŚĆ! Doskonała gra logiczna dla małych i nieco starszych dzieci. Celem gry jest ułożenie 5 księżniczek w jednym rzędzie (poziomo, pionowo lub na ukos). Do wyboru masz aż 15 postaci – dobrze wszystkim znanych księżniczek z bajek Disneya, takich jak Dżasmina, Pocahontas, Kopciuszek, Roszpunka, Królewna Śnieżka i innych. Powróć do bajecznego świata filmów Disneya i jego postaci!

Top Trumps Bitwa

Doskonała gra opierająca się na zasadzie wojny. Umili nawet najnudniejszą podróż. W grę może grać dowolna liczba osób, lecz nie mniej niż dwie. Walcz na wybrane cechy, zbierz wszystkie karty i wygraj!

Top Trumps Bitwa – FC Barcelona

Edycja FC Barcelona zawiera dobrze wszystkim znanych zawodników Barcy wraz z ich krótką charakterystyką i wybranymi cechami. Nie czekaj, zobacz, co wyróżnia takich zawodników jak Messi, Neymar czy Suarez. Walcz na wybrane cechy, zbierz wszystkie karty i wygraj!

Top Trumps Bitwa – Reprezentacja Polski

Edycja Repezentacja Polski zawiera zawodników polskiej drużyny narodowej wraz z ich krótką charakterystyką i wybranymi cechami. Nie czekaj, zobacz, co wyróżnia takich zawodników jak Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski czy Michał Pazdan. Walcz na cechy, zbierz wszystkie karty i wygraj!

 

Top Trumps Bitwa – Trolle

Edycja Trolle zawiera bohaterów bajki, wraz z ich krótką charakterystyką i wybranymi cechami. Nie czekaj, zobacz, czym wyróżnia się Poppy, Mruk czy DJ Zuza. Walcz na cechy, zbierz wszystkie karty i wygraj!

Top Trumps Bitwa – Psi Patrol

Edycja Psi Patrol zawiera bohaterów bajki, wraz z ich krótką charakterystyką i wybranymi cechami. Nie czekaj, zobacz, czym wyróżnia się Pies Marshal czy Chickaletta. Walcz na cechy, zbierz wszystkie karty i wygraj!

Top Trumps Bitwa – My Little Pony

Edycja My Little Pony zawiera dobrze wszystkim znane bajkowe postacie wraz z ich krótką charakterystyką i wybranymi cechami. Nie czekaj, zobacz, czym odznacza się twoja postać, walcz na cechy, zbierz wszystkie karty i wygraj!

Tworzą również wyjątkowe edycje gier planszowych, dzięki łączeniu znanych i lubianych mechanik gier z popularnymi licencjami. Są producentem edycji specjalnych Monopoly, Monopoly Junior, Zgadnij kto to?, Cluedo, Ryzyka, gry karcianej Top Trumps Bitwa oraz wielu innych.

Monopoly Junior

Monopoly Junior jest serią gier projektowanych z myślą o najmłodszych, którzy mają szansę postawić swoje pierwsze kroki w świecie najbardziej kultowej gry ekonomicznej. W zabawie towarzyszyć im będą postacie z ulubionych bajek, wraz z którymi będą trenować umiejętności liczenia, a także podejmą pierwsze ważne decyzje ekonomiczne. Seria gier jest przeznaczona dla dzieci od 4. roku życia, a uproszczone zasady pozwalają na samodzielne granie.

Monopoly Junior Peppa Pig

Zgadnij kto to?

Zgadnij kto to? Peppa Pig

Zadawaj sprytne pytania, a szybko dowiesz się, którą postać z kultowej bajki Świnka Peppa skrywa Twój przeciwnik. Znasz odpowiedź? Zgaduj! Możesz grać w dowolnym miejscu i dowolnej pozycji lub złączyć plansze i grać twarzą w twarz z drugim graczem!

Zgadnij kto to? Reprezentacja Polski

Jesteś fanem Reprezentacji Polski? Poznaj bliżej piłkarzy drużyny narodowej. Zadawaj pytania w nowej formie, pytaj nie tylko o wygląd, ale też o piłkarskie pozycje! W pudełku znajdziecie 2 plansze z postaciami – każda z nich zawiera wizerunki piłkarzy Reprezentacji Polski. Zadawajcie pytania przeciwnikowi i próbujcie wydedukować, którego zawodnika wybrał.

Ostatnią firmą jaka pojawiła się w czasie spotkania będzie Sklep Żyrafka Sophie,

 

http://zyrafa-sophie.pl/67-doddlebags-czyli-prostetorebki

 

ze swoimi rewelacyjnymi DoddleBags czyli Prostymi Torebkami, które świetnie nadają się dla dzieci, jak i dla rodziców:

Te wyjątkowe saszetki ułatwiają życie całej rodzinie. Są proste w obsłudze bez zbędnych dodatkowych akcesoriów, łatwe do czyszczenia, dla całej rodziny od 0-100+ lat.
Spacer, sport, podróż samolotem, przygoda, kamping, szkolny unchbox, fitnessklub, zajęcia plastyczne … i wiele innych możliwości i miejsc w których te sprytne, wielorazowe torebki znajdą swe zastosowanie.

Każda saszetka:
– nie zawiera ftalanów, Bisfenolu A i PVC
– jest wielorazowa i przyjazna srodowisku
– ma doskonałe zamkniecie strunowe zapobiegające przeciekaniu
– można ją myć w zmywarce i zalewać gorącą wodą
– nadaje się do mrożenia
– samostojąca co ułatwia nakładanie i przechowywanie
– ergonomiczny kształt do łatwego trzymania zarówno dla dzieci jak i dorosłych
– przezroczysta z jednej strony – od razu widać co trzymamy w środku

Zestaw malarski DoddleBags zawiera:

Zestaw doskonały dla małego Piccasso i dużo mniej sprzątania dla rodziców – tak więc wszyscy są szczęśliwi!

 

Gościem specjalnym była

Beata Sadowska

http://beatasadowska.com/

 

Dziennikarka, biegaczka, ale przede wszystkim wyjątkowa mama Tyśka i Kosmy. Autorka popularnych książek propagujących zdrowy styl życia razem z dziećmi:

http://otwarte.eu/book/i-jak-tu-nie-biegac

Beata Sadowska kiedyś nie znosiła biegać, jednak napisała książkę pełną pozytywnej energii i zachęcającą do tej aktywności.

Autorka biegła w 12 maratonach: w Europie, Azji, Ameryce; na ulicach wielkich miast, w górach i po egzotycznej plaży.

Relacja Beaty przeplata się z wypowiedziami Kuby Wiśniewskiego, cenionego trenera biegowego. Nie jest to jednak typowy poradnik – to recepta na lenistwo!

Ta książka łączy pasję, wiedzę i mądrą miłość do biegania.

 

http://otwarte.eu/book/i-jak-tu-nie-jesc

 

W tej książce Beata Sadowska namawia do jedzenia… smacznie i zdrowo. Zupy, kasze, pasty, koktajle i słodycze bez cukru to coś dla tych, którzy potrzebują energii, nie znoszą spędzania długich godzin w kuchni i zwykle nie liczą kalorii.

Dla najmłodszych autorka proponuje przysmaki sprawdzone przez jej syna Tytusa, a z dietetycznego punktu widzenia porad udziela prof. Hanna Kunachowicz, wieloletnia dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.

Ta książka to jednocześnie poradnik, zbiór przepisów i apetycznych zdjęć, a także ogromna doza motywacji do zmiany kulinarnych przyzwyczajeń.

 

http://otwarte.eu/book/i-jak-tu-nie-podrozowac-z-dzieckiem

Ta książka to nie tylko zapis podróżniczych przygód, ale również zbiór porad ekspertów. Psycholog Maria Rotkiel opowiada o znaczeniu rodzinnych wyjazdów dla prawidłowego rozwoju malca, pediatra i gastroenterolog Piotr Dziechciarz wyjaśnia, jakich posiłków dzieci powinny unikać w trakcie podróży, a Magdalena Kordaszewska z portalu Zabawkowicz.pl radzi, jakie zabawki najlepiej spakować do wakacyjnego bagażu. Filozof Marcin Fabjański wskazuje, czego dziecko może nauczyć się od natury.

Już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania Klubu Mam Ekspertek.

Tagi: , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

1 komentarz

  • malgggoska :

    witam,,, gratuluje wyróżnienia i „PARTNERSTWA” na PLAYTIME .. chyba Jesyescie Pierwszym BLogiem w Polsce wspólpracujące z tak światowym brandem…zauważylam dopiero dzisiaj,, na stronie PLAYTIMEBERLin,,w zakładce „ParTNERSHIPS”https://www.iloveplaytime.com/berlin/more#partnership
    a propos wpisyu,,szapobas..za tyle umieszczonej treści,,pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *