Sprawdź co odkryjesz z aplikacją Monite?

Sprawdź co odkryjesz z aplikacją Monite?

maj 18, 2020 | Opublikowano przez 10 komentarzy

 

 

Co roku kiedy zbliżają się urodziny dzieci, bądź święta, dostaję pytania od rodziny o czym marzą nasze dzieci. Jako rodzic poza tym, że chcę by prezenty były spełnieniem ich marzeń, chcę również by były bezpieczne dla nich. A nie jest to takie proste, bo jednak do sprzedaży trafiają toksyczne zabawki, wybuchająca elektronika, trująca żywność, czy nawet auta z wadami seryjnymi.

Na szczęście powstała aplikacja Monite

To aplikacja, która pozwala nam zaoszczędzić czas na poszukiwaniu informacji o danym produkcie. W końcu telefon jest z nami zawsze, a dzięki tej aplikacji, będąc w sklepie, w każdej chwili możemy zeskanować kod produktu i uzyskać odpowiednie dla nas informacje o wadliwych produktach.

Nie uwierzycie, ale tylko w ciągu 2019 roku rządowe instytucje alarmowały o 172 niebezpiecznych produktach. Najwięcej alertów (53) dotyczyło motoryzacji, na drugim miejscu znalazły się natomiast farmaceutyki (41). Do sklepów trafiła również wadliwa żywność (26 przypadków) oraz zabawki mogące stanowić zagrożenie dla zdrowie i życia dzieci (18 produktów).
Od stycznia do końca kwietnia 2020 r. odnotowano 18 produktów w kategorii żywoności, 12 produktów dla dzieci, a także 36 alertów ze źródeł unijnych dot. dzieci.
Czytając takie rzeczy, trochę się przestraszyłam, że zupełnie nieświadomie mogę mieć taki produkt w domu, i o tym nie wiedzieć…

Więcej o Monite

Największym plusem dla mnie osobiście jest łatwość jej instalacji, brak rejestrowania się i wyrażania kolejnych zgód… To najczęściej odstrasza mnie od wszelkich aplikacji, ileż można klikać, a tu po prostu ściągasz i masz! Aplikacja jest bezpłatna i dostępna zarówno na iPhone jak i telefony z systemem Android.  W wersji podstawowej jest ona darmowa (5 kodów miesięcznie i wpisywanie ręcznie 15 produktów do wyszukiwarki), zaś pełna wersja to koszt 3,99 zł (wtedy nie mamy już żadnych ograniczeń co do kodów).

Aplikacja pozwala w prosty i intuicyjny sposób przeglądać ostrzeżenia z poszczególnych krajów i kategorii (m.in. żywność, zabawki, farmaceutyki, elektronika i motoryzacja), a także udostępniać je znajomym. Użytkownik ma do wyboru otrzymywanie powiadomień od lokalnych lub europejskich instytucji.

Pozwala na ustalenie, czy w wyniku kontroli odpowiednie urzędy nie odkryły w składzie produktów alergenów nie wypisanych na opakowaniu, a jej baza jest aktualizowana na bieżąco. A do kolejnych jej plusów zaliczę, brak reklam (nawet w darmowej wersji), zajmowanie małej ilości pamięci.

Nie mogę zapomnieć…

W Monite znajdziemy uzupełniane na bieżąco komunikaty najważniejszych instytucji i organizacji, m.in. Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także międzynarodowych podmiotów jak np. Wspólnotowy System Szybkiej Informacji (RAPEX)

Nie ma możliwości zgłoszenia wadliwości produktu z poziomu aplikacji. Jeśli chcemy to zrobić to musimy się skontaktować się z producentem lub jedną z instytucji monitorujących.

Podsumowując ta aplikacja, daje nam możliwość poczucia bezpieczeństwa, że wybieramy odpowiednie produkty dla naszych rodzin. I jednocześnie daje szanse sprawdzenia, tych już obecnych w naszych domach.

Pobierz aplikację MONITE i chroń siebie oraz swoich najbliższych przed niebezpiecznymi produktami.

„Więcej informacji o aplikacji znajdziecie na:

WWW: https://monite.app/pl/

FB: https://www.facebook.com/moniteapp/

Wpis powstał przy współpracy z Monite

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *