Wakacje czas start – czyli co można robić z dziećmi w domu.

Wakacje czas start – czyli co można robić z dziećmi w domu.

czerwiec 24, 2018 | Opublikowano przez 15 komentarzy

Tak tak, wakacje już się zaczeły, i choć to dopiero początek to prawda jest taka, że wiele dzieci spędzi je w całości w domu lub, w jego większym stopniu. Jak będzie u nas? Otóż w grę wchodzi tylko ta druga odpowiedz czyli w większym stopniu spędzimy je w domu, ale trafią nam się krótkie wyjazdy. Czemu krótkie, bo praca Tatinka nie pozwala nam wyjechać nawet na cały tydzień. Co prawda mogłabym wyjechać sama gdzieś z dziećmi, ale uważam że to żadne wakacje  (tylko ciężka harówka), wiec długie wakacje tylko w komplecie, co by równowaga w przyrodzie została zachowana, i żebym nie męczyła się sama 😛

Ale wracając do tematu co można robić z dziećmi w domu, wypisze Wam tu moje sposoby na najbliższe 2 miesiące by nie zwariować, i żeby nie słyszeć ciągle „nudzę się”.

W tym roku zaopatrzyłam się w ogromną ilość gier dla dzieci, takich w które możemy grać razem bądź każde z osobna. Wiele propozycji znajdziecie <tu klik>

Zestawy artystyczne to super sposób, by zorganizować dziecku czas i jednocześnie rozwijać je manualnie poprzez zabawę. Bo pamiętajcie, że dobrze rozwinięta mała motoryka to duży plus przy późniejszej nauce pisania <tu klik>

Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, tak więc w ruch pójdą różne pojazdy <tu klik> by jeszcze bardziej zmęczyć się zanim dotrzemy na dany plac zabaw.

W planie mam również poświęcenie przynajmniej jednego dnia w tygodniu na wypad do muzeów <tu klik>, bo fajnie by było też się czegoś dowiedzieć/zobaczyć w te wakacje.

Plażować oczywiście też będziemy, może przez chwilę nad naszym polskim morzem, ale zdecydowanie w większość nad Zalewem w pobliżu naszego domu.

Ale przede wszystkim, te wakacje chcemy spędzić w największym stopniu razem, by poza cudownymi wspomnieniami budować silną więź między rodzeństwem.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *