Wybierz bezpieczny salon! Epilacja w reżimie sanitarnym

Wybierz bezpieczny salon! Epilacja w reżimie sanitarnym

maj 26, 2020 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Z początkiem marca planowałam ruszyć z paroma zabiegami kosmetycznymi, dla mojego ciała. Pierwszym z nich miała być epilacja pach, nawet udało mi się odbyć jeden zabieg, i cóż zamknęli nas w domach. Na szczęście od 18 maja 2020r., znowu ruszyły salony kosmetyczne, więc wracam wykonać pozostałe zabiegi u Love Skin <tu klik>.

Epilacja to trwały sposób usunięcia niechcianego owłosienia z wykorzystaniem lasera, w moim przypadku jest to Mediostar Next pro laser diodowy. Polega on na tym, że wiązka światła wnika głęboko w skórę, niszcząc nieodwracalnie cebulkę włosa. Już po kilku zabiegach możemy się cieszyć gładkim ciałem.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Zaleca się by na miesiąc przed zabiegiem:

Na dzień przed zabiegiem zaleca się usunąć owłosienie w miejscu depilacji maszynką do golenia. Zaś w dniu zabiegu, skóra powinna być czysta bez dezodorantów itp., jak również bez makijażu jeśli zabieg wykonujemy np., na twarzy.

 

Przeciwwskazania do laserowego usuwania owłosienia?

Ten zabieg ma również przeciwskazania, o których warto wiedzieć. Są to m.in.:

Jakie zalecenia po zabiegu?

Po epilacji laserowej skóra jest podrażniona, na szczęście nie trwa długo. – Po zabiegu w gabinecie zwykle smaruje się skórę kremem łagodzącym. Poza tym nie zaleca się specjalnej pielęgnacji domowej, ale należy unikać gorących kąpieli, korzystania z sauny lub basenu, stosowania peelingów oraz opalania.

Bez bólu, czy to prawda?

Kiedy wybierałam się na pierwszy zabieg zadałam Wam pytanie na facebooku, czy to boli? Odpowiedzi były różne, choć z przewagą odpowiedzi, na tak boli. Szczerze mówiąc to narobiłyście mi wtedy stracha, i do samego zabiegu ciągle się wahałam czy nie zrezygnować. Co do kwestii bólu, to stopień odczuwania bólu u każdego jest inny, ale laser Mediostar jest uważany za bezbolesny, oczywiście odczuwamy ciepło wiąski lasera, ale do bólu bym tego nie porównała.

Poza tym ważne jest chłodzenie w Mediostar Next Pro używane jest aluminium, które daje 8 razy lepszy efekt chłodzenia w porównaniu z szafirem wykorzystywanym w innych laserach. Dlatego też zabieg wykonywany tym laserem jest mniej bolesny.

Podobno nie bez znaczenia jest również miejsce wykonywanego zabiegu, np., okolice bikini są bardziej wrażliwe. W moim przypadku, epilacji pach nie odczułam żadnego bólu.

 

Najlepsze efekty są serii zabiegów

Laser to najskuteczniejsza metoda trwałego pozbycia się niechcianego owłosienia. Ale nie usuniemy wszystkich włosków, podczas jednego zabiegu. A to dlatego, że w różnym tempie i laser niszczy tylko te, które są w fazie wzrostu. Dlatego przeprowadzenie serii zabiegów, daje nam możliwość usunięcia powyżej 90%.

Poza tym zaleca się wykonanie zabiegów utrwalających, po roku/dwóch latach od ostatniego wykonanego zabiegu, po to by zniszczyć cebulki, których nie udało się zlikwidować wcześniej. Osobiście już po pierwszym zabiegu widzę efekty, włosków jest zdecydowanie mniej, i wolniej rosną.

Co z ceną?

Cena zależna jest od partii ciała, jaką poddamy epilacji, ale także od rodzaju laseru jakim wykonany zostanie zabieg. Tu możecie zobaczyć przykładowy cennik <tu klik>, u Love Skin <tu klik> jest właśnie bardzo fajne promocje np.

 

Tagi: , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *