Wystawa „W Polsce króla Maciusia” – wystawa inna niż wszystkie skierowana do dzieci + niespodzianka

Wystawa „W Polsce króla Maciusia” – wystawa inna niż wszystkie skierowana do dzieci + niespodzianka

Marzec 1, 2019 | Opublikowano przez 10 komentarzy

 

Na wstępie musicie mi wybaczyć, że dopiero teraz piszmy Wam o tej wystawie, ale wiecie, że mamy za sobą teraz okres trzytygodniowej rehabilitacji, i trochę wywróciło nam to życie do góry nogami. Ale teraz kiedy już jesteśmy w domu, w końcu mamy czas by Wam trochę o niej napisać.

O samej wystawie dowiecie się więcej już na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich (tu klik). Wystawa ta powstała z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a jej zadaniem jest ma pomóc dzieciom zrozumieć rolę obywateli w tworzeniu państwa. Podczas wystawy dzieci wchodzą w rolę małego króla Maciusia, który musi objąć tron i na nowo urządzić wyniszczony wojną kraj, przeżywając przy tym różne perypetie.

Na  odwiedzających wystawę czeka pełno atrakcji, których raczej nie spodziewamy się w muzeach . Dzięki ciekawym grom i zabawom, np.,  maszynie do głosowania, kalejdoskopowi czy wadze z wydatkami państwa, możemy razem z dziećmi zastanowić się nad tym, czym jest władza, czy powinno się nią dzielić, co to są reformy, ile one kosztują i czy zawsze się udają.

Fajne jest to w tej wystawie, że dzieci mogą się czuć bardzo swobodnie podczas zwiedzania, tu czegoś dotknąć, tu za coś pociągnąć, a to posłuchać czy też sobie usiąść na tronie! Wystawę tą możecie zwiedzać do 1 lipca 2019r., dlatego tym bardziej cieszę się, że mamy możliwość wręczenia Wam 10 – 4 osobowych wejściówek na tę, że wystawę! Co trzeba zrobić, przeczytacie w regulaminie pod zdjęciami.

Gratulujemy i prosimy zwycięzców o kontakt mailowy:

Świetna wystawa, choć jest dość daleko od nas, byłaby pretekstem wycieczki do Warszawy 🙂 My w muzeach bywamy regularnie. Nasze dzieci były już w Muzeum Andy’ego Warhola na Słowacji, w muzeach rzeszowskich, Rabce Zdroju, Strzyżowie, w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.. Po raz pierwszy w muzeum były, gdy syn miał 4 lata, a córka ok. 1,5 roku, a pretekstem było otwarcie najbliższego muzeum w naszej okolicy. Choć córka była maleńka, zabraliśmy ją, bo kiedyś utkwiły mi słowa pewnej profesor pedagogiki: „Gdyby rodzice w każda niedzielę zabierali dzieci do muzeum, tak jak zabierają do kościoła, to mielibyśmy wrażliwych przyszłych obywateli” 😉

2.  Małgorzata :

Pierwszy raz zabrałam córkę do muzeum w wakacje, brała udział w zabawie ” 123 warszawiakiem jesteś ty” chociaż wcześniej była już w Muzeum z przedszkolem, to dopiero po naszej zabawie usłyszałam od niej „mamo muzeum wcale nie jest nudne” 😃 polecam wszystkim

3. Instagram : mamma_roza

4. instagram: aniaand

5. instagram: kasia_martynka

6. instagram: solecka_p

7. fb – Joanna Samborska

Mamy dla Was do rozdania 10 – 4 osobowych wejściówek na wystawę „Króla Maciusia Pierwszego” do wykorzystania do dnia 1.07.2019r.

Zadanie: Napisz nam w komentarzu kiedy pierwszy raz zabrałeś dziecko do muzeum? A może to był by Wasz pierwszy raz? Takie odpowiedzi również przyjmujemy.

Zgłaszać możecie się również na fb pod postem z informacją o tej wystawie, na instagramie i tu na blogu. Miło nam również będzie jeśli zaprosicie znajomych do zabawy.

Wszystkie pozostałe informacje zostały zawarte w regulaminie poniżej.

Regulamin konkursu

 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
  Organizatorem Konkursu jest swiatkarinki.pl a Fundatorem Nagród jest Polin Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.
  2. Konkurs będzie prowadzony za pośrednictwem strony swiatkarinki.pl
  3. Uczestnikiem Konkursu, na warunkach określonych w Regulaminie Konkursu, może być każda osoba fizyczna powyżej 18 roku życia, posiadająca adres zamieszkania na terenie Polski. Konkurs prowadzony będzie na terenie całej Polski, na podstawie niniejszego „Regulaminu Konkursu”.
  5. Konkurs rozpocznie się 1.03.2019r. poprzez publikację na blogu swiatkarinki.pl postu konkursowego. Konkurs zakończy się 6.03.2019r.
  6. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi najpóźniej do 10.03.2019r., poprzez informację umieszczoną w treści posta konkursowego na blogu swiatkarinki.pl
  7. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora oraz innych podmiotów biorących bezpośredni udział w przygotowaniu i prowadzeniu Konkursu.
  8. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne.
  II. ZASADY PROWADZENIA KONKURSU
  1. Przebieg konkursu:
  a. Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie odpowiedzi na pytanie „Napisz nam w komentarzu kiedy pierwszy raz zabrałeś dziecko do muzeum? A może to był by Wasz pierwszy raz? Takie odpowiedzi również przyjmujemy.”
  b. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie kreatywności, wartości estetycznej zgłoszeń a także ich zgodności z treścią zadania konkursowego.
  c. Uczestnik konkursu może przesłać kilka zgłoszeń, ale wygrać tylko jedną nagrodę.
  3. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, iż osoba nadsyłająca:
  a. Akceptuje warunki Regulaminu Konkursu. Nieprzestrzeganie regulaminu może skutkować wykluczeniem uczestnika z udziału w konkursie.
  b. Wyraża zgodę na wykorzystanie zamieszczonego zgłoszenia w celach marketingowych przez Organizatora Konkursu. Wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883);
  c. Jest autorem/autorką przesłanych zgłoszeń.
  4. Konkurs nie podlega przepisom ustawy o grach hazardowych.
  III. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ORGANIZATORA
  1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za:
  a. Sposób, w jaki Użytkownicy Serwisu korzystają z udostępnionej im w Serwisie powierzchni wirtualnej, ani za jakiekolwiek wynikłe z tego skutki.
  b. Szkody spowodowane przez treści zamieszczone przez uczestników w Serwisie.
  c. Jakiekolwiek problemy związane z działaniem Serwisu facebook.com.
  2. Wszelkie roszczenia Użytkowników Serwisu z tytułów wymienionych wyżej są wyłączone z odpowiedzialności Organizatora. Użytkownik wyraża zgodę na zwolnienie Organizatora od wszelkich roszczeń osób trzecich powstałych w związku z korzystaniem przez użytkownika z Serwisu.
  IV. NAGRODY I WYDANIE NAGRÓD
  1.Autorzy 10 najciekawszych naszym zdaniem komentarzy zostaną nagrodzeni 4 osobowymi wejściówkami na wystawę Króla Maciusia Pierwszego.
  2. Niezgłoszenie się w wiadomości prywatnej w terminie 3 dni od ogłoszenia wyników konkursu jest równoznaczne z rezygnacją zwycięzcy z nagrody.
  3. Nie ma możliwości wymiany nagrody na jej równowartość pieniężną. Nie ma możliwości przeniesienia praw do nagrody na osobę inną niż wybrana przez Jury.
  V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za: zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku niedopełnienia przez Uczestnika wszystkich warunków wzięcia udziału w konkursie lub w przypadku niedoręczenia Uczestnikowi nagrody spowodowanego niepodaniem lub błędnym podaniem przez Uczestnika danych adresowych. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem Konkursu zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.
Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

10 komentarzy

 • Uwielbiam takie wystawy, na których dziecko może dotknąć, pobawić się, posłuchać, zapytać, a nie tylko oglądać przez szybę. Trzymam kciuki za wszystkich biorących udział w konkursie.

 • Super wystawa 🙂 dobrze, że są takie wystawy organizowane dla dzieci 🙂

 • Świetna wystawa 🙂 Niestety nie mogę wziąć udziału w konkursie, bo nie mam dzieci 😉 Ale życzę powodzenia wszystkim innym.

 • Marlena H. :

  Wspaniała wystawa. Z synkiem jeszcze nie byliśmy w muzeum. Może kiedyś pojedziemy. Ja natomiast byłam zachwycona Muzeum Powstania Warszawskiego. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Może jak synek podrośnie to się wybierzemy

 • Monika Flok :

  szczerze jeszcze nie bylismy w muzeum razem, córka była z przedszkola ale tak sami nie.

 • Świetna wystawa, choć jest dość daleko od nas, byłaby pretekstem wycieczki do Warszawy 🙂 My w muzeach bywamy regularnie. Nasze dzieci były już w Muzeum Andy’ego Warhola na Słowacji, w muzeach rzeszowskich, Rabce Zdroju, Strzyżowie, w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.. Po raz pierwszy w muzeum były, gdy syn miał 4 lata, a córka ok. 1,5 roku, a pretekstem było otwarcie najbliższego muzeum w naszej okolicy. Choć córka była maleńka, zabraliśmy ją, bo kiedyś utkwiły mi słowa pewnej profesor pedagogiki: „Gdyby rodzice w każda niedzielę zabierali dzieci do muzeum, tak jak zabierają do kościoła, to mielibyśmy wrażliwych przyszłych obywateli” 😉

 • Joanna :

  Świetna wystawa! Oby więcej było takich miejsc w całej Polsce.

 • Świetna inicjatywa. Bardzo fajnie, że dziecko może miło i ciekawie spędzić czas.

 • Małgorzata :

  Pierwszy raz zabrałam córkę do muzeum w wakacje, brała udział w zabawie ” 123 warszawiakiem jesteś ty” chociaż wcześniej była już w Muzeum z przedszkolem, to dopiero po naszej zabawie usłyszałam od niej „mamo muzeum wcale nie jest nudne” 😃 polecam wszystkim

 • Bardzo to ciekawe, ale niestety dla nas za daleko… :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *