Wystawa „W Polsce króla Maciusia” – wystawa inna niż wszystkie skierowana do dzieci

Wystawa „W Polsce króla Maciusia” – wystawa inna niż wszystkie skierowana do dzieci

marzec 1, 2019 | Opublikowano przez 10 komentarzy

 

Na wstępie musicie mi wybaczyć, że dopiero teraz piszmy Wam o tej wystawie, ale wiecie, że mamy za sobą teraz okres trzytygodniowej rehabilitacji, i trochę wywróciło nam to życie do góry nogami. Ale teraz kiedy już jesteśmy w domu, w końcu mamy czas by Wam trochę o niej napisać.

O samej wystawie dowiecie się więcej już na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich (tu klik). Wystawa ta powstała z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a jej zadaniem jest ma pomóc dzieciom zrozumieć rolę obywateli w tworzeniu państwa. Podczas wystawy dzieci wchodzą w rolę małego króla Maciusia, który musi objąć tron i na nowo urządzić wyniszczony wojną kraj, przeżywając przy tym różne perypetie.

Na  odwiedzających wystawę czeka pełno atrakcji, których raczej nie spodziewamy się w muzeach . Dzięki ciekawym grom i zabawom, np.,  maszynie do głosowania, kalejdoskopowi czy wadze z wydatkami państwa, możemy razem z dziećmi zastanowić się nad tym, czym jest władza, czy powinno się nią dzielić, co to są reformy, ile one kosztują i czy zawsze się udają.

Fajne jest to w tej wystawie, że dzieci mogą się czuć bardzo swobodnie podczas zwiedzania, tu czegoś dotknąć, tu za coś pociągnąć, a to posłuchać czy też sobie usiąść na tronie! Wystawę tą możecie zwiedzać do 1 lipca 2019r., dlatego tym bardziej cieszę się, że mamy możliwość wręczenia Wam 10 – 4 osobowych wejściówek na tę, że wystawę! Co trzeba zrobić, przeczytacie w regulaminie pod zdjęciami.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

10 komentarzy

 • Uwielbiam takie wystawy, na których dziecko może dotknąć, pobawić się, posłuchać, zapytać, a nie tylko oglądać przez szybę. Trzymam kciuki za wszystkich biorących udział w konkursie.

 • Super wystawa 🙂 dobrze, że są takie wystawy organizowane dla dzieci 🙂

 • Świetna wystawa 🙂 Niestety nie mogę wziąć udziału w konkursie, bo nie mam dzieci 😉 Ale życzę powodzenia wszystkim innym.

 • Marlena H. :

  Wspaniała wystawa. Z synkiem jeszcze nie byliśmy w muzeum. Może kiedyś pojedziemy. Ja natomiast byłam zachwycona Muzeum Powstania Warszawskiego. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Może jak synek podrośnie to się wybierzemy

 • Monika Flok :

  szczerze jeszcze nie bylismy w muzeum razem, córka była z przedszkola ale tak sami nie.

 • Świetna wystawa, choć jest dość daleko od nas, byłaby pretekstem wycieczki do Warszawy 🙂 My w muzeach bywamy regularnie. Nasze dzieci były już w Muzeum Andy’ego Warhola na Słowacji, w muzeach rzeszowskich, Rabce Zdroju, Strzyżowie, w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.. Po raz pierwszy w muzeum były, gdy syn miał 4 lata, a córka ok. 1,5 roku, a pretekstem było otwarcie najbliższego muzeum w naszej okolicy. Choć córka była maleńka, zabraliśmy ją, bo kiedyś utkwiły mi słowa pewnej profesor pedagogiki: „Gdyby rodzice w każda niedzielę zabierali dzieci do muzeum, tak jak zabierają do kościoła, to mielibyśmy wrażliwych przyszłych obywateli” 😉

 • Joanna :

  Świetna wystawa! Oby więcej było takich miejsc w całej Polsce.

 • Świetna inicjatywa. Bardzo fajnie, że dziecko może miło i ciekawie spędzić czas.

 • Małgorzata :

  Pierwszy raz zabrałam córkę do muzeum w wakacje, brała udział w zabawie ” 123 warszawiakiem jesteś ty” chociaż wcześniej była już w Muzeum z przedszkolem, to dopiero po naszej zabawie usłyszałam od niej „mamo muzeum wcale nie jest nudne” ? polecam wszystkim

 • Bardzo to ciekawe, ale niestety dla nas za daleko… :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *