Z czego warto zrezygnować planując wystrój kuchni

Z czego warto zrezygnować planując wystrój kuchni

listopad 21, 2019 | Opublikowano przez 13 komentarzy

 

Pamiętam ten moment, kiedy zdecydowałam, że to już najwyższy czas dać nowe życie naszej kuchni. W końcu po 10 latach nie wygląda ona
najlepiej, przeszła „parę” pomysłów na tchnięcie w nią nowego życia, które zdecydowanie, mimo iż ogromnie polecane są w internecie, to
zdecydowanie okazały się niewypałem! Ale o tym czego, nie warto robić, napisze Wam w oddzielnym poście.

Jak już wiecie, bo pisałam o tym w tym poście <tu klik>, dlaczego zdecydowaliśmy się na usługi Pauliny Gawron z Mam Plan <tu klik> i to ją poprosiliśmy o zaprojektowanie naszej nowej kuchni. Na początku myślałam, że zdecyduje się na jednolitą biało-szarą kuchnie, ale im dłużej o tym myślałam tym bardziej wiedziałam, że po jakimś czasie znienawidzę to wnętrze. Bo będzie wyglądała jak większość kuchni, oglądanych przeze mnie w internecie.

To na czym mi bardzo zależało, to mała ilość wiszących szafek, w obecnej kuchni mamy ich bardzo dużo, i zaowocowało to tym, że mamy w nim ogrom”szkła”, z którego nie korzystamy. Dlatego też wiem, że nie zmieni się to wraz z nowymi szafkami, które pojawią się w naszej kuchni. Mniejsza ilość szafek, to też idealny sposób by świadomie planować zakupy, i nie marnować żywności, która kryje się często zapomniana w szafkach.

Paulina przyjechała na inwentaryzację, zebrała pomiary i od razu wyszła z propozycją zmiany układu kuchni na bardziej ergonomiczny i funkcjonalny. Zlewozmywak, który znajdował się przy oknie został przeniesiony bliżej lodówki, dzięki czemu swobodnie będzie można umyć okno, które dotychczas było blokowane przez baterię kuchenną.

Płyta do gotowania również zmieniła lokalizację, wcześniej powierzchnia była ograniczona przez boczną ścianę zabudowy i nie pozwalała na swobodę ruchów. Szafka z pralką zyskała front, który nie będzie już blokowany przez grzejnik. Po tylu latach byliśmy przyzwyczajeni do rozkładu który sami rozplanowaliśmy, ale uwagi Pauliny przekonały nas do zmian. Mimo tego że szafek będzie mniej, są zdecydowanie lepiej zorganizowane w środku o czym napiszę w kolejnym poście.

Od początku współpracy projektantka przesyłała nam interaktywne widoki 3D, na których mogliśmy dokładnie obejrzeć jak powstaje nasza nowa kuchnia. Taki model można obracać, przybliżać i oddalać. Otworzycie go na każdym urządzeniu mobilnym takim jak smartphone, tablet czy laptop. Nie chcemy jeszcze zdradzać jak będzie wyglądał efekt finalny więc uzbrójcie się w cierpliwość i zobaczcie jedną z pierwszych wersji wykończenia.

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *