Zimowe szaleństwo – propozycje zabaw dla dzieci

Zimowe szaleństwo – propozycje zabaw dla dzieci

grudzień 26, 2018 | Opublikowano przez 16 komentarzy

 

Zima to taka pora roku, którą kochają dzieci! Ale musi być spełniony jeden najważniejszy warunek – musi być śnieg! U nas ten śnieg ostatnio spadł, i postanowiliśmy go wykorzystać dopóki jeszcze jest. Dlatego w dzisiejszym wpisie mamy dla Was propozycje zabaw z udziałem śniegu, ciekawe czy znacie je wszystkie?

 

Zabawy z udziałem śniegu:

Celne oko – na śniegu ulepcie średniej wielkości bałwana, najlepiej by nie był on większy od dziecka. Narysujcie na śniegu kreskę, i ustalcie odległość z jakiej będziecie rzucać śnieżkami do kapelusza. A tak nie wspomnieliśmy jeszcze, że potrzebny jest kapelusz by to nim trafić na głowę bałwana. Oczywiście wygra ten kto pierwszy umieści kapelusz na głowie bałwana.

 

Śnieżne kule – do tej zabawy najlepiej gdy jest dość duża grupa. Chodzi w nie o to by każdy toczył swoją śnieżną kulę. Odpadają z gry Ci zawodnicy, którzy utoczyli tak wielką kulę, że już nie dają rady jej toczyć dalej, lub Ci  którzy tak uparcie szli do przodu, że nie zauważyli, że skończył im się śnieg. A wygrywa ta osoba, która toczyła swoją kulę najdłużej.

 

Rysujemy na śniegu – śnieg to idealna powierzchnia do malowania. Wystarczy patyk i działacie, każdy z Was może malować co chce i czekać aż zgadnie druga strona. Lub też możecie tworzyć wspólny rysunek (nie ustalając wcześniej co to będzie) i wymieniając się co kreska kijkiem. Nawet sobie nie wyobrażacie co wtedy za rysunek może powstanie.

 

Sanki – tu chyba za wiele pisać nie trzeba, weźcie sanki i idźcie pozjeżdżać z górki, świetna zabawa gwarantowana.

Bitwa na śnieżki – zanim zaczniecie swoją walkę, zbudujcie sobie bunkier ochronny ze śniegu (tu przyda się pomoc rodziców), potem ustalcie jakiś czas na przygotowanie zapasu kul śnieżnych i zacznijcie bitwę na śnieżki.

Ślady – podczas spaceru po lesie, możesz pokazać dziecku jak rozpoznać/rozróżniać różne ślady, od człowieka który szedł lub biegł, po różnego rodzaju zwierzęta.

 

Lepimy postacie – pamiętacie pokazywane w Tv często różne postacie ulepione ze śniegu, kto powiedział że dzieci muszą lepić tylko bałwana? Dajcie zaszaleć wyobraźni i ulepcie coś innego np ulubioną postać z bajki?

 

Tagi: , , , , , ,

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *