Moje sposoby na usuwanie plam

Moje sposoby na usuwanie plam

sierpień 1, 2018 | Opublikowano przez 26 komentarzy

Dziś zdradzę Wam parę swoich tajemnic, a mianowicie sposobów na usunięcie plam z ubrań. Jak wiadomo nie od dziś, podstawą usunięcia plam jest szybkość działania. Plamy łatwiej wywawić, zanim dobrze wnikną w tkaninę i wyschną. Ale tak na prawdę udało mi się już wybawić plamy, które trafiły w moje ręce po całym dniu w przedszkolu (farby/mazaki). Czyli to co jest zmorą rodziców przedszkolaków.

Niestety różne plamy wymagają różnego postępowania. Dlatego poniżej mam dla Was parę konkretnych przykładów plam i sposobów jak się ich pozbyć:

Błoto – przede wszystkim odczekaj aż błoto zaschnie, i następnie wykrusz je z tkaniny, może być ręcznie lub za pomocą szczotki. Później już tylko zostaje normalne pranie.

Antyperspirant – przygotuj pastę z sody oczyszczonej i soli, a później nałóż na plamę. Spłucz pastę po 15 minutach i następnie namocz ubranie z proszkiem. Później zaś wypierz normalnie ubranie.

Krew – szybko spłucz plamę pod zimną wodą, a następnie mocz ją w bardzo osolonej wodzie. Jeśli chodzi o plamy z zaschniętej krwi, należy nałożyć na plamę pastę zrobioną z boraksu i wody, po czym zostawić ją do wyschnięcia. Później już tylko należy wyczyścić szczotką pastę i uprać. W tym przypadku ważne jest to by plama znikneła już przed praniem, jeśli się tak nie stanie to bez obaw na końcu wpisu zdradzę Wam mój ostateczny sposób na usuniecie plam.

Kredki – należy plamę delikatnie pocierać denaturatem, a później już tylko wyprać z proszkiem do prania.

Pot – namocz ubranie w zimnej wodzie z dodatkiem 2 łyżek stołowych soku z cytryny, a następnie upierz normalnie z proszkiem do prania.

Teraz zaś czas na mój ostateczny sposób usuwania plam, jeśli inne akurat się nie sprawdzą. W sytuacji kiedy jakaś plama mimo wszystko uparcie utrzymuje się na ubraniu sięgam po Vanish + odplamiacz oxy z biedronki w proszku. Te dwa odplamiacze łącze ze sobą na plamie i zapieram w gorącej wodzie (najlepiej by była bardzo gorąca), następnie zostawiam ubrania do namoczenia na minimum 2 godziny.

Zdarza się tak, że plama znika już podczas zapierania, ale również tak że znika po 3 podejściu. Jeśli próbuję odplamić daną rzecz 3 raz z reguły również podnoszę temperaturę prania w pralce z 40 do 60 stopni. Dotąd tylko jeden raz zdarzyło mi się nie sprać plamy z ubrania, tak poza tym 100% sukces. A wy macie jakieś swoje super sposoby na usuwanie plam??

Karina: Koszula – pinata plum Spódnica – kids on te moon < pogodnewnetrza.pl teraz u nich dostaniecie 45% rabatu na wszystkie kolekcje tej że marki> Buty – new balance

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

26 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *