Jak przygotować pudding chia

Jak przygotować pudding chia

kwiecień 19, 2020 | Opublikowano przez 14 komentarzy

 

W obecnych czasach myślę, że mało kto powie, że nie wie czym są nasiona chia?! A jeśli nie wiecie, to są to niewielkie, twarde nasionka, do których wystarczy dodać jakiś płyn (mleko, jogurt naturalny) i tworzy się żelowa konsystencja, a dodatkowo mają korzystny wpływ na zdrowie.

Poza tym nasiona chia zawierają dużą ilość kwasów omega-3, są bogatsze w wapń niż mleko. A także są  źródłem błonnika, fosforu, magnezu. Mają też mnóstwo żelaza, i posiadają także wysoką zawartość pełnowartościowego białka, przeciwutleniaczy działających antynowotworowo oraz potasu, który obniża ciśnienie krwi. Ale mimo wszystko ważne, jest by nie spożywać ich zbyt wiele, maksymalna ilość  to 3 łyżki na dobę.  W naszym domu, od dłuższego czasu dzień rozpoczynamy od zjedzenia puddingu z chia, bo jest zdrowy i bardzo szybko się go przygotowuje.

 

Składniki:

3 łyżki nasion chia <tu klik>

1 – 2 łyżki miodu

1 opakowanie 300g jogurtu naturalnego

ulubione owoce ( kiwi, banany, truskawki, borówki)

płatki owsiane <tu klik>

 

Przygotowanie:

Jogurt rozlewamy po połowie do naczynia, w którym postanowimy przygotować pudding. My wybraliśmy słoiki, do jogurtu dodajemy 1,5 łyżki nasion chia, i dodajemy miodu, osłodzi nam on smak puddingu. Wymieszany miód i nasiona chia z jogurtem wstawiamy do lodówki, tak naprawę wystarczy im już 30 minut, ale jeśli przygotujecie je wieczorem i wstawicie do lodówki to też będzie dobrze. Na koniec dodajemy ulubione owoce i posypujemy je płatkami owsianymi, i gotowe.

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: , ,

Autor: Świat Karinki

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *