Jak przygotować pudding chia

Jak przygotować pudding chia

Kwiecień 19, 2020 | Opublikowano przez 14 komentarzy

 

W obecnych czasach myślę, że mało kto powie, że nie wie czym są nasiona chia?! A jeśli nie wiecie, to są to niewielkie, twarde nasionka, do których wystarczy dodać jakiś płyn (mleko, jogurt naturalny) i tworzy się żelowa konsystencja, a dodatkowo mają korzystny wpływ na zdrowie.

Poza tym nasiona chia zawierają dużą ilość kwasów omega-3, są bogatsze w wapń niż mleko. A także są  źródłem błonnika, fosforu, magnezu. Mają też mnóstwo żelaza, i posiadają także wysoką zawartość pełnowartościowego białka, przeciwutleniaczy działających antynowotworowo oraz potasu, który obniża ciśnienie krwi. Ale mimo wszystko ważne, jest by nie spożywać ich zbyt wiele, maksymalna ilość  to 3 łyżki na dobę.  W naszym domu, od dłuższego czasu dzień rozpoczynamy od zjedzenia puddingu z chia, bo jest zdrowy i bardzo szybko się go przygotowuje.

Zajrzycie również na sam koniec postu, bo czeka tam na Was fajna niespodzianka.

Składniki:

3 łyżki nasion chia <tu klik>

1 – 2 łyżki miodu

1 opakowanie 300g jogurtu naturalnego

ulubione owoce ( kiwi, banany, truskawki, borówki)

płatki owsiane <tu klik>

 

Przygotowanie:

Jogurt rozlewamy po połowie do naczynia, w którym postanowimy przygotować pudding. My wybraliśmy słoiki, do jogurtu dodajemy 1,5 łyżki nasion chia, i dodajemy miodu, osłodzi nam on smak puddingu. Wymieszany miód i nasiona chia z jogurtem wstawiamy do lodówki, tak naprawę wystarczy im już 30 minut, ale jeśli przygotujecie je wieczorem i wstawicie do lodówki to też będzie dobrze. Na koniec dodajemy ulubione owoce i posypujemy je płatkami owsianymi, i gotowe.

Regulamin konkursu na portalu Instagram 

“Zdrowa przekąska dla najbliższych” 

 1. Organizatorem konkursu „Zdrowa przekąska dla najbliższych” na portalu społecznościowym Instagram.com jest Sensi Gray sp. z o.o. na zlecenie Intenson Europe Sp. z o.o. 
 2. Organizator ogłasza konkurs za pośrednictwem postów umieszczonych na trzech profilach Osób Pomagających Zorganizować Konkurs w serwisie Instagram.com: 

1) mamawspanialej2 – https://www.instagram.com/mamawspanialej2 

2) swiat_karinki – https://www.instagram.com/swiat_karinki 

3) mama.alan_ka – https://www.instagram.com/mama.alan_ka/ 

 1. Zadaniem Osób Pomagających Zorganizować Konkurs jest nieodpłatne ogłoszenie informacji o konkursie w formie posta zamieszczonego na ich profilach oraz ogłoszenie informacji o zwycięzcach konkursu w formie komentarza przy poście konkursowym oraz w formie InstaStories. Dopuszczalne jest również ogłoszenie wyników konkursu w formie kolejnego posta na ich profilu. 
 2. Dopuszczalne jest ogłoszenie informacji o konkursie na innych profilach w portalu Instagram. Zasady ogłoszenia zachowuje się. 
 3. Zwycięzców wyłoni i nagrody wyśle Sensi Gray sp. z o.o. 
 4. Instagram nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowy przebieg konkursu. Wszelkie roszczenia związane z konkursem należy kierować wyłącznie do Organizatora konkursu. 
 5. Fundatorem nagród w konkursie jest Organizator. 
 6. Akcja konkursowa Organizowana jest za pośrednictwem portalu internetowego Instagram. 
 7. Udział w konkursie jest nieodpłatny. 
 8. Konkurs trwa od dn. 14.04.2020 r. do dn. 24.04.2020 r. W wyjątkowych sytuacjach Organizator konkursu może przedłużyć lub przerwać trwanie konkursu, w określonym przez siebie zakresie, o czym poinformuje uczestników konkursu w kanałach wskazanych w §1 pkt.1 Regulaminu. 
 1. Uczestnikami konkursu mogą być osoby fizyczne zamieszkałe na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, pełnoletnie i posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, a także osoby niepełnoletnie albo nieposiadające pełnej zdolności prawnej z innych przyczyn, które mogą wziąć udział w konkursie za zgodą swoich przedstawicieli ustawowych zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, posiadające tylko jedno prawdziwe konto osobowe na portalu Instagram, przestrzegające regulaminów tego serwisu. 
 2. Przystępując do konkursu Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora na potrzeby konkursu oraz na rozpowszechnianie treści Zgłoszenia na potrzeby działań marketingowych marki Intenson w polu eksploatacji mediów społecznościowych – Facebook oraz Instagram. Szersze wykorzystanie Zgłoszenia wymaga dodatkowej zgody Uczestnika. 
 3. Przystępując do Konkursu Uczestnik oświadcza, że: 
 4. a) akceptuje postanowienia Regulaminu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie i w celach wskazanych w Regulaminie, 
 5. b) zwalnia Instagram z wszelkiej odpowiedzialności związanej z konkursem. 
 1. Aby wziąć udział w konkursie należy zrobić zdjęcie daniu, wypiekowi lub przekąsce, które wykonał uczestnik. Charakter wykonanej potrawy powinien opierać się o koncepcję zdrowego odżywiania się. 
 2. Stworzone zdjęcie należy wrzucić na swój profil na portalu Instagram w postaci posta oraz oznaczyć markę Intenson (@intenson.pl, znajdującą się na profilu pod adresem: https://www.instagram.com/intenson.pl/). Do posta należy dodać również hashtagi: #intenson #intenson.pl #ciastka #zdrowejedzenie 

Zadanie konkursowe: “Zdrowa przekąska dla najbliższych”: 

Treść zadania konkursowego: 

Przygotuj danie lub przekąskę, która Twoim zdaniem jest zdrowa i z chęcią przygotowujesz ją dla siebie lub swoich najbliższych. Zwycięzca konkursu otrzyma zestaw produktów superfoods od marki @intenson.pl wraz z przepiśnikiem. 

Oznacz markę Intenson (@intenson.pl) oraz dodaj hashtagi: #intenson #intenson.pl #ciastka #zdrowejedzenie. 

Koniec treści zadania konkursowego 

 1. Każdy użytkownik jest uprawniony do zgłoszenia jednej pracy konkursowej. 
 2. Konkurs przebiega następująco: 
 3. a) Od dn. 14.04.2020 r. do dn. 24.04.2020 r. Uczestnicy mogą nadsyłać zgłoszenia konkursowe. 
 4. b) Do 01.05.2020 r. Organizator zdecyduje o nagrodzeniu wybranych zgłoszeń konkursowych. Organizator nagrodzi 2 osoby 2 pakietami (po 1 pakiecie na osobę) produktów marki Intenson: (§4 Nagrody). 
 5. c) najpóźniej do 08.05.2020 r. Organizator ogłosi listę laureatów. 
 6. 5. Organizator ogłosi listę laureatów za pośrednictwem Osób Pomagających Zorganizować Konkurs, gdzie Osoby te napiszą komentarz pod postem konkursowym i ogłoszą listę zwycięzców w formie InstaStories na swoich profilach. Dopuszczalne jest również ogłoszenie zwycięzców za pośrednictwem stworzenia postu na ich profilach. 
 1. Nagrodami w konkursie są dwa pakiety produktów marki Intenson. W skład pakietu wchodzą: 

1) Bio Ksylitol https://intenson.pl/products/bio-ksylitol-225g 

2) Inulina https://intenson.pl/products/inulina-150g – 

3) Kisiel Kids ananas 

https://intenson.pl/products/kisiel-kids-z-tapioki-ananasowy-30g – (x2) 

4) Kisiel Kids truskawka 

https://intenson.pl/products/kisiel-kids-z-tapioki-truskawkowy-30g – (x2) 

5) Kolagen + Wit. C https://intenson.pl/products/kolagen-witamina-c-60g – 

6) Płatki owsiane bezglutenowe 

https://intenson.pl/products/bezglutenowe-platki-owsiane-400g – 

7) Olej kokosowy BIO https://intenson.pl/products/bio-olej-kokosowy-virgin-500-ml – 

8) Cukier kokosowy BIO https://intenson.pl/products/bio-cukier-kokosowy-350g – 

9) Sól himalajska 

https://intenson.pl/products/sol-himalajska-rozowa-drobna-jodowana-1kg – 

10) Nasiona Chia 

https://intenson.pl/products/nasiona-chia-szalwia-hiszpanska-150g – 

11) Nasiona Konopi https://intenson.pl/products/nasiona-konopi-luskane-250g 

 1. Łączna wartość nagród wynosi: 162zł 14 groszy 
 2. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia dodatkowych nagród spoza puli. 
 3. Organizator konkursu (Sensi Gray sp. z o.o.) skontaktuje się z Laureatem (Zwycięzcą) za pośrednictwem wiadomości prywatnej na portalu Instagram. Organizator napisze wiadomość prywatną z własnego konta na tym portalu, tj. Sensi Gray (https://www.instagram.com/sensi_gray/). 
 4. Laureat zobowiązany jest do podania danych osobowych niezbędnych do przekazania nagrody. Niepodanie przez Laureata danych osobowych, o których mowa powyżej, w terminie 7 dni od dnia udostępnienia informacji o wygranej w konkursie, oznacza rezygnację Laureata z prawa do nagrody i powoduje wygaśnięcie wszelkich roszczeń z tego tytułu wobec Organizatora. 
 5. W przypadku, w którym Laureat jest niepełnoletni lub nie posiada pełnej zdolności do czynności prawnych z innych przyczyn, zgoda przedstawiciela ustawowego na udział tego Laureata w konkursie oraz odebranie przez niego nagrody musi zostać doręczona na piśmie na adres Organizatora w terminie 10 dni od dnia otrzymania przez Laureata wiadomości o nagrodzie. 
 6. Nagrody zostaną przesłane na wskazany przez Laureata adres za pośrednictwem poczty lub kuriera. 
 1. Przystępując do konkursu, użytkownik oświadcza, ze jest autorem i posiada prawa autorskie majątkowe do zdjęcia lub grafiki, a także opisu, które zgłasza do konkursu, oraz że nie naruszają one praw osób trzecich. 
 2. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji kont użytkowników, prac i komentarzy oraz do usuwania ich bez podania przyczyny. §5 ust. 3 stosuje się odpowiednio. 
 3. W przypadku uzasadnionego podejrzenia oszustwa, naruszenia cudzych praw autorskich lub innych praw osób trzecich oraz innych naruszeń Regulaminu Konkursu i Regulaminu Instagrama, Organizator może podjąć decyzję o zdyskwalifikowaniu Zgłoszenia lub Zgłoszeń Uczestnika w konkursie. Podejrzenia naruszeń należy zgłaszać na adres office@gray.com.pl 
 4. W szczególnych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu. 
 1. Reklamacje związane z konkursem mogą być zgłaszane wyłącznie w formie pisemnej, pod rygorem nieważności, listem poleconym na adres Organizatora tj. Sensi Gray sp. z o.o. ul. Krupnicza 1 Warszawa 04-719 Warszawa, z dopiskiem „Reklamacja” w terminie 7 dni od zaistnienia podstawy reklamacji, lecz nie później niż do 8.06.2020 r. Reklamacje nadesłane pod tym czasie nie będą rozpatrywane. 
 2. Organizator rozpatruje reklamacje na podstawie niniejszego regulaminu, w terminie do 14 dni od daty wpłynięcia reklamacji. Za przekazanie odpowiedzi na reklamację w terminie uznaje się [np. wysłanie listu poleconego lub maila z odpowiedzią w tym terminie]. Organizator może wymagać dodatkowych oświadczeń od użytkownika w celu uprawdopodobnienia podstawy reklamacji. 
 3. Decyzje Organizatora w przedmiocie reklamacji podejmowane będą w formie pisemnej. 
 4. Po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego, ewentualne spory będą rozstrzygane przez sąd powszechny właściwy dla siedziby Organizatora. 
 5. Dane osobowe Uczestników przetwarzane będą przy zachowaniu zasad określonych w ustawie o ochronie danych osobowych wyłącznie w celu przeprowadzenia Konkursu, w szczególności wyboru Laureatów i wydania nagród oraz weryfikowania prawdziwości danych. 
 6. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego, ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych i inne obowiązujące przepisy prawa polskiego.
Tagi: , , , , , ,

Kategoria: , ,

Autor: Świat Karinki

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *