Pięć pomysłów na pyszne i zdrowe śniadania dla ucznia i nie tylko

Pięć pomysłów na pyszne i zdrowe śniadania dla ucznia i nie tylko

sierpień 26, 2019 | Opublikowano przez 42 komentarze

O tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek, każdego dnia, wie każdy. Dobrze zbilansowane, zdrowe śniadanie, daje nam niezbędną energię, by móc odkrywać każdy dzień. Dlatego warto o nim zawsze pamiętać, i dawać dobry przykład swoim dzieciom, jedząc je z nimi. W dzisiejszym wpisie, podrzucę Wam parę pomysłów na przygotowanie tego ważnego posiłku, a jeśli zrobicie trochę więcej, będziecie mogli spakować dziecku do szkoły, jako drugie śniadanie.

W naszym domu, podstawą każdego śniadania jest sok, ale nie sok z kartonu, tylko taki, który przygotowujemy sami. Wyciskarka do soków Hurom One Stop dzięki technologi One Stop to zupełnie nowe i świeże podejście do tematu.  Przygotowanie w niej soku jest dziecinnie proste. Wystarczy napełnić zasobnik (posiada największy na rynku zbiornik wsadowy, bo aż 12cm) owocami, warzywami i włączyć wyciskarkę i czekać na świeży sok. Tego typu soki możemy, spakować dzieciom do szkoły, przelewając do bidonów.  To co mi się, bardzo w niej podoba to banalnie prosta obsługa oraz to, że tak cicho pracuje. Kiedy dzieci rano śpią, ja na spokojnie mogę przygotować wszystko do śniadania. A teraz mam dla Was najlepsze 5 propozycje śniadań + 5 soków:

 

Śniadanie nr 1:

Bułka codzienna z masłem, twarożkiem i pokrojoną w kosteczkę papryką, +  kilka cząstek pomarańczy +  sok z mango i kiwi – mango kroimy na 4 centymetrowe kawałki, a kiwi na 4 części. Najlepsze jest to, że kiwi nie musicie obierać ze skórki.

 

Śniadanie nr 2:

Bułka z ziarnem z masłem, polędwicą i plasterkiem pomidora + kilka plasterków suszonych jabłek + sok z bananów, jabłek i kwi – z jabłek usuwamy gniazda nasienne, kiwi kroimy na 4 części (pamiętajcie, że nie musicie go obierać), banany kroimy w 4 cm kawałki.

 

Śniadanie nr 3:

Kromka razowego chleba z pastą z jajka i koperku + pomidorki cherry + sok z jabłek – jedyne co musicie zrobić to usunąć gniazda nasienne i wrzucić do wyciskarki Hurom One Stop

 

Śniadanie nr 4:

Grahamka z plasterkiem pieczonego schabu i rukolą + pokrojona w cienkie plasterki papryka + świeży sok z pomarańczy

 

Śniadanie nr 5:

Bułeczka ciabatta z posiekanym wędzonym łososiem i koperkiem pokropionym cytryną + pokrojony w pałeczki świeży ogórek + sok z pomidorków cherry, kiwi i gruszki – w przypadku pomidorków usuwamy łodygi, kiwi kroimy na 4 części, a gruszkę na sześć części.

Z ciekawostek zdradzę Wam jeszcze, że jeśli lubicie pić sok pomidorowy, to zawsze lepiej przygotować go z pomidorków cherry. Ich składniki odżywcze są podobne, jak w dużych pomidorach, ale to pomidorki cherry zawierają ich więcej. Uwielbiam, kiedy każdy dzień zaczynamy od pysznego i zdrowego soku, a tu macie przykład tylko 5, które robiliśmy w ciągu ostatniego tygodnia. A wy robicie, tego typu soki w swoich domach?

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: , ,

Autor: Świat Karinki

42 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *