W pewnym wieku czas pomyśleć o diecie

W pewnym wieku czas pomyśleć o diecie

grudzień 4, 2019 | Opublikowano przez 14 komentarzy

 

Pamiętam jak kiedyś, ktoś powiedział mi że po trzydziestce zdrowie się sypie, cóż wtedy nie bardzo w to wierzyłam, dziś niestety wiem, że dużo w tym prawdy. Mimo tego, że staram się dbać o swoje zdrowie, to jednak po tej magicznej trzydziestce, tak różowo nie jest. W czerwcu zrobiłam sobie, naprawdę konkretne badania, dzięki którym dowiedziałam się jakie niedobory ma mój organizm.

Niestety okazało się, że mam niedobory wapnia, do których mógł się przyczynić fakt, że uwielbiam pić kawę, a kawa wypłukuje wapń z
organizmu. Nie chcę rezygnować z tej przyjemności, dlatego musiałam znaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli uzupełnić niedobory wapnia.

Najbogatsze w wapń są sery dojrzewające (tzw. żółte), bo zawierają one 6-10 razy więcej wapnia niż sery twarogowe. Ale sery żółte sery mają
sporo tłuszczu, są kaloryczne, przez co nie powinniśmy się nimi objadać. Wystarczą nam dosłownie dwa plastry dziennie. Wapń znajduje się również w serkach topionych i śmietanie, ale one także są wysokokaloryczne.

Fajna, niskokaloryczna alternatywa dla nich są niskokaloryczne jogurty. W moim przypadku okazały się one najlepszym rozwiązaniem. Mimo tego, że zawodowo nie pracuję, to jednak mam sporo codziennych zajęć, również poza domem, wiecie te wszystkie wizyty u lekarzy, rehabilitacje, często sprawiały że moim jedynym „posiłkiem” przez większość dnia była właśnie kawa z automatu.

Od jakiegoś czasu stałym elementem moich posiłków stały się „Jo Go Frut”czyli jogurt typu smoothie. Jogofrut to połączenie jogurtu naturalnego z owocami, które stanowią aż 30% produktu! OSM Krasnystaw proponuje smaczny i zdrowy posiłek dający dużo energii. Dzięki poręcznej butelce mogę go zabrać ze sobą wszędzie, ale także mogę go spakować dzieciakom do  szkoły jako propozycja sycącego i energetycznego posiłku.

Podsumowując kupowałam je z myślą o sobie, ale rozsmakowała się w nich cała nasza rodzina, dzięki czemu są stałym produktem w naszej
lodówce. A nasze dzieciaki ostatnio zaczęły go nawet dodawać do naleśników, i mówią że wtedy są jeszcze smaczniejsze.

 

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *