Do szkoły już czas – wyprawka

Do szkoły już czas – wyprawka

sierpień 21, 2016 | Opublikowano przez 4 komentarze

Gdyby przepisy znowu nie uległy zmianie Karina w tym roku rozpoczynała by I klasę szkoły podstawowej. Nigdy nie byłam przeciwna 6 latkom w I klasach szkoły podstawowej, doskonale pamiętam jak to jest (poszłam rok wcześniej do szkoły), i nigdy nie wypomniałam rodzicom, że zabrali mi rok dzieciństwa. Ale wiem również doskonale, że dzieci są różne i nie każde jest gotowe by w wieku 6 lat poradzić sobie z obowiązkami, które idą z nauką w szkole. Karina za rok rozpocznie swoją przygodę ze szkołą mimo, że ona bardzo chciała by to było już. My doskonale widzimy, jakie ma braki, i wiemy że było by jej ciężko to wszystko już teraz ogarnąć. Mimo, że szkoła za rok, obiecaliśmy Karinie wyprawkę do szkoły już teraz, zeszyty, blok itp posłużą nam do rozwoju małej motoryki i przyzwyczajania się do odrabiania prac domowych w domu. Plecak z ukochaną Elzą przyda nam się głównie na wyjazdy, by móc pokazywać dziadkom swoje prace. Ale wracając do tematu plecaka przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na :

  1.  Wielkość plecaka – plecak powinien rosnąć z naszym dzieckiem, dlatego ważne jest by zwrócić uwagę na łatwą regulację pasków

 2.  Funkcjonalność plecaka – najlepiej jest sprawdzić czy plecak jest chociażby częściowo usztywniany.  Kariny  plecak jest miękki z zewnątrz, ale częściowo usztywniany. W środku zaś ze specjalnymi przegródkami, które zdecydowanie ułatwią przechowywanie.

3. Kolor, wzór i motyw – najlepiej jakby o wszystkim decydowało dziecko, nie my.  My decydujemy o aspektach technicznych, Nie chodzi tylko o wspieranie samodzielności i szanowanie jego opinii, ale też o akceptację grupy, bo przynależność do niej jest bardzo dla dziecka ważna.

My naszą wyprawkę już mamy, wy waszą możecie w promocyjnych cenach skompletować od jutra w Lidl.pl

 

kącik do nauki

kredki

lidl.pl

pojemny plecak

plecak z Krainą Lodu

Papierowa teczka

srodek plecaka

wyprawka do szkoly

na biurku

teczka i blok

sloik z kredkami

zeszty do szkoly

 

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

  • My zdecydowaliśmy się posłać córkę do szkoły w wieku 6 lat. Akurat dobrze trafiliśmy, bo cała klasa córki, to będą sześciolatki, więc dzieci będą miały równy start. Ale to zdecydowanie trudny temat i trudna decyzja. Przed jej podjęciem korzystałam z opinii psychologa. Poza tym znam trochę ta szkole z opinii znajomych, dlatego jestem spokojniejsze o córkę. Mimo wszystko są emocje….

    • Świat Karinki :

      Ja wysłania dziecka jako 6 latka do szkoły nie potępiam bo sama w takim wieku zaczełam pierwszą klasę

  • Plecaki z Lidla jakoś do mnie nie przemawiają. Są tanie i nic poza tym. Poza tym wolę, żeby tornister miał ponadczasowy wzór, a nie bajkową postać, która szybko się znudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *