Lektury pierwszoklasistki – czyli co będziemy czytać?!

Lektury pierwszoklasistki – czyli co będziemy czytać?!

wrzesień 16, 2018 | Opublikowano przez 28 komentarzy

 

Kiedy tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego otrzymaliśmy listę wyprawkową naszej pierwszoklasistki, dodatkowo do niej dostaliśmy listę lektur jaką będzie przerabiać w danym roku szkolnym. Szczerzę mówiąc spodziewaliśmy się lektur, ale jakoś tak ich mniejszej liczby w skali roku, lub też ciut mniejszych jeśli chodzi o ilość stron do przeczytania.

Bo w końcu o ile pamięć jeszcze nas nie zawodzi, to w pierwszej klasie my dopiero uczyliśmy się czytać. Pamiętacie jak to było z Wami? W końcu najgrubsza z przewidzianych lektur ma aż 89 stron, więc chyba trochę dużo jak na dzieci uczące się dopiero czytać.

Choć u nas czytanie tak naprawdę nie jest problemem, bo Karina czyta już dość płynnie to jednak trochę się obawiamy czy da radę przeczytać i później opowiedzieć o czym była taka książka. Ale cóż nie pozostaje nam nic innego jak przekonać się z biegiem czasu, jak to będzie.

Zaś Wam poniżej przedstawiamy lektury, które dostaliśmy na liście wyprawkowej. Czy Wasze dzieci mają takie same książki do przeczytania? Czy też może nie dostaliście takich list ze szkół Waszych dzieci?

Nasza Mała Czarodziejka – Wydawnictwo Literatura <tu klik>

Pierwszaki z kosmosu – wydawnictwo bis <tu klik>

Plastusiowy Pamiętnik – wydawnictwo siedmioróg <tu klik>

O wróbelku elemelku – wydanictwo nasza księgarnia <tu klik>

Pamiętnik Czarnego Noska – wydawnictwo Wilga <tu klik>

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

28 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *