Wyprawka niemowlaka co kupić, a czego nie?

Wyprawka niemowlaka co kupić, a czego nie?

luty 22, 2021 | Opublikowano przez 9 komentarzy

 

Doskonale pamiętam ten moment, kiedy zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym, to szczęście, które ogarnia serca przyszłych rodziców, a jednocześnie myśl z tyłu głowy, że będzie trzeba kupić tyle nowych rzeczy z myślą o dziecku. Gdybym miała porównać pierwszą wyprawkę do drugiej, to zdecydowanie ta druga była bardziej świadoma. Dziś podzielę się z Wami moimi doświadczeniami w tym temacie.

Niezależnie od tego, czy to nasza pierwsza czy kolejna ciąża, najlepiej jest ustalić na początku, co już mamy lub dostaniemy w prezencie od rodziny. Warto też na wstępie określić, jaki mamy budżet na wyprawkę dla  niemowlaka oraz na co jesteśmy jednak w stanie tym razem wydać więcej. Np. planując w krótkim czasie (2-3 lata) kolejne dziecko, warto wydać więcej na wózek czy łóżeczko, bo posłużą dłużej.

 

Kiedy zacząć kupować wyprawkę?

Polecam rozłożenie całych zakupów w czasie z dwóch powodów: po pierwsze pod koniec ciąży możesz się czuć  zmęczona, może Ci być trudniej się przemieszczać, więc te zakupy mogą nas bardziej frustrować, niż cieszyć. Poza tym nigdy nie wiesz, kiedy zacznie się poród, dlatego uważam, że podstawowe rzeczy warto zakupić wcześniej i być spokojnym, że już są w domu.  Po drugie warto rozłożyć zakupy w czasie. Dzięki temu nie odczujemy dużego był to wydatek, ale także warto jest obserwować taką stronę jak promocjedladzieci.pl <tutaj>. Znajdziesz na niej najlepsze promocje dla dzieci, rodziców oraz młodzieży, dlatego sprawdzając ją, może się okazać, że uda Wam się kupić wymarzony produkt w bardzo okazyjnej cenie.

 

Co i ile czego kupić?

Teraz dokładnie rozpiszę Wam, co powinno się znaleźć w wyprawce noworodka, oczywiście lista ta powstała na podstawie moich doświadczeń:

 

W pokoju dziecka:

 

Najdroższym elementem wyprawki niemowlaka zdecydowanie jest wózek, bo jego cena może sięgać nawet 11 000 zł. To, ile rodzic jest gotów wydać na wózek, jest jego indywidualną sprawą. Warto pamiętać, aby miał w zestawie: folię przeciwdeszczową, parasolkę przeciwsłoneczną i moskitierę do ochrony przed owadami, torbę na spacer. Warto również dobrać koła do rodzaju nawierzchni, po jakiej będziemy najczęściej jeździć – do miasta mogą być małe, jednak w czasie leśnych wędrówek lepiej sprawdzą się duże pompowane.

 

Nie możemy również zapomnieć o foteliku samochodowym, tu zdecydowanie uważam, że nie należy oszczędzać. Pamiętajcie, że każdy fotelik ma określony czas ważności, bez względu na to, czy jest fotelikiem bezwypadkowym po dziecku siostry.

Co możesz kupić z czasem:

 

Jak widzicie, sporo rzeczy jest do kupienia. Choć z reguły zakładamy, że będziemy się trzymać listy zakupów, i nie kupimy nic spoza niej, to niestety udaje się to tylko nielicznym. Może Tobie się uda?

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *