Jungle Speed Plaża – dlaczego ta gra jest taka rewelacyjna?

Jungle Speed Plaża – dlaczego ta gra jest taka rewelacyjna?

wrzesień 28, 2018 | Opublikowano przez 18 komentarzy

 

Musicie nam wybaczyć, że dopiero teraz pokazujemy Wam tę grę, ale jak wiecie wakacje były u nas mega intensywne i to z tego powodu mamy takie opóźnienia w pokazywaniu tego co już dawno było zaplanowane. Ale na szczęście pogoda dopisuje, więc jak najbardziej z tej gry możecie jeszcze,skorzystać. Ba tak naprawdę wiele osób na wakacje do ciepłych krajów wyjeżdża dopiero we wrześniu/październiku, więc tym bardziej warto o niej wspomnieć. Bo dzięki jej małemu rozmiarowi nie zajmie dużo miejsca w bagażu.

Dlaczego ta gra jest taka rewelacyjna?

Skrócone zasady:

  1. Totem należy postawić na równej powierzchni, uczestnicy zaś siadają dookoła.
  2. Rozdaj wszystkie karty uczestnikom, jeśli karty podzielą się nierówno – trudno, sytuacja nie raz się jeszcze zmieni!
  3. Nie zaglądamy w karty, każdy kładzie swój stosik przed sobą, zakryty.
  4. Każdy z graczy, po kolei, kładzie jedną kartę na stole, rysunkiem do góry. Każdą kolejną odsłanianą kartę kładzie na swojej wcześniej odsłoniętej karcie.
  5. W momencie gdy na stole pojawi się druga taka sama karta (kolory się nie liczą, tylko kształty), właściciele takich samych kart mają pojedynek i muszą czym prędzej złapać za totem! Ważne: łapią tylko osoby przed którymi leżą identyczne karty, a nie wszyscy!
  6. Osoba, która przegrała pojedynek wkłada pod zakryty stosik swoich kart swoje karty wyłożone i wyłożone karty przeciwnika. Tak, że wygrany nie ma przed sobą żadnych odsłoniętych kart, tylko stosik zakrytych.
  7. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart – zarówno tych zakrytych jak i odkrytych!
  8. Jeśli ktoś się pomyli łapiąc za totem, czyli myślał że ma pojedynek, ale tak naprawdę go nie miał, „wciąga” wszystkie odsłonięte karty wszystkich graczy! Więc uwaga na podobne, ale nie identyczne symbole!
  9. Jeśli kilka osób na raz trzyma totem, wygrał ten, kto ma najwięcej palców na totemie, jeśli tutaj jest też remis, wygrywa osoba, która ma rękę najniżej na totemie.

Specjalne karty:

Jest to gra dla dzieci od 6 roku życia, ale tak naprawdę naszym zdaniem i 5 latek już sobie z nią poradzi, choć może mieć problem z tym, że jest ciut wolniejszy od starszych kolegów. Edycja Jungle Speed: Plaża <tu klik> to 64 plastikowe karty, którym niegroźne są deszcz, burza, rozlana lemoniada, czy tytułowa mieszanka piasku i wody. Stwarza to niezliczoną liczbę dodatkowych okazji do walki o tytuł wodza plemienia…

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *