Piękne i mądre zabawki z Puciem!

Piękne i mądre zabawki z Puciem!

luty 27, 2019 | Opublikowano przez 12 komentarzy

 

W dzisiejszych czasach, chyba nie ma rodzica, który nie znał by książek z „Puciem”, a jeśli jakimś cudem nie wiecie o jakiej książce mowa to zajrzyjcie <tu klik>, bo naprawdę warto! To w końcu bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, z świetnymi ilustracjami autorstwa Joanny Kłos. Nasze dzieci lubią ukłądać puzzle zwłaszcza kiedy, są na nich bohaterowie ich ulubionych książek/bajek. Dlatego też nie mogłam przejść obok tej serii obojętnie!

Pucio – czego brakuje? <tu klik>  to dwuelementowe puzzle skierowane do dzieci od 2 lat. Na obrazkach widzimy Pucia w różnych sytuacjach, w których… czegoś brakuje. Zadaniem dziecka jest przyjrzeć się głównemu obrazkowi, i zastanowić się, czego brakuje, a następnie  dopasować do obrazka drugi  właściwy element.

 

 

Pucio – co tu pasuje? <tu klik>  to również puzzle skierowane do młodszych dzieci, tak od 2 lat. Składają się z 5 obrazków głównych oraz 20 uzupełniających. Na obrazkach głównych widzimy Pucia w znanych dzieciom codziennych sytuacjach (np. jedzenie posiłku, ubieranie się). Puzzle uzupełniające przedstawiają pojedyncze obiekty zaprezentowane także na obrazku głównym (np. recznik, szczoteczka do zębów, czapka). Zadaniem jest się przyjrzeć obrazkowi głównemu, i odnaleźć pasujące do niego elementy uzupełniające i dołączyć je do obrazka głównego.

W przypadku tych puzzli i powyższych to proste zadanie wymaga od dziecka skupienia uwagi na ilustracji, rozwija spostrzegawczość i mowę, ale przede wszystkim pobudza do myślenia. Dodatkowo tak naprawde puzzle te dają nam więcej możliwości zabawy bo możemy do nich opowiadać historie co pucio robił pokolei wchodząc do łazienki, i ćwiczyć przy tym budowanie prawidłowej formy zdania.

 

Pucio. Puzzle 3w1 <tu klik> w przypadku tych puzzli dziecko ma do ułożenia 3 obrazki o różnym stopniu trudności, składające się z 16, 20 i 24 elementów. Obrazki, przedstawiają Pucia i jego rodzinę, co ciekawsze powstały specjalnie do puzzli, i nie pochodzą z książek o tym bohaterze. Te puzzle zaś zdecydowanie są dla dzieci od 3 roku życia.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *