Pomysł na deszczową majówkę? Zagrajmy w grę! Trzy fajne gry dla dzieci

Pomysł na deszczową majówkę? Zagrajmy w grę! Trzy fajne gry dla dzieci

kwiecień 29, 2019 | Opublikowano przez 10 komentarzy

 

Chyba Wam tego jeszcze nie pisaliśmy, ale te posty z przeglądami gier to jedne z naszych ulubionych. Dlaczego? A to dlatego, że zawsze wcześniej musimy te gry sprawdzić i z reguły świetnie się przy tym bawimy. Tak świetnie, że nie myślimy o wyciąganiu aparatu i robieniu wtedy zdjęć do wpisu. W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam trzy gry dla dzieci, ale śmiało możemy stwierdzić, że dla dorosłych też są fajne.

 

Gra pozorów <tu klik>

W skład tej gry wchodzi: 65 kart podstawowych w kolorze niebieskim i 45 kart w kolorze czerwonym do wariantu zaawansowanego. W tej grze nie ma podziału na tury czy rundy graczy, wszyscy grają jednocześnie. Podczas gry wykładamy na stół karty trzymane w rękach, należy się starać pozbyć ich jak najszybciej czyli wykazać się spostrzegawczością i szybkością by tego dokonać.

Gra ta może się jednak zakończyć na 2 sposoby: pierwszy wtedy kiedy gracz wyłoży na środek ostatnią swoją kartę, drugi jeśli gracz nie ma karty pasującej do tej leżącej na stole, mówi wtedy STOP i odkrywa swoje karty.

Poza tym ta gra posiada także wariant trudniejszy, dla bardziej zaawansowanych graczy, co moim zdaniem jest dużym plusem, bo za szybko się nam nie znudzi. Jest to gra idealna zdecydowanie dla starszych dzieci (od 8 lat), ale też idealna dla dorosłych.

 

Wszystko albo nic <tu klik>

To gra która jest grą kooperacyjną, czyli oparta jest na wspólnej współpracy, w skrócie razem wygracie lub razem przegracie. Podczas gry wykładamy na stół karty akcji o odpowiednich wartościach i kolorach, ale celem ich wykładania jest spełnienie warunków, opisanych na kartach zadań. Zadania wydają się proste, ale wcale nie są łatwe do wykonania. Zwłaszcza, że podczas gry obowiązuje zakaz komunikowania się na temat kolorów i wartości posiadanych kart.

Maksymalna ilość graczy w tej grze to 4 osoby, ta gra również jest skierowana do dzieci od 8 lat i podobnie jak wyżej dorośli też mają tu świetną zabawę.

 

Lisek urwisek <tu klik>

To gra skierowana już do dzieci od lat 5 i jest to gra kooperacyjna, w której nie rywalizują ze sobą. Lisek urwisek zakradł się do wiejskiej chatki i zabrał z kuchni upieczone ciasto. Gracze więc wcielają się w rolę detektywów i mają za zadanie rozwikłać zagadkę zaginionego ciasta. Wykorzystując wskazówki zdobyte podczas rozgrywki, będą starali się odnaleźć liska urwiska zanim ukryje się w swojej norce.

W pudełku znajduje się: plansza,16  kart podejrzanych lisków, 12 żetonów wskazówek, figurka liska, 3 kostki, 4 pionki detektywów, 16 kart liska urwiska, dekoder wskazówek. Poza tym to kolejna, gra która posiada wariant zaawansowany, co u nas zawsze działa na plus.

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *