Ślimaki to mięczaki, świetna gra dla dzieci

Ślimaki to mięczaki, świetna gra dla dzieci

listopad 25, 2018 | Opublikowano przez 66 komentarzy

 

W dzisiejszym poście chce Wam pokazać grę, które niedawno otrzymała wyróżnienie podczas „Zabawki roku 2018”, co nas i nasze dzieci wcale nie dziwi. Bo jest to naprawdę świetna gra, dla dzieci od 5 lat (choć myślę że bystry 4 latek też ogarnie tą grę) ilość graczy może wynosić od 2 do 6 osób. A przewidywany czas jednej rozgrywki to 20 minut. W opakowaniu znajdziecie 4 kostki, planszę, 6 ślimaków,  6 znaczników graczy, i 40 żetonów śmieci.

Celem gry jest aby za pomocą kolorowych kostek przesuwać się do przodu, możecie przesunąć zarówno swojego ślimaka jak i ślimaka przeciwnika. Gra kończy się w momencie, w którym jakiś ślimak dotrze na metę. Ale nie wygrywa ten kto dotrze pierwszy do mety, bo w tej grze wygrywa najwolniejszy ślimak. Każdy ślimak zdobywa tyle punktów, ile wynosi wartość pola na którym zakończył wyścig. A jak spojrzycie na plansze to zauważycie, że im dalej od mety tym więcej punktów zagarniacie.

Poza taką formą gry, tak naprawdę możecie jeszcze zmienić zasady i po prostu ścigać się kto będzie na tej mecie pierwszy. Taka forma na pewno jest idealna dla młodszych dzieci. Teraz już czas na niespodziankę, o której mowa w tytule, otóż na samym dole postu dowiecie się o co chodzi? Zapraszamy!

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

66 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *