W co grać z dwulatkiem i siedmiolatkiem

W co grać z dwulatkiem i siedmiolatkiem

kwiecień 1, 2020 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

W tym całym szaleństwie, które trwa kolejny tydzień, staramy się by życie biegło nam w miarę normalnie. I choć czasu na przyjemności jest tak naprawdę dużo mniej niż by się mogło wydawać, w końcu zdalne nauczanie zajmuje nam dość sporo dnia. To dziś pokażemy Wam trzy gry.

Pucio Domino <tu klik>

Na 28 dwustronnych kartonikach znajdziecie obrazki z bohaterami książek Pucio, oraz klasyczne kropki z myślą o starszych dzieciach. Poza tym na kartonikach z postaciami są też podpisy, które mogą być pomocne w początkowej fazie nauki czytania. Grać możemy w rodzinne domino, który zasady zna raczej każdy z nas.

A w przypadku młodszych dzieci nie musicie przestrzegać reguł, możecie się bawić w wspólne poszukiwanie pasujących do siebie obrazków i układać je w ciąg kartoników rozgałęziających się w różnych kierunkach. Gra kończy się, kiedy jeden z graczy pozbędzie się wszystkich kartoników, lub kiedy żaden z nich nie może dołączyć nowej płytki.

 

 

SY-LA-BY nauka czytania <tu klik>

Ta gra trafiła w nasze ręce głównie ze względu na Noama, w końcu za chwilę koniec zerówki i przydało by się ogarnąć czytanie. Gra jest skierowana do dzieci, które znają już litery, i zostało im tylko nauczyć się czytać lub poćwiczyć swoje umiejętności. W pudełku znajdziecie dwie talie kart. Jedna zawiera sylaby, a druga spółgłoski. Dzieci uczą się układać proste dwu sylabowe słowa, poznają pojęcie rzeczownika, sylaby, liczby pojedyńczej/mnogiej.  Fajne jest również to, że gra ta ma dwa warianty dostosowane do poziomu zaawansowania u dziecka.

 

Pucio. Gdzie to położyć? <tu klik>

To gra skierowana do dzieci od 2 roku życia, w pudełku znajdziecie 6 plansz, którymi możemy się bawić oddzielnie lub ułożyć je obok siebie, i zbudować tym sposobem przekrój całego mieszkania Pucia. Do plansz dołączone są ruchome elementy, przedstawiające przedmioty często obecne w naszych domach. Zabawa polega na umieszczaniu przedmiotów w różnych miejscach na planszach, i daje nam okazję do stosowania przyimków oraz pogłębia rozumienie stosunków przestrzennych przez dzieci.

W instrukcji znajdziecie po dwa warianty gier dla młodszych i starszych dzieci, i do każdego z nich przypisane są trzy różne możliwości wykorzystania gry. To naprawdę bardzo fajna gra dla najmłodszych, która daje duże możliwości do jej wykorzystania na różne w zasadzie sposoby.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *