
W co grać z dwulatkiem i siedmiolatkiem
kwiecień 1, 2020 | 6 komentarzy
W tym całym szaleństwie, które trwa kolejny tydzień, staramy się by życie biegło nam w miarę normalnie. I choć czasu na przyjemności jest tak naprawdę dużo mniej niż by się mogło wydawać, w końcu zdalne nauczanie zajmuje nam dość sporo dnia. To dziś pokażemy Wam trzy gry.
Pucio Domino <tu klik>
Na 28 dwustronnych kartonikach znajdziecie obrazki z bohaterami książek Pucio, oraz klasyczne kropki z myślą o starszych dzieciach. Poza tym na kartonikach z postaciami są też podpisy, które mogą być pomocne w początkowej fazie nauki czytania. Grać możemy w rodzinne domino, który zasady zna raczej każdy z nas.
A w przypadku młodszych dzieci nie musicie przestrzegać reguł, możecie się bawić w wspólne poszukiwanie pasujących do siebie obrazków i układać je w ciąg kartoników rozgałęziających się w różnych kierunkach. Gra kończy się, kiedy jeden z graczy pozbędzie się wszystkich kartoników, lub kiedy żaden z nich nie może dołączyć nowej płytki.
SY-LA-BY nauka czytania <tu klik>
Ta gra trafiła w nasze ręce głównie ze względu na Noama, w końcu za chwilę koniec zerówki i przydało by się ogarnąć czytanie. Gra jest skierowana do dzieci, które znają już litery, i zostało im tylko nauczyć się czytać lub poćwiczyć swoje umiejętności. W pudełku znajdziecie dwie talie kart. Jedna zawiera sylaby, a druga spółgłoski. Dzieci uczą się układać proste dwu sylabowe słowa, poznają pojęcie rzeczownika, sylaby, liczby pojedyńczej/mnogiej. Fajne jest również to, że gra ta ma dwa warianty dostosowane do poziomu zaawansowania u dziecka.
Pucio. Gdzie to położyć? <tu klik>
To gra skierowana do dzieci od 2 roku życia, w pudełku znajdziecie 6 plansz, którymi możemy się bawić oddzielnie lub ułożyć je obok siebie, i zbudować tym sposobem przekrój całego mieszkania Pucia. Do plansz dołączone są ruchome elementy, przedstawiające przedmioty często obecne w naszych domach. Zabawa polega na umieszczaniu przedmiotów w różnych miejscach na planszach, i daje nam okazję do stosowania przyimków oraz pogłębia rozumienie stosunków przestrzennych przez dzieci.
W instrukcji znajdziecie po dwa warianty gier dla młodszych i starszych dzieci, i do każdego z nich przypisane są trzy różne możliwości wykorzystania gry. To naprawdę bardzo fajna gra dla najmłodszych, która daje duże możliwości do jej wykorzystania na różne w zasadzie sposoby.
Kategoria: Gadżety dla dzieci, Zabawki
Autor: Świat Karinki
6 komentarzy
Bardzo fajne gry teraz można znaleźć dla najmłodszych 🙂
Pozdrawiam,
Karolina z TAMczytam
Zaciekawiła mnie ta gra do nauki czytania. Chyba ją zamówię.
Bardzo polecam, szczególnie jeśli chciałabyś w miły sposób nauczyć dzieci czytania metodą sylabową. Mamy ten zestaw i coś czuję, że właśnie na tych kartach będziemy się uczyć.
Mamy wszystkie gry. Oczywiście Pucio u nas rządzi! ☺️ A ja nie mam nic przeciwko.
Mamy podobne domino i bawimy się właśnie w dopasowywanie obrazków
I znów masz idealne propozycje dla moich córek, jednak właśnie kończy zerówkę, a druga ma 2 lata 😀