W co się bawić w deszczu i po deszczu!

W co się bawić w deszczu i po deszczu!

wrzesień 10, 2018 | Opublikowano przez 22 komentarze

 

Pogoda bywa zmienna jak wiadomo od zawsze, raz świeci słońce raz pada deszcz. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was wpis z pomysłami zabaw, w co się bawić w deszczu i po deszczu. Bo deszczową pogodę da się fajnie wykorzystać, a niektóre z tych zabaw fajnie wpisują się w integracje sensoryczną.

W czasie deszczu proponujemy:

  1. Tańce i śpiewy w trakcie deszczu – sami bardzo dobrze pamiętamy jak wielką radość dawało nam bieganie na boso po podwórkach w trakcie deszczu. Jest to idealny moment by przy okazji śpiewać swoje ulubione piosenki lub też wymyślić własną deszczową piosenkę.
  2. Smak kropel deszczu – to kolejna rzecz, którą pamiętamy z dzieciństwa. Ta ciekawość czy deszcz smakuje inaczej niż zwykła woda?!
  3. Skakanie w kałużach – to coś co dzieci uwielbiają najbardziej, a im większa i głębsza kałuża tym lepiej.
  4. Wodna muzyka – wystarczy wynieść na taras/podwórko różne pudełka/garnki i zostaje już tylko słuchać jaką to melodie wystuka nam deszcz.

Po deszczu proponujemy:

  1. Niesamowite przygody zabawek kąpielowych – czyli zabieramy zabawki do kałuż i urządzamy im wyścigi.
  2. Poszukajmy kropelek – po deszczu można wyruszyć na poszukiwanie kropel w różnych miejscach np. na gałęziach, pajęczynach, liściach. Możecie nawet urządzić konkurs na to kto znajdzie najwięcej kropel w różnych miejscach.
  3. Błoto – do czystych zabaw to nie należy ale na pewno zajmie dzieci. Bo z błota przecież można budować tamy, lepić ciasteczka, umazać się nim a potem stworzyć se różne rysunki na swoim ciele.

To tak naprawdę tyle naszych propozycji zabaw w deszczu i po deszczu. Jeśli macie coś co dopisalibyście do tej listy to koniecznie napiszcie w komentarzu.

Tagi: , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *