Książek nigdy za wiele! Akademia Mądrego Dziecka – Poznaj uczucie i emocje. ‚Lubię być miły”, „Czasami się martwię.”

Książek nigdy za wiele! Akademia Mądrego Dziecka – Poznaj uczucie i emocje. ‚Lubię być miły”, „Czasami się martwię.”

sierpień 3, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Jedną z naszych ulubionych serii dla młodszych dzieci jest bez wątpienia Akademia Mądrego Dziecka, w której to ukazała się nowa tematyka książeczek – Poznaj uczucia i emocje. Pojawiły się dokładnie cztery książeczki o zmartwieniach, uprzejmości, złości i radości. My bliżej pokażemy Wam dwie z nich.

Przygotowane zostały myślą o młodszych dzieciach, mają mało tekstu i elementy ruchome, które dzieci uwielbiają. Są idealne dla dzieci od 3 roku życia i bez wątpienia pozwolą dzieciom oswoić trudne emocje.

 

Lubię być miły. Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje – Wydawnictwo Harper Kids <tutaj>

Ta książeczka w idealny sposób pokazuje dzieciom jak być miłym. Na każdej stronie czeka inny przykład współpracy między dziećmi: brat pomaga siostrze znaleźć misia, dziewczynka na plaży dzieli się zabawkami z innymi, którzy ich nie mają. Książeczka pokazuje, że bycie miłym dla innych zbliża ludzi.

Na końcu zaś dziecko znajdzie ruchomy suwak, za pomocą którego może, zaznaczyć ile miłych rzeczy zrobił danego dnia. Nie zapomniano również o rodzicach, bo znajdą o ni także porady, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co czują i jakie ćwiczenia robić, by rozładowywać negatywne emocje.

 

Czasami się martwię. Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje – Wydawnictwo Harper Kids <tutaj>

Dzięki tej książeczce dzieci dowiedzą się co, oznacza zmartwienie i jak je oswoić. Uczucie niepokoju autor porównał do małego kwiatka, który rośnie. W książeczce znajdziemy wskazówki co zrobić, by się wyciszyć i uspokoić. Na przykład budując pudełko zmartwień i wrzucając tam karteczki z namalowanymi myślami.

Podobnie jak w poprzedniej książce na końcu czeka ruchomy suwak, który dziecko może przesuwać, by zobrazować swoje emocje. W książce znajdują się też porady dla rodziców dotyczące tego, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co czują i jakie ćwiczenia robić, aby pomóc im rozładowywać negatywne emocje.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *