Książek nigdy za wiele! Co się dzieje na Ziemi? Kilka książek o naszej planecie i życiu na niej, które musicie znać!

Książek nigdy za wiele! Co się dzieje na Ziemi? Kilka książek o naszej planecie i życiu na niej, które musicie znać!

kwiecień 12, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Mam Wam dziś do pokazania takie trzy książki obok, których nie da się przejść obojętnie. Nie dość, że są przepięknie wydane, to jeszcze ich zawartość sprawia, że muszę to napisać – to książki, które każde dziecko powinno mieć w swoim domu. W naszej domowej biblioteczce mamy coraz książek od Wydawnictwa Tatarak, i każda jest wyjątkowa. Jeśli chcecie zobaczyć, jakie jeszcze są to książki to zapraszam <tutaj>.

 

Narodziny – Wydawnictwo Tatarak <tutaj>

Pierwsza rzeczą która zachwyca w tej książce są nie wątpliwie ilustracje, których urok opiera się na przezroczystościach stron. Nie jest łatwo uchwycić to na stronach, ale musicie mi wierzyć na słowo, kiedy tylko otworzy się tę książkę nasuwa się tylko wielkie WOW!

W środku znajdziecie 7 opisów wybranych zwierząt z różnych środowisk. A są nimi: płetwal błękitny, kangur rudy, żółw lądowy, pingwin cesarski, żółw lądowy, i jeszcze parę innych. Opisując każde zwierzę autorka używa tego samego schematu, najpierw poznajemy naturalne środowisko, potem z każda kolejną stroną odkrywamy kolejne tajemnice świata przyrody. To co uważamy za fajne to, fakt że opisy są bardzo rzeczowe, i nie zawierają trudnej terminologii. Pokazane są także etapy zbliżania się samca i samicy, uzupełnione kilku zdaniowymi komentarzami.

Ta książka ma zachęcać do myślenia, prowokować dalszą rozmowę. I tak właśnie jest, śmiało można ją czytać już z dziećmi od 5 roku życia.

 

Ziemia, Żywa Planeta – Wydawnictwo Tatarak <tutaj>

To kolejna książka od tego wydawnictwa, która zachwyca oprawą graficzną i nie tylko. Zdecydowanie jest to jedna z tych książek, którą można podarować na prezent.  Ta książka to rodzaj albumu, który pokazuje jak zmieniała się nasza planeta w ciągu milionów lat, i pokazując nam jak zmieniało się na niej życie.

W niesamowity sposób pokazuje ona jak wiele form życia, było na naszej planecie, a także pokazuje dlaczego wyginęły. Bardzo ciekawe nawiązanie jest również do nas ludzi, i tego jak przez swoje działanie wywołujemy katastrofalne zmiany środowiska i klimatu. Idealnie pokazują jak wiele zależy od nas i naszego zachowania.

Gdybym miała ją przypisać do danego wieku, to myślę że nawet 5 latek się nią zachwyci i zainteresuje.

 

My i nasza historia – Wydawnictwo Tatarak <tutaj>

Zaczyna się ona od chwili, kiedy powstaje Ziemia. I przeprowadza nas przez czasy ludzi żyjących 11 tys. lat temu, 6 tys. lat temu, 5 tys, 4 tys. itd. Opowiada nam o ludziach, ich zwyczajach, wszystko jest dużo ciekawiej i dokładniej opisane, niż przerabiało się w szkole. Znajdziecie w niej również temat chrześcijaństwa.

Kończy się ona na roku 2000, i wielka szkoda, bo omówiono tak temat komputeryzacji i tworzenia robotów, że chce się wiedzieć tylko więcej. Ale pamiętajmy, że pewnie kiedyś ktoś dopisze dalszą część tej książki. Muszę Wam jeszcze wspomnieć o tym co znajdziecie na samym końcu tej książki, otóż jest tam lista z wizerunkami niezwykłych postaci, które wpisały się na stałe do historii świata. Osobiście bardzo lubię kiedy coś takiego znajduje się w książce, daje to możliwość dowiedzieć się czegoś ciekawego.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *