Książek nigdy za wiele! Dla przedszkolaka i malucha, na naukę nigdy nie jest zbyt wcześnie

Książek nigdy za wiele! Dla przedszkolaka i malucha, na naukę nigdy nie jest zbyt wcześnie

wrzesień 10, 2019 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Dzisiejszy wpis książkowy, będzie niewątpliwe obszernym jak na nas wpisem, ale wszystkie te książki są od Wydawnictwa Egmont i są warte waszej uwagi. Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach, a także formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, możecie właśnie zobaczyć poniżej. To idealna seria dla dzieci i rodziców do wspólnego czytania, oglądania i poznawania świata. Znajdziecie w niej zabawne wierszyki, barwne ilustracje i sympatyczne postacie.

Owady i kwiaty.Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe<tu klik>

 

Myszka szuka domu. Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe <tu klik>

 

Książki z serii Nauka i Zabawa to świetny pomysł na wprowadzenie dziecka w świat liter i cyfr. Znajdziecie nich zadania i łamigłówki o różnym poziomie trudności pozwalają maluchom oswoić się z alfabetem/cyframi, a zarazem rozwijać umiejętność pisania na podstawowym poziomie. Są w nich labirynty, zagadki i wykreślanki dostosowane tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Duży plus należy się tu także za mnóstwo naklejek, które dodatkowo zawsze ucieszą dzieci.

Bob Budowniczy. Uczę się… pisać. Nauka i zabawa<tu klik>

 

Smerfy. Uczę się… liczyć. Nauka i zabawa <tu klik>

 

 

Na sam koniec postanowiłam Wam pokazać serię zeszytów przyrodniczych z zadaniami, które zachęcą dzieci do przeprowadzenia obserwacji
drzew, owadów, przyrody go otaczającej. W środku są również krótkie zadania do przeprowadzenia w terenie, ale znajdą się także wycinanki i kolorowanki pozwalają utrwalić wiedzę, pokazaną w zeszytach.

Cała ta seria jest bardzo fajnie wykonana, co więcej śmiało poleciła bym ja nauczycielom w klasach 1-3 jako pomoc podczas lekcji. Ja osobiście użyła bym ich na lekcjach, i jestem pewna, że dzieciom by się spodobały.

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych – przyroda w mieście <tu klik>

 

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych – pożywienie <tu klik>

 

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych – drzewa <tu klik>

 

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych – owady <tu klik>

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *