Książek nigdy za wiele! Dowiedzmy się wielu ciekawych rzeczy

Książek nigdy za wiele! Dowiedzmy się wielu ciekawych rzeczy

wrzesień 9, 2020 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Dzieci wróciły do szkół, a co niektóre dopiero rozpoczynają swoje przygody z przedszkolem, dlatego dziś chciałam Wam pokazać parę ciekawych książek od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dzięki nim dowiecie się dlaczego ktoś jest leworęczny, poznamy emocje, które często towarzyszą dzieciom, jak i dowiemy się jak je oswoić. A na koniec będzie o warzywach i owocach, i składnikach jakie się w nich znajdują.

 

Jestem leworęczny.. i co mi zrobisz? – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Ta książka trafiła w nasze ręce, bo Tatinek jako jedyny w naszym domu jest leworęczny, przez to też często padały pytania od dzieci: dlaczego on jest, a oni nie. Autor, który również jest leworęczny pisze w niej o hipotezach dotyczących biologicznych podstaw leworęczności, wspomina o trudnościach jakie spotykały kiedyś leworęcznych, a także o braku wsparcia ze strony bliskich czy też nauczycieli  np., dlatego Tatinek umie też pisać prawą ręką. To świetna książka z zabawnymi ilustracjami, która pomoże dzieciom zgłębić temat leworęczności.

 

 

Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Książki poruszające temat emocji, są tymi które zawsze wybieram jako pierwsze, a tak właśnie taki temat porusza. Poprzez opowiadania o przedszkolakach i ich przygodach, przechodzimy przez różne emocje takie jak: tęsknota, wstyd, zazdrość, gniew, wstręt, nuda, poczucie krzywdy i radość.

Na końcu każdego z rozdziałów znajduje się małe podsumowanie, gdzie autor przygląda się bliżej danej emocji i radzi zarówno rodzicom jak i dzieciom, jak można lepiej je oswoić. Opowiadania jak i oprawa graficzna książki bardzo nam przypadły do gustu, i śmiało polecamy je już dzieciom od 4 roku życia. 

 

Przekroje owoce i warzywa – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Jest to książka wydana w dużym formacie, z tekturowymi stronami, dzięki czemu idealna jest także dla młodszych dzieci. Barwnej historii do poczytania w niej nie znajdziecie, ale na pierwszej stronie wszyscy bohaterzy książki zostali opisani. Dzięki temu dzieci mogą później odszukać wszystkie postacie, na kolejnych rozkładówkach.

Dzięki bardzo fajnemu opisowi postaci dzieci, dowiadują się co dobrego robi dla naszego organizmu np., magnez, petykna czy jod, i w jakich warzywach i owocach mogą je spotkać. W sprytny sposób ta książka łączy naukę z zabawą, a także może być pomocna w przekonaniu dziecka, do spróbowania nowego warzywa lub owocu.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *