Książek nigdy za wiele! Dwie głębie oceaniczna i Twojego brzuszka

Książek nigdy za wiele! Dwie głębie oceaniczna i Twojego brzuszka

sierpień 20, 2019 | Opublikowano przez 10 komentarzy

 

W dzisiejszym wpisie chciałabym pokazać Wam, dwie książki o totalnie różnej tematyce, ale każda z nich jest świetną książką, którą warto dołączyć do biblioteczki swojego dziecka.

 

Żółwik z oceanu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka <tu klik>

To książka wydana w twardej oprawie, dzięki czemu jest idealna dla młodszych dzieci. Tuli Tuli to opiekuńczy duszek, który mieszka na ziemi. To on opowie nam o mieszkającym w oceanie żółwiku Pikinie. Będziemy mogli z nim od momentu wyklucia się z jaja, a z każdym jego krokiem będziemy go poznawać lepiej, poznamy nawet zagrożenia jakie na niego czekają. To co szczególnie mi się spodobało, w tej książce, to wzmianka o śmieciach, które znajdują się również w oceanie. I bardzo trafne porównanie, że my ludzie możemy być większym zagrożeniem niż rekiny, dla takiego żółwia – zaśmiecając naszą planetę.

 

Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała <tu klik>

Na tą książkę czekałam szczególnie, kiedyś nawet dość podobną wydało inne wydawnictwo, ale nie udało mi się jej kupić. Z tej książki, nasze dzieciaki dowiedzą się, jak to się dzieje, że wydajemy różne dźwięki? Dlaczego nasze ciało czasem odzywa się samo, a my nie mamy na to wpływu? Ale to nie wszystko, bo dowiemy się także na czym polega kaszel, czkawka i ziewanie. A wszystkie te odpowiedzi, przedstawione są na cudownie kolorowych ilustracjach.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

10 komentarzy

 • Uwielbiam książki dla dzieci. Wydawane są teraz tak pięknie i poruszają bardzo ważne tematy. Trochę żałuję, że jak ja byłam dzieckiem, to wielu kwestii nie poruszało się w książkach dla dzieci ;/ Bardzo mnie zaciekawiła ta o Żółwiku z Oceanu, bardzo ważne, żeby edukować najmłodszych w kwestii ochrony środowiska, do tego w tak atrakcyjny sposób 🙂

 • Aleksandra Załęska :

  Ojej jakie śliczne książeczki 🙂 Żółwik z oceanu ma prześliczną grafikę już się w nim zakochałam 🙂

 • Olga :

  Książka o żółwiku ma mega ilustracje, z kolei druga posiada wielka wartość merytoryczną 🙂

 • Świetne książeczki. Ilustracje są dobrze przemyślane i dopracowane.
  Pozdrawiamy.

 • Książki dla dzieci mają genialne ilustracje i takie kolorowe! Uwielbiam je, jednak jestem już za „duża” na takie książki. A szkoda, jak będę miała swoje dzieci, zainwestuje w takie książki.

 • Marta :

  Bardzo chce pożyczyć ta druga, do mnie nie dotarła ?

 • Żółwik z oceanu to idealna pozycja dla mojego chrześniaka! 😀

 • Przepiękne ilustracje są w tej książce! Jako, że nie mam dzieci, to nie skuszę się na jej zakup, ale doceniam kunszt wykonania. 🙂 Kasia

 • Kocham książki, to niesamowite narzędzie które pomaga nam się rozwijać. Jednak będą obiektywną, co mnie delikatnie odrzuca od powyższych książeczek to niektóre ilustracje, które wyglądają mało przyjaźnie.

 • Mira :

  Bardzo ciekawa pozycja o oceanie, ładne ilustracje. Z wielką chęcią sięgam po nową literaturę dla dzieci, szczególnie po picture booki, z którym można wiele wynieść też dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *