Książek nigdy za wiele! Książeczki dla maluchów

Książek nigdy za wiele! Książeczki dla maluchów

sierpień 17, 2019 | Opublikowano przez 6 komentarzy

W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam książki dla młodszych dzieci, z serii „Nauka i Zabawa”.  to program, który pozwoli maluchom zrobić pierwszy krok w kierunku zdobywania umiejętności niezbędnych na wstępnym etapie edukacji. W tej serii ukazały się książki poświęcone poznawaniu cyferek, liter, kolorów, przeciwieństw i kształtów, a także zeszyty donauki liczenia, pisania i języka angielskiego. A dodatkowym ich plusem jest to, że w ten świat wprowadzają ich ulubieni bohaterowie znanych z kreskówek. Poza tym każda z tych książeczek wykonana jest z grubej tektury, co przy małych dzieciach jest wielkim plusem.

 

Bing. Przeciwieństwa <tu klik>

Dzięki tej książeczce wskazywanie i nazywanie w bezpośrednim otoczeniu przeciwieństw, staje się bardzo proste. Znajdziemy w niej takie porównania jak ciężki – lekki, albo mały – duży, szybko – wolno.

 

 

Dzień w którym Heniś poznał… cyfry <tu klik>

Ta książeczka to bardzo fajny sposób na rozpoczęcie przygody z matematyką na poziomie kilkulatka. Dzięki tej książeczce dzieci mają okazję oswoić się z koncepcją liczenia w zakresie od 1 do 10, i poznać graficzne wizerunki cyfr, A żeby nie było nudno wszystko pokazane jest na zabawnych przykładach np. dwie skarpetki.

 

 

Dzień w którym Heniś poznał… kolory <tu klik>

To idealna książeczka do nauki odróżniania i nazywania podstawowych barw, które zostały, w książce przedstawione na bliskich dzieciom przykładach. W tej książeczce bardzo podobają się nam ilustracje.

\

 

Kot-o-ciaki. Kształty <tu klik>

To idealna książeczka do poznawania prostych form obecnych w najbliższym otoczeniu dziecka, takich jak koło, trójkąt czy kwadrat, ale nie zapomniano w niej także o tych bardziej złożonych. Bardzo fajne jest to że na jednej stronie mamy jasno opisany kształt, a na drugiej dziecko, może się tych kształtów doszukiwać w zwykłych przedmiotach.

\\

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *