Książek nigdy za wiele! Książki dla maluchów

Książek nigdy za wiele! Książki dla maluchów

grudzień 27, 2020 | Opublikowano przez 3 komentarze

 

Książeczki dla najmłodszych dzieci, to jedne z moich ulubionych jakie lubię Wam tu pokazywać. Nie dość, że pięknie i solidnie wydane, to jeszcze z reguły z prostym przesłaniem. O takich właśnie książkach od wydawnictwa Tako, będzie właśnie dziś.

 

Na huśtawce – Wydawnictwo Tako <tutaj>

Głównym bohaterem całej historii jest słoń, który chce się pohuśtać, na koniku, ale jest za ciężki. Z każdą koleją stroną pojawia się nowy zwierzak, który chce mu pomóc muc się pohuśtać. Pojawiające się nowe zwierzęta, można wykorzystać dodatkowo do nauki ich nazw. Z każdym kolejnym zwierzęciem, nic się nie dzieje, aż udaje się zrównoważyć ciężar dwóch stron, wtedy nagle pojawia się dziecko i umożliwia zabawę w huśtanie.

Historia prosta i szybka do przeczytania, idealna dla dzieci powyżej 1 roku życia.

 

 

Wieloryb w kąpieli – Wydawnictwo Tako <tutaj>

Historia utrzymana w podobnym stylu, jak wcześniejszy tytuł, tylko tym razem głównym bohaterem jest wieloryb w kąpieli. Marzy on o kąpieli w samotności, ale co chwila przychodzi jakieś zwierzę a to: żółw, który też chce się odprężyć; bóbr, któremu zimno i chciałby się ogrzać; flaming, który musi umyć swoje brudne nogi; czy też dziecko, które chce się wykąpać ze statkiem.

W końcu w tej wannie jest tak ciasno, że aż nie do zniesienia, i wieloryb wpada na pomysł, jak ten problem rozwiązać…

 

I jak tu zasnąć? – Wydawncitwo Tako <tutaj>

W przeciwieństwie do poprzednich książek, tutaj poznajemy wszystkich bohaterów od razu. Otóż, leżą oni w łóżku, jednak jeden z nich nie może zasnąć. Dlatego co chwile, ktoś wymyka się z łóżka. Pierwsza jest uchatka, która oznajmia, że idzie do ubikacji, a potem kolejne zwierzęta znajdują inny powód aby wyjść. Z czasem w łóżku zostaje tylko jeżyk, który boi się ciemności i także wychodzi, a my wraz z nim, i trafiamy do pokoju gdzie śpi dziecko.

Jak się pewnie domyślacie, w łóżku zrobiło się dość ciasno, ale dziecko znalazło sposób, aby zwierzęta wróciły do siebie. I to naprawdę zabawny sposób!

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *