Książek nigdy za wiele! Książki, które zmieniają dziecięcy świat

Książek nigdy za wiele! Książki, które zmieniają dziecięcy świat

październik 17, 2019 | Opublikowano przez 8 komentarzy

 

W dzisiejszym wpisie pokaże Wam trzy książki, od wydawnictwa Papilon, które bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, a jednocześnie w niesamowity sposób wciągnęły, w swój świat moje dzieci.

 

GIRL POWER. Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat <tu klik>

To niesamowita książka, którą najpierw bardzo szybko przeczytała sama Karina, a potem ja, bo słuchając jej opowieści o czym była sama zapragnęłam ją przeczytać. W tej książce znajdziecie ekscytujące historie, przygody pełne odwagi, zadania do zrobienia, inspirujące triki ale także poznacie historie inspirujących kobiet.

Przeczytacie w niej niesamowitą historię o zbudowaniu łodzi z kartonów po mleku, tak tak po mleku, no dobra to jednak bardziej tratwa niż łódź, którą wyruszyły w drogę. Jest również opowieść o pobiciu rekordu Guinessa w chodzeniu na czworaka. To niesamowite jak autora, a zarazem główna bohaterka Caroline Paul, dzieli się w książce opowieściami o swoich przygodach, i opowiada o innych dziewczynkach i kobietach, które dokonały podobnych wyczynów.

W środku niej znajdują się również zadania, które mają za zadanie zachęcać i inspirować, do pokonywania swoich leków i życia po swojemu.

 

Rebelia. Urządź to po swojemu! <tu klik>

To idealna książka dla dzieci wchodzących w trudny wiek, wicie co mam na myśli ” nie rozkazuj mi”, „nic nie rozumiesz”, jeśli już usłyszeliście te słowa ze strony Waszej pociechy, to zdecydowanie czas podsunąć mu pod nos „Rebelia. Urządź to po swojemu!”.  Ta książka uczy ich komunikowania o swoich emocjach, np. przez wykonanie zawieszek na drzwi.

Poza tym znajdziemy w niej dużo psychotestów, wykreślanek i testów, tą książkę zapisuje Wasze dziecko. Pozwala mu decydować o sobie, ale jednocześnie pokazuje, że zasady są w życiu potrzebne. A na ostatniej stronie znajdziecie miejsce na napisanie listu do siebie za 15 lat, co może być bardzo fajnym przeżyciem.

 

Moje ulubione dobranocki <tu klik>

To książka, którą śmiało możecie czytać dzieciom już od 4 roku życia, a w niej znajdziecie aż 40 różnych bajek, napisanych w sumie przez 9 różnych autorek.Bajki te poruszają tematy z wielu dziedzin, opowiadają o pechowym detektywie, pracowitych pszczołach a nawet o szczęściu, które jest blisko nas.

 

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *