Książek nigdy za wiele! Książki z morałem dla dzieci

Książek nigdy za wiele! Książki z morałem dla dzieci

styczeń 8, 2021 | Opublikowano przez 2 komentarze

 

Dziś mam dla Was trzy książki, które są prawdziwymi perełkami, każda z nich jest pięknie wydana, opowiada piękną historię i niesie ze sobą morał. Zdecydowanie są to trzy książki, które każde dziecko powinno przeczytać!

 

 

Czarna książka kolorów – Wydawnictwo Widnokrąg <tutaj>

Zacznę od książki, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie! Czarna książka kolorów, pokazuje nam świat z punku widzenia Tomka, a co jest niesamowitego w Tomku? Otóż Tomek jest niewidomy, i opisuje kolory, używając porównań do tekstury, zapachu lub smaku.

Książka ta pokazuje nam z perspektywy osoby niewidomej, oprócz zdań, które możemy przeczytać na stronach znajdziemy również zdania przełożone na alfabet Braille’a, które wyczuwamy opuszkami palców, podobnie jak ilustracje na każdej z czarnych stron.

Na końcu książki jest także rozpisany alfabet Braille’a. Można więc spróbować się go nauczyć, ale najważniejsze jest to, że ta książka pozwala nam bardziej osoby niewidome.

 

 

Prawy i Lewy – Wydawnictwo Widnokrąg <tutaj>

Prawy i lewy to historia dwóch butów, którzy bardzo się różnią, i dlatego toczą dyskusję w szafce na buty. To ciekawa i pouczająca historia dla dzieci od 3 roku życia. Dzięki nim dzieci dowiedzą się, że każdy z nas jest inny, każdy z nas ma prawo do własnych przekonań, że należy się wzajemnie szanować, nawet jeśli różnimy się charakterami.

Cała historia napisana jest z humorem, dzięki czemu czyta się ją szybko i przyjemnie. Jest to świetna historia, którą nauczyciele mogą wykorzystać podczas zajęć, i kiedy na stronie wydawnictwa Widnokrąg zobaczyłam, że do książek są opracowane scenariusze lekcji-zajęć dla szkół i bibliotek, maga się ucieszyłam. Można je bezpłatnie pobrać tutaj.

 

 

Trzy życzenia – Wydawnictwo Widnokrąg <tutaj>

 

Tytuł książki sugeruje nam, że cała opowieść będzie się kręciła, wokół spełniania marzeń. Nic bardziej mylnego, bo to kolejna książka z przekazem, ale takim, którego nikt się nie spodziewa od początku. Porusza temat środowiska, i tego jak my ludzie o nie nie dbamy, z  jaką łatwością zaśmiecamy.  Pobudza wyobraźnię, uczy empatii dla natury oraz jej elementów, nawet tych najmniejszych. A cała historia odbywa się w podwodnym świecie.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *