Książek nigdy za wiele! Monstrrrualna erudycja czytaj ją z zapartym tchem

Książek nigdy za wiele! Monstrrrualna erudycja czytaj ją z zapartym tchem

sierpień 29, 2019 | Opublikowano przez 3 komentarze

 

W dzisiejszym wpisie pokażę Wam cztery książki od wydawnictwa Egmont, które są książkami popularnonaukowymi, skierowanymi do dzieci od 13 roku życia. Seria ta nosi nazwę „Monstrrrualna Erudycja”. Wydana jest w bardzo przystępny sposób, mino tego, że tekstu w nich dużo (bo i wiedzy dużo), to mimo wszystko są tam też ilustracje, które starszym dzieciom się spodobają. Są w nich również zagadki, quizy, zabawne żarty. Czyta się je po porostu z wielką chęcią. Standardowa cena tych książek to 19,90 zł, ale ja zostawiłam Wam linki do naprawdę fajnej promocji.

Wstrząsająca Elektryczność <tu klik>

W tej książce znajdziecie wszelkie wstrząsające fakty o elektryczności. Dowiedzieć się z niej można np., jak elektryczny węgorz razi prądem, który naukowiec poddawał elektrowstrząsom swoje gałki oczne, jak powstaje błyskawica i wiele innych ciekawych faktów.

 

Straszliwa prawda o czasie <tu klik>

W tej książce poruszane są tematy tuneli czasoprzestrzennych,  teorii względności Einstaina. Znajdują się niej odpowiedzi na takie pytania jak: skąd muszki owocówki wiedzą która jest godzina, co stało by się z człowiekiem w pobliżu czarnej dziury i w ogóle dlaczego czas jest taki zakręcony.

 

Nieznośna Natura <tu klik>

Ta książka pozwoli Wam poznać najbardziej ohydne, niebezpieczne tajemnice natury. Dowiecie się z niej jakie są sposoby na jad węży, jaka jest trójka wzorowych rodziców wśród zwierząt (tu się można zdziwić), która żaba lubi mieszkać w toalecie.

 

Śmiertelne choroby <tu klik>

Na sam koniec zostawiłam mój ulubiony tytuł z tej serio. Cóż ta książka jest o chorobach, ale ciekawych chorobach, a dowiedzieć się z niej możecie: kto karmił bakterie oczami i po co to robił, co się stało z pielęgniarką która postanowiła napić się z nocnika (fuj), jak ucznie wykrywają związki zarazków z chorobami.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *