Książek nigdy za wiele! Najpiękniejsze opowieści Disneya

Książek nigdy za wiele! Najpiękniejsze opowieści Disneya

luty 25, 2021 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Dziś przychodzę do Was z książkami, które powinnam Wam była pokazać już jakiś czas temu, ale przez ciągle nie skończony pokój Noama, i ciągle zalegające kartony, nie udało mi się ich pokazać wcześniej… Czego ogromnie żałuję, ale wiecie lepiej później jak wcale. Najpiękniejsze opowieści to seria krótkich opowiadań, o bohaterach Disneya, których zna każdy z nas ale w zupełnie innych przygodach.

Są to idealne książki dla dzieci od od 3 roku do 9 lat, choć tak naprawdę jeśli ktoś kocha bajki Disneya to bez względu na wiek spodobają mu się te książki, bo ilustracje zachwycają!

 

 

Disney Księżniczka. Najpiękniejsze opowieści – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

 

W sumie jest w niej dwanaście opowiadań o przygodach Disneyowskich księżniczek, takich jak: Ariel, Mulan, Rozszpunka, Śnieżka, Bella, Aurory, Pocahontas, Śpiącej Królewny, Tiany, Vaiany, Meridy i Kopciuszka. I oczywiście są to ich nowe przygody, których nigdy wcześniej nie mogliście zobaczyć na ekranie!

Przeczytacie o tym jak Bella udaje się w fascynujący lot balonem, jak Mulan próbuje swoich sił w wyścigu Smoczych Łodzi. A Dżasmina stara się odrestaurować pogrążony w ruinie rynek Agrabahu. Wszystkie opowiadania mają piękne ilustracje, tekstu na stronach nie ma dużo dlatego śmiało można je czytać młodszym dzieciom, a te które uczą się czytać nie poczują presji dużej ilości tekstu.

 

Disney klasyka. Najpiękniejsze opowieści – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

 

Znajdziecie w niej w sumie osiem klasycznych, opowiadań opartych na najsłynniejszych filmach animowanych Disneya, takich jak: Bambi, Król Lew, Piotruś Pan, Dumbo, Alicja w Krainie Czarów, Zakochany kundel i Księga Dżungli.

Tu zaś możemy sobie przypomnieć stare historie, które zna każdy z nas. A to wszystko przy prze pięknych ilustracjach. Tak jak powyżej, tekstu na stronach nie ma za dużo, dlatego też są to idealne książki do doskonalenia czytania.

 

 

Straszne historie Maszy. Opowieści z dreszczykiem – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Ta książka to hit naszych ostatnich wieczorów, nie tylko dlatego, że główną bohaterką jest Masza, ale dlatego, że pomaga ona oswoić temat strachu. A okładka książki, dodatkowo świeci w ciemności.

Znajdziecie w niej 9 opowieści, w których to Masza z humorem i empatią opowiada o lękach maluchów. Opowiadania te są świetnym sposobem do nawiązania rozmowy ale także, uczą dzieci radzenia ze swoim strachem i tym jak go oswoić.

Jestem pewna, że spodoba się nie jednemu dziecku, a poza tym duży plus za to, że opowiadania zawsze mają pozytywne zakończenie.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *