Książek nigdy za wiele! Najwybitniejsi Naukowcy

Książek nigdy za wiele! Najwybitniejsi Naukowcy

czerwiec 12, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Najwybitniejsi Naukowcy, to seria, która przedstawia postacie ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Przeznaczona jest dla młodszych czytelników, ale to, co ją wyróżnia na tle innych tego typu książek, to to, że wydana została w formie komiksu. Poza przybliżeniem biografii naukowców pokazuje ich niezwykłą chęć zdobywania wiedzy i drogi, które doprowadziły ich do dokonania przełomowych dla świata odkryć.

 

Najwybitniejsi Naukowcy. Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze” – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

 

W pierwszym tomie mamy przyjemność poznać Marię Skłodowską-Curie, odkrywczynię dwóch pierwiastków promieniotwórczych – radu i polonu. Historia Marii rozpoczyna się już od momentu je przyjścia na świat, dowiadujemy się, kiedy i w jakich okolicznościach doszło do wyjazdu do Paryża, kiedy poznała swojego ukochanego męża, i o wszelkich trudnościach, jakie przeszła, aby dokonać swojego odkrycia.

 

 

Najwybitniejsi Naukowcy. Darwin. Ewolucja teorii – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

 

W drugim tomie mamy przyjemność poznać Charlesa Darwina, twórcę teorii ewolucji, którą przedstawił w swoim dziele pt. „O powstawaniu gatunków”. Komiks pokazuje, nam co ukształtowało Darwina – największego przyrodnika w dziejach. I jak pasja poznawania świata przyrody, wpłynęła na jego teorię.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *