Książek nigdy za wiele! O emocjach i ważnych sprawach

Książek nigdy za wiele! O emocjach i ważnych sprawach

maj 18, 2021 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Tak naprawdę to chyba powinnam już przywyknąć, że Wydawnictwo Babaryba pozytywnie zaskakuje mnie, z każdą swoją nowością wydawniczą. Ale tymi dwoma książkami podnieśli sobie poprzeczkę bardzo wysoko, a dlaczego to zobaczcie już sami.

 

 

Strajk – ekologiczna książka dla przedszkolaków o zwierzętach, plastiku i śmieciach – Wydawnictwo Babaryba <tutaj>

Od dawna nie poruszyła nas tak żadna książka, jak właśnie ta. Nie znajdziecie w niej zbyt wielu słów, ale przekaz, jaki niesie, jest bardzo ważny! Autorka skupiła się w niej na bardzo ważnym temacie, a dokładniej na zaśmiecaniu naszej planety, i tego, jaki wpływ ma to na zwierzęta. Poprzez milczące zwierzęta, próbuje nam uświadomić, jak zaśmiecona planeta wpływa również na zwierzęta. A wszystko przez ptaka, który zadławił się plastikową nakrętką.

Ta książka ma za zadanie skłonić dzieci i rodziców, do rozmowy i zdecydowanie spełnia to zadanie. Śmiało, można ją czytać już z dziećmi od 3 roku życia.

 

Owocoemocje czyli jak się czujesz w swojej skórze? – Wydawnictwo Babaryba <tutaj>

Książki poruszające temat emocji, to jedne, z których lubię najbardziej. Emocje nie są łatwym tematem dla dzieci, a jeśli jeszcze dołożycie dziecko ze spektrum, dla którego temat emocji to już w ogóle kosmos, to takie książki mogą być Waszym wybawieniem. Przy pomocy owoców i warzyw, autorzy zapraszają dzieci do rozmowy na temat uczyć. Najważniejsze w tej książce bez wątpienia są ilustracje, bo to na ich podstawie możemy zadawać dzieciom pytania, które zawarte są w książce.  Jest to bardzo fajna książka, idealna już dla dzieci od 2 roku życia.

 

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *