Książek nigdy za wiele! O niezwykłych kobietach!

Książek nigdy za wiele! O niezwykłych kobietach!

styczeń 8, 2019 | Opublikowano przez 14 komentarzy

 

Dziś na blogu, pojawiły się dwie niesamowite książki, które pojawiły się pod naszą choinką w tym roku. Są to książki, które skupiają się wokół osiągnięć kobiet, które miały wielkie znaczenie dla naszego świata. „Kobiety i nauka. One zmieniły świat” i „Kobiety i sport. One grały by wygrać” to książki z serii ART Egmont, wydane w pięknej a zarazem nowoczesnej oprawie, i przede wszystkim skierowane  do dzieci starszych tak od 9 lat.

 

Kobiety i sport. One grały by wygrać <tu klik> to bogato ilustrowana książka, w której przeczytamy 50 historii zawodniczek od XIX do czasów współczesnych. Znajdziemy w niej olimpijki, pionierki, i mistrzynie w wielu dyscyplinach sportowych. Opisane są w niej postacie znane, takie jak tenisistka Bille Jean King, ale są także zapomniane mistrzynie np. Toni Stone – która była pierwszą kobietą grająca w baseball w lidze męskiej. Ale poza opisami aż 50 niesamowitych kobiet, znajdziemy tu także infografiki pokazujące istotne dla sportu zagadnienia np. ważne drużyny żeńskie, historię zmagań sportowych. Ta książka to zdecydowanie hołd złożony twardym, odważnym i nieustraszonym kobietom!

 

 

Druga książka nosi tytuł „Kobiety i nauka. One zmieniły świat”<tu klik> pokazuje ona nam 50 kobiet i ich wkład w rozwój techniki, matematyki, inżynierii i nauk przyrodniczych od antyku do czasów współczesnych. Znajdziemy w tej książce opisane historie takich kobiet jak badaczki dzikich zwierząt Jange Goodall, czy też historię fizyczki i chemiczki Marii Skłodoweskiej-Cure – której myślę że nie trzeba nikomu zbytnio przedstawiać. Poznamy również historię zapomnianych już pionierek jak np., Katherine Johnson, która była amerykańską matematyczką i fizyczką, i to ona obliczyła trajektorię lotu Apolo 11 na księżyć w 1969 roku. Poza tym znajdziemy tu również ciekawe infografiki pokazujące wyposażenie laboratorium lub ilustrowany słownik pojęć naukowych.

 

Obydwie książki są naszym zdaniem niezwykłe, i zdecydowanie warto by każde dziecko choć raz miało okazję wziąć je w ręce, i dowiedzieć się o tych wszystkich niesamowitych kobietach.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *