Książek nigdy za wiele! Od kolorów po cuda świata

Książek nigdy za wiele! Od kolorów po cuda świata

marzec 5, 2020 | Opublikowano przez 14 komentarzy

 

Jak co czwartek (choć ostatnio to różnie bywa), mam dla Was wpis książkowy, zobaczycie dziś trzy piękne książki od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. A dodatkowo na samym końcu czeka na Was niespodzianka, i będziecie mogli zgarnąć jedną z tych trzech książek dla siebie.

 

Historia kolorów <tu klik>

To książka, która przeprowadza nas właśnie przez ich historię, dowiadujemy się z niej kiedy i w jaki sposób powstał dany kolor. Jest ona wypełniona interesującymi ciekawostkami nie tylko na temat kolorów, ale także dotyczących wiedzy ogólnej. Nie jest to książka do poczytania przed snem, ale zdecydowanie poszerza nasze spojrzenie na świat. Zdecydowanie jest to książka skierowana do dzieci starszych niż 7 lat.

 

Tak wiele rzeczy – so many things <tu klik>

To dwujęzyczny picturebook, wydany w dużym formacie, z bardzo fajnymi ilustracjami, w stonowanych kolorach. Znajduje się w niej wiele krótkich rozdziałów. Na przykłada pogodzie, szkole, życiu na wsi, artykułom w sklepie, ptakom, kwiatom i wiele wiele więcej. Można tą książkę wykorzystać na dwa sposoby, pierwszy bo poszerzenia słownictwa w naszym ojczystym języku u małych dzieci, a także do poznawania słówek w języku angielskim.

 

 

Atlas Cudów Świata <tu klik>

Jeśli w pierwszej chwili pomyśleliście, że jest to książka, w której dzieciaki zobaczą tylko  8 cudów świata, to nic bardziej mylnego. Ta książka to swego rodzaju przewodnik po świecie gdzie warto się wybrać i co zobaczyć. Znajdziecie w niej ponad 30 niezwykłych obiektów, znajdujących się na siedmiu kontynentach.

Wszystko przedstawione na pięknych ilustracjach, i także mapach. Dodatkowo przy każdym obiekcie jest ciekawy opis, ale zdecydowanie nie jest to książka na dobranoc. Bo jej zadaniem jest poszerzenie wiedzy dziecka. Śmiało zainteresuje dzieci nawet w wieku przedszkolnym.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *